در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد علامت های روی ظروف یکبار مصرف را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از آکاایران: مصرف کنندگان باید به علامات اختصاری مانند PE ،PP یا PS که در کف ظروف حک شده است، توجه کنند.یک کارشناس تغذیه، علائم و مشخصات انواع ظروف بهداشتی یک بار مصرف را اعلام کرد.معمار کارشناس غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مصرف کنندگان باید به علامات اختصاری مانند PE ،PP یا PS که در کف ظروف حک شده است، توجه کنند.وی در ادمه گفت: این علائم نشان دهنده این است که :اولا تولید کننده ظروف سعی در اطلاع رسانی به مصرف کننده از نظر نوع کاربرد ظروف دارد.

علائم ظروف یکبار مصرف,علامت های ظروف یکبار مصرف,علائم روی ظروف یکبار مصرف
 

علائم روی ظروف 

ثانیا هر یک از این علائم نشانگر نوع مصرف و کاربرد ظروف یک بار مصرف است.این کارشناس آزمایشگاه در ادامه انواع ظروف یک بار مصرف و کاربرد آن ها گفت : ظروف پلی اتیلنی (PE) سفید رنگ برای بسته بندی و نگهداری روغن، سرکه و محصولات لبنی (شیر و دوغ) و مواد غذایی با حرارت بالا و مرطوب مناسب است.

بر اساس این گزارش، استفاده از ظروف پلی پروپیلنی (PP) سفید رنگ برای بسته بندی محصولات لبنی ( ماست، خامه، پنیر ) و همچنین زیتون و مواد غذایی با حرارت بالا و مرطوب بلامانع بوده و اخیرا در جهان به جای لیوان های یک بار مصرف شفاف از لیوان های پلی پروپیلنی استفاده می شود.

آکاایران: وی در ادامه افزود: ظروف پلی استایرنی شفاف که به نام(GPPS) نیز معروف است برای تولید لیوان و ظروف یک بار مصرف فقط برای مواد غذایی در دمای معمولی توصیه می شود ولی نمی توان از آن برای نوشیدنی های داغ (چای، شیرکاکائو و قهوه ) و مواد غذائی با حرارت بالا استفاده کرد.

معمار در خصوص ظروف پلی استایرنی شفاف خاطر نشان کرد: از گرم کردن مواد غذایی در این ظروف در مایکروفر خودداری شود. همچنین ظروف پلی استایرن کریستال برای بسته بندی روغن های خوراکی، مارگارین و تمامی محصولاتی که لایه خارجی آن ها چربی بوده و در تماس با بسته بندی است، ممنوع است.

این کارشناس آزمایشگاه در ادامه گفت: ظروف پلی استایرنی فوم دار (EPS) و ظروف پلی استایرنی سفید رنگ (HIPS) نباید برای بسته بندی آن دسته از مواد غذایی (خوراکی و آشامیدنی ) که در زمان پرشدن، نگهداری یا مصرف دما بالاتر از 65 درجه سانتی گراد دارند، استفاده شود.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

معنی علامت لیوان و چنگال , معنی علامت جام و چنگال , معنی علایم روی ظروف , علامت یک بار


تبلیغات