.
.
.
.
.


گلدان سفال ساده رابا طرح گل استنسیل زیبا کنیم

1390/09/06

گلدان سفال ساده رابا طرح گل استنسیل زیبا کنیم
 
شما می‌توانید گلدان ساده خود را با طرح استنسیل زیبا و جذاب نمائید. این گلدان سفالی تزئین‌شده جلوه خاصی پیدا نموده و شما می‌توانید این طرح را روی یک سری گلدان در اندازه‌های مختلف به‌کار ببرید و کلکسیونی از این گلدان‌ها تهیه نمائید.
● وسائل لازم
▪ گلدان سفالی قرمز
▪ استات شفاف
▪ ماژیک یا قلم مشکی
▪ تیغ موکت‌بری
▪ نوارچسب
▪ رنگ آکریلیک
▪ قلم استنسیل کوچک...

گلدان سفال ساده رابا طرح گل استنسیل زیبا کنیم

گلدان سفال ساده رابا طرح گل استنسیل زیبا کنیم

گلدان,سفال,ساده,طرح,گل,استنسیل,زیبا,کنیم,طرح,قلم,سفال,شما,سفالی,ماژیک,طرح,سفال,اندازه‌های,شما,وسائل,اندازه‌های مختلف به‌کار ببرید,نمائید,اندازه‌,تهیه

۱. گلدان را با محلول آب و صابون بشوئید تا کاملاً تمیز و لکه‌های چربی روی آن پاک شود و صبر کنید تا کاملاً خشک شود. طرح گل را از روی الگو بزرگ کنید سپس با قلم‌ مشکی روی استات شفاف رسم کنید. با دقت اطراف خطوط مشکی طرح روی استات را با تیغ موکت‌بری ببرید.
۲. استنسیل استات را با نوار چسب روی گلدان بچسانید سپس رنگ آکریلیک را مستقیماً از میان استات روی گلدان بریزید و با قلم استنسیل رنگ کنید. از مقدار کمی رنگ استفاده نمائید زیرا در صورتی‌که مقدار زیادی به‌کار برده شود ممکن است به زیر استات نفوذ کند. دقت کنید که استات را تا پس از خشک شدن کامل رنگ جابه‌جا نکنید.
۳. استنسیل استات را اطراف گلدان حرکت دهید و این مرحله را تکرار کنید تا طرح کلی مورد پسند شما واقع شود. استات شفاف این برتری را دارد که شما قادر خواهید بود از میان آن مکان و جای مناسب طرح‌های روی گلدان را هنگام فاصله‌گذاری بین آنها رؤیت کنید و محل مناسب را انتخاب نمائید.
 
کاردستی آموزش کاردستی ساخت اشیا - ویستا
ویرایش وتلخیص:آکاایران


.
نظرات

اولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیمطالب مرتبط

.
.
.
.
.