.
.
.
.
.


تخم مرغ عروسکی هفت سین

1390/12/16

خانه داری - شمع سازی - تخم مرغ عروسکی هفت سین

در خانه شما تخم مرغ های هفت سین را چه کسی تزیین می کند؟ شاید هم از این تخم مرغ رنگی های آماده می خرید؟ اما امسال خودتان دست به کار شوید و برای سفره هفت سین تخم مرغ رنگی درست کنید.
برای این کار به رنگ گواش یا آبرنگ یا رنگ پلاستیک، قلم مو، کامواهای رنگی، روبان، چسب و البته تخم مرغ نیاز دارید...

akairan

تخم,مرغ,عروسکی,هفت,سین,خانه,داری,روبان چسب و البته تخم,روبان,خانه,تخم,روبان,تخم,تخم مرغ عروسکی هفت سین,آبرنگ یا رنگ پلاستیک,تزیین,آبرنگ یا رنگ پلاستیک,هفت سین تخم مرغ رنگی,تخم,کار,آبرنگ یا رنگ پلاستیک,خودتان

▪ تخم مرغ عروسکی
۱) تخم مرغ ها را بشویید و خشک کنید. می توانید بگذارید تخم مرغ ها بپزد و یا این که توی آنها را خالی کنید. برای این کار دو سه تخم مرغ را با سوزن سوراخ کنید. یکی از سوراخ ها بزرگ تر باشد. تخم مرغ را توی یک کاسه بگیرید و توی سوراخ کوچک محکم فوت کنید تا همه تخم مرغ از آن سر آن بیرون بیاید. بعد پوسته را با دستمال مرطوب تمیز کنید و بگذارید تا توی آن هم خشک شود.
۲) روی هر تخم مرغ با قلم مو و رنگ یک صورت بکشید. دو تا نقطه برای چشم، یک خط صاف برای دماغ، یک هلال برای دهان و دو تا دایره برای لپ و..
۳) برای موها چند رشته کاموای یک اندازه ببرید و وسط آن را با یک تکه کاموا گره گره بزنید. برای موهای پسر از رشته های کوتاه تر استفاده کنید. اگر از کاموایی که قبلا بافته شده استفاده کنید موها فری می شود.
۴) با چسب موها را بالای تخم مرغ بچسبانید. می توانید با چند تکه کاموا چتری درست کنید. اگر دوست داشتید با روبان موها را تزیین کنید.
از آبرنگ یا گواش استفاده کنید و روی تخم مرغ طرح بکشید.
طرح های ساده ای مثل زیکزاک، راه راه، نقطه نقطه و…یادتان باشد اول نیمی از تخم مرغ را رنگ کنید و بگذارید خشک شود و بعد نیمه دیگر را رنگ کنید.
کاردستی آموزش کاردستی ساخت اشیا - ویستا
ویرایش وتلخیص:آکاایران


.
نظرات

اولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیمطالب مرتبط

.
.
.
.
.