در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد خشک کردن سبزیجات را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: فصل تابستان وقت مناسبی است برای خشک کردن سبزیجاتی که ممکن است در فصول دیگر به راحتی در دسترس ما نباشند. توصیه های زیر را برای به دست آوردن نتیجه ی بهتر، مد نظر داشته باشید. با ما همراه شوید و این مطلب را مطالعه کنید.

خشک کردن سبزیجات,سبزیجات خشک,سبزیجات خشک شده

خشک کردن سبزی

* در صورتی که قصد دارید میوه یا سبزیجات را خشک کنید، حتما میوه و سبزیجات رسیده و سالم را انتخاب کنید...
* جالب است بدانید سبزیجاتی که به محض چیده شدن در صبح زود یا اول شب، فورا خشک می شوند، طعم و بوی بهتری دارند.
* در صورتی که سبزیجاتی که انتخاب می کنید کاملا رسیده نباشند، بعد از خشک شدن رنگ و طعم خوبی نخواهند داشت. البته سبزیجات خیلی رسیده هم بعد از خشک شدن سفت می شوند و نمی توان آن ها را مصرف کرد.
* برای خشک کردن سبزیجات ابتدا آن ها را در تشتی از آب سرد غوطه ور کنید؛ آب سرد به حفظ تازگی سبزیجات کمک می کند. هر بار سبزیجات خیسانده شده را از روی آب جمع آوری کرده و گل و لای ته نشین شده را دور بریزید. این کار را برای 3 تا 4 مرتبه انجام دهید تا آب سبزیجات کاملا تمیز شود. بعد آن ها را آب بکشید.
* فراموش نکنید نباید سبزیجات برای مدت طولانی در آب خیسانده شوند زیرا به راحتی املاح و ویتامین های خود را از دست می دهند.

بادمجان خشک شده
* بعد از شستن اجازه بدهید سبزیجات خشک شوند.
* برحسب نوع آن ها، برش لازم را بدهید.
* حتما قسمت های کال، کپک زده یا فیبردار سبزیجات را حین برش زدن جدا کنید چون می توانند عاملی برای رشد باکتری ها باشند.
* متاسفانه سبزیجات حاوی نوعی از ترکیبات ارگانیک هستند که به آن آنزیم می گویند و به همین دلیل خیلی سریع کپک می زنند؛ به همین دلیل است که آکاایران: سبزیجات تازه سریع تر از میوه ها خراب می شوند. تنها راه برای متوقف کردن فعالیت این آنزیم ها جوشاندن چند دقیقه ای سبزیجات در آب جوش یا بخار آب قبل از خشک کردن است. به این طریق بسیاری از باکتری ها و کپک ها از بین می روند و در ضمن سبزیجات سریع تر خشک شده و رنگ و طعم آن ها بهتر حفظ می شود
* نکته دیگری که باید در ذهن داشته باشید این که هر چه سبزیجات به قطعات ریزتری خرد شوند، سریع تر خشک می شوند.

برای خشک کردن سبزیجات 3 روش وجود دارد:
* خشک کردن زیر نور آفتاب
* خشک کردن به روش صنعتی
* خشک کردن در فر

گوجه فرنگی خشک شده
خشک کردن در فر
برای خشک کردن سبزیجات در فر کافی است درجه فر را روی پایین ترین حرارت تنظیم کنید و هر نیم ساعت یک بار به سبزیجات خود سری زده و آن را هم بزنید.
توصیه ما به شما این است که سبزیجات خود را روی یک سینی مِسی اکسید نشدنی یکنواخت پهن کنید و هر چند وقت یک بار سینی را بچرخانید تا حرارت به طور یکسان به تمامی نقاط برسد.
برحسب نوع سبزی، 4 تا 12 ساعت زمان برای خشک شدن در فر نیاز است.

خشک کردن به روش صنعتی
در مورد سبزیجاتی که به روش صنعتی خشک می شوند لازم است قبل از استفاده شسته شده و در صورت نیاز به مدت 2 ساعت خیسانده شوند.

خشک کردن در هوای آزاد
در نهایت ساده ترین روش خشک کردن سبزیجات که در خانه امکان پذیر است، خشک کردن در هوای آزاد است.
ترجیحا بهتر است سبزیجات را دور از نور آفتاب و در محلی سایه خشک کرد تا رنگ آن ها تغییر زیادی نکند.
وقتی سبزیجات به طور کامل خشک شد، باید آن ها را به ظروف پلاستیکی شیشه ای دربسته انتقال داد و در محیطی خشک، تاریک و خنک نگهداری کرد.
مدت زمانی که می توان سبزیجات خشک را نگهداری کرد به میزان خشک شدن آن ها بستگی دارد.
در صورتی که سبزیجات خشک در معرض نور آفتاب قرار بگیرند به سرعت رنگ شان تغییر کرده و مقدار فراوانی از ویتامین Aو Cخود را از دست می دهند.
معمولا در صورت خشک کردن صحیح و نگهداری مناسب، سبزیجات خشک را می توان برای مدت یک سال استفاده کرد.

ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

جدول زمان خشک شدن میوه ها به روش صنعتی , چگونه سبزی را در ماکروفر خشک کنیم , چه سبزی را میتوان خشک کرد , طرز خشك كردن زنجبيل تازه , چگونه تلخون را خشک کنیم , چگونه ترخون را خشک کنیم , نحوه خشک کردن سبزی جات , علت خشک کردن برگ کدو , طرز خشك كردن پرندگان , روش خشك كردن زنجبيل , طریقه خشک کردن پونه , شغل خشک کردن سبزی , انواع سبزیجات خشک , خشك كردن سبزيجات , جای سبزیجات خشک , صادرات سبزی خشک , خشک کردن با اون , انواع سبزی خشک , خشک کردن ریحان , خشک کردن ادویه , خشک کردن باقاب , خشک کردن گوشی , خشک کردن شوید , شوید خشک شده , شوید خشک


خشک کردن سبزیجات

آموزش خشک کردن سبزیجات با ماکروفر

سبزی های اضافی را برای مصارف بعدی سریع و راحت با ماکروفر خشک کنید.   آموزش خشک کردن سبزیجات با ماکروفر موارد مورد نیاز: ماکروفر سبزی تازه دستمال کاغذی شیشه، ظرف در دار یا ک
فریز کردن

فوت و فن فریز کردن و خشک کردن سبزیجات

فوت و فن فریز کردن و خشک کردن سبزیجات شوید،مرزه،نعناع از جمله سبزی های رایجی می باشند که در هر آشپزخانه  ایرانی و به خصوص اذربایجانی یافت میشود و بسیار مورد استفاده قر
فریز کردن

روش صحیح فریز کردن و خشک کردن سبزیجات

فریز کردن و خشک کردن سبزیجات روش صحیح فریز کردن و خشک کردن سبزیجات روش صحیح فریز کردن و خشک کردن سبزیجات فریز کردن و خشک کردن سبزیجات  اختصاصیآکا ایران: چگونگی فر
خشک کردن

خشک کردن سبزیجات به همین سادگی

 خشک کردن سبزیجات به همین سادگی  می توانید بعضی از سبزی ها را با کمک ماکروفر خشک کنیم  و هر زمان که خواستیم از آنها استفاده کنیم .روشش را ما به شما می گوئیم.
تبلیغات