در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد ابتکارات در آشپزخانه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آکاایران: آشپزخانه به مثابه قلب خانه است و خانم های خانه دار اکثر اوقات روزشان را در این مکان سپری می کنند. پس علاوه بر این که آشپزخانه باید جای کافی برای قرار دادن وسایل مختلف داشته باشد و از حداکثر فضای آن برای چینش وسایل استفاده شود، باید مکانی امن برای آشپزی و حتی برای بچه ها باشد...

ابتکار در آشپزخانه,ابتکار در وسایل آشپزخانه,ابتکار آشپزخانه

ابتکار در اشپزخانه

۱) قفسه مخصوص سبزیجات در کابینت:
در یک کابینت ساده که به شکل یک چهارچوب است با تعبیه قفسه های ساده پلاستیکی، مکانی برای قرار دادن سیب زمینی، پیاز و سبزیجاتی دیگر می سازید که در فضای آزاد نگهداری می شوند. برای استفاده آسان تر، این قفسه ها به صورت کشویی ساخته شده اند.

۲) استفاده از قفسه کوچک برای جای دادن قابلمه های بزرگ:
با تعبیه قفسه ای به شکل یک نیم دایره، به آسانی با باز و بسته کردن در کابینت قفسه ها به همراه در به قسمت بیرون منتقل می شوند.

۳) جای مخصوص مواد شوینده در کابینت ظرفشویی:
قسمت پایین کابینت ظرفشویی، جای مناسبی برای قرار دادن مواد شوینده و ... است، برای حفظ بیشتر این مواد، با تعبیه قفسه فلزی در قسمت داخلی در کابینت، می توان از بقیه فضای داخل کابینت برای مصارف دیگر استفاده کرد.

۴) کمدچه به شکل ویترین:
در کابینت های جدید، به جای تعبیه ویترین هایی با درهای شیشه ای، از کمدچه های ساده ای با درهایی از جنس پلاستیک مات، استفاده می شود. در تصاویر، دو مدل از این کمدچه های تزئینی را مشاهده می کنید. درهای یکی، به شکل کرکره در قسمت بالا جمع می شوند و دیگری یک کمدچه ساده که قفسه های آن فلزی و به صورت ریلی تعبیه شده است که به آسانی جابه جا می شود.

۵) قفسه های ساده به شکل کیسه:
در این مدل ابتکار بسیار جالبی صورت گرفته است. برای نگهداری خوراکی هایی مثل پفک، شکلات و ... که در بسته بندی نگهداری می شوند، طبقات مخصوصی ساخته شده که بسیار ساده هستند و به آسانی قابل استفاده می باشند. در این مدل دو عدد چهارچوب فلزی به شکل کشو تعبیه شده که سبدی حصیری داخل آن قرار گرفته و از فضای داخل سبد برای نگهداری این خوراکی ها استفاده می شود.

۶) کشویی بزرگ برای یک سرویس قاشق و چنگال کامل:
این کشوی کم حجم و باریک، با فضایی کاملاً تقسیم بندی شده قابلیت این را دارد که یک سرویس قاشق و چنگال داخل آن جای گیرد. بدین ترتیب در یک فضای تقسیم بندی شده، هر چیز در جای مناسب خود نگهداری می شود.

۷) قفسه ای به شکل دایره برای قابلمه ها:
قابلمه از جمله ظروف حجیمی است که فضای زیادی اشغال می کند و معمولاً برای اشغال جای کمتر، چند عدد از آنها را داخل یکدیگر قرار داده و در کابینت قرار می دهیم و در هنگم استفاده نیز با مشکلاتی مواجه می شویم اما در این مدل ساده قفسه ای به شکل دایره تعبیه شده است و به وسیله یک محور در قسمت میانی به آسانی می چرخد و ظرف مورد نظرتان را به راحتی پیدا خواهید کرد که البته بهتر است برای دسترسی بیشتر به ظروف، این مدل در محلی نزدیک به اجاق گاز قرار گیرد.

ویرایش و تلخیص: آکاایران


آشپزخانه

چند ابتکار ساده ولی مهم برای آشپزخانه

 آشپزخانه به مثابه قلب خانه است و خانم های خانه دار اکثر اوقات، چند ابتکار ساده ولی مهم برای آشپزخانه روزشان را در این مکان سپری می کنند. پس علاوه بر اینکه آشپزخانه با
در آشپزخانه هم ابتکار به خرج دهید 2ایران

در آشپزخانه هم ابتکار به خرج دهید 2ایران

در آشپزخانه هم ابتکار به خرج دهید2 در آشپزخانه هم ابتکار به خرج دهیداستفاده از نکات ساده و شاید در ظاهر کم ارزش می‌تواند شرایط بهتر و مساعدتری را برای استفاده از لوازم و مواد غذای
در آشپزخانه هم ابتکار به خرج دهید ایران

در آشپزخانه هم ابتکار به خرج دهید ایران

در آشپزخانه هم ابتکار به خرج دهید در آشپزخانه هم ابتکار به خرج دهیداستفاده از نکات ساده و شاید در ظاهر کم ارزش می‌تواند شرایط بهتر و مساعدتری را برای استفاده از لوازم و مواد غذایی
دکوراسیون

چند ابتکار برای آشپزخانه - دکوراسیون

چند ابتکار برای آشپزخانه چند ابتکار برای آشپزخانه«آشپزخانه» به مثابه قلب خانه است و خانم های خانه دار اکثر اوقات، روزشان را در این مکان سپری می کنند.   پس علاوه بر اینکه آشپزخان
تبلیغات