علائم ظروف یکبار مصرف، معنی و مفهوم علائم روی ظروف یکبار مصرف چیست؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد علائم ظروف یکبار مصرف، معنی و مفهوم علائم روی ظروف یکبار مصرف چیست؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +علائم +ظروف +یکبار +مصرف را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد علامت های روی ظروف یکبار مصرف را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از آکاایران: مصرف کنندگان باید به علامات اختصاری مانند PE ،PP یا PS که در کف ظروف حک شده است، توجه کنند.یک کارشناس تغذیه، علائم و مشخصات انواع ظروف بهداشتی یک بار مصرف را اعلام کرد.معمار کارشناس غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مصرف کنندگان باید به علامات اختصاری مانند PE ،PP یا PS که در کف ظروف حک شده است، توجه کنند.وی در ادمه گفت: این علائم نشان دهنده این است که :اولا تولید کننده ظروف سعی در اطلاع رسانی به مصرف کننده از نظر نوع کاربرد ظروف دارد.

ثانیا هر یک از این علائم نشانگر نوع مصرف و کاربرد ظروف یک بار مصرف است.این کارشناس آزمایشگاه در ادامه انواع ظروف یک بار مصرف و کاربرد آن ها گفت : ظروف پلی اتیلنی (PE) سفید رنگ برای بسته بندی و نگهداری روغن، سرکه و محصولات لبنی (شیر و دوغ) و مواد غذایی با حرارت بالا و مرطوب مناسب است.

بر اساس این گزارش، استفاده از ظروف پلی پروپیلنی (PP) سفید رنگ برای بسته بندی محصولات لبنی ( ماست، خامه، پنیر ) و همچنین زیتون و مواد غذایی با حرارت بالا و مرطوب بلامانع بوده و اخیرا در جهان به جای لیوان های یک بار مصرف شفاف از لیوان های پلی پروپیلنی استفاده می شود.

آکاایران: وی در ادامه افزود: ظروف پلی استایرنی شفاف که به نام(GPPS) نیز معروف است برای تولید لیوان و ظروف یک بار مصرف فقط برای مواد غذایی در دمای معمولی توصیه می شود ولی نمی توان از آن برای نوشیدنی های داغ (چای، شیرکاکائو و قهوه ) و مواد غذائی با حرارت بالا استفاده کرد.

معمار در خصوص ظروف پلی استایرنی شفاف خاطر نشان کرد: از گرم کردن مواد غذایی در این ظروف در مایکروفر خودداری شود. همچنین ظروف پلی استایرن کریستال برای بسته بندی روغن های خوراکی، مارگارین و تمامی محصولاتی که لایه خارجی آن ها چربی بوده و در تماس با بسته بندی است، ممنوع است.

این کارشناس آزمایشگاه در ادامه گفت: ظروف پلی استایرنی فوم دار (EPS) و ظروف پلی استایرنی سفید رنگ (HIPS) نباید برای بسته بندی آن دسته از مواد غذایی (خوراکی و آشامیدنی ) که در زمان پرشدن، نگهداری یا مصرف دما بالاتر از 65 درجه سانتی گراد دارند، استفاده شود.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران

علائم ظروف یکبار مصرف، معنی و مفهوم علائم روی ظروف یکبار مصرف چیست؟ گردآوری توسط بخش آشپزخانه، دکوراسیون آشپزخانه، چیدمان آشپزخانه، آشپزخانه زیبا، دکوراسیون آشپزخانه 2015 سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات