نگهداری پنیر، روش نگهداری پنیر

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نگهداری پنیر، روش نگهداری پنیر ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +نگهداری +پنیر را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران روش نگهداری پنیر را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: برای جلوگیری از خشک شدن پنیر، روی طرف بریده شده آن ، کمی کره یا روغن بمالید.برای این منظور همچنین می توانید دستمال تمیزی را که پرز پس ندهد به وسیله سرکه خیس کرده و به دور قالب پنیر بپیچید.

نگهداری پنیر,نگهداری پنیر در فریزر,نگهداری پنیر پیتزا

نگهداری از پنیر

▪ اگر پنیر را درون ماست بیندازید بسیار لذیذ می شود.

▪ چنانچه پنیر را درون فویل آلومینیومی بپیچید، برای جلوگیری از خشک شدن آن موثراست .

▪ اگر پنیر را میان پارچه ای که در سرکه انگورخیسانده اید قرار دهید، طعم و مزه خوبی خواهدیافت و ضمنا مدت زیادتری تازه خواهد ماند.

▪ اگر پنیر شما نرم است و می خواهید سفت شود، آن را درون آب نمک جوشیده ولی سردشده بیندازید. هر چقدر مقدار نمک بیشتر باشدپنیر سفت تر می شود.

▪ برعکس اگر پنیر سفت است و می خواهیدنرم شود آن را درون آب جوشیده بدون نمک بیندازید.

▪ همچنین می توانید پنیر سفت را درون دوغ ، خیس کنید.

▪ پنیری را که کپک زده است دور نریزید بلکه آن را درون ظرف در داری قرار دهید، چند حبه قند در آن بیندازید و سپس در ظرف را بگذارید بااین کار کپکها از پنیر جدا شده و سراغ قندمی روند. سپس در ظرف را برداشته ، پنیر را میل کنید و حبه قندها را بیرون بیندازید.

▪ چنانچه برای تهیه بعضی از غذاها مانند پیتزابه پنیر رنده شده نیاز دارید قبل از رنده کردن پنیر، اندکی روغن روی رنده بمالید، به این ترتیب پنیر به رنده نخواهد چسبید و به آسانی شسته خواهد شد.

▪ اگر می خواهید پنیر دیر فاسد شود همیشه آن را در ماست یا آب ماست بیندازید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله نگهداری پنیر، روش نگهداری پنیر شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نگهداری پنیر، روش نگهداری پنیر گردآوری توسط بخش بهداشت و نگهداری مواد غذایی، نگهداری مواد غذایی در فریزر سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات