.
.
.
.
.


هدایایی دست ساز برای روز مادر

1392/02/04
<
هدایایی دست ساز برای روز مادر - آکا

هدایایی دست ساز برای روز مادر

دست,ساز,برای,روز,مادر, ,رنگ,بصورت دایره ای برش,کاغذی,کاغذ,کاغذ,مخصوص باعث می شوید,رویه شیشه ای جدا شدنی داشته باشد عکس,درست از زیر نوار سبز,سفالی,دکمه زیبا و قشنگ ثابت,خلاقیت یک تابلوی گرافیکی از تصاویر وسایل مورد استفاده در آشپزخانه,رویه شیشه ای جدا شدنی داشته باشد عکس,تکه,رویه

با کمی خلاقیت یک تابلوی گرافیکی از تصاویر وسایل مورد استفاده در آشپزخانه درست کنید . با استفاده از یک تکه کاربن تصویر وسایل را بر روی کاغذ پیاده کرده و کاغذ مورد نظر را ببرید .


با اعطای این هدایای شخصی و دست ساز مخصوص باعث می شوید که مادرتان احساس خاص و ویژه بودن داشته باشد . این هدایا را خودتان یا با کمک کودکتان درست کنید . بعضی از این هدایا آنقدر ساده هستند که حتی بچه های کوچک و کم سن هم می توانند به تنهایی از پس درست کردنشان برآیند. 

1 -
سنجاق سینه کاغذی 
 با استفاده از کاغذهای رنگی سنجاق سینه زیبایی برای مادرتان درست کنید که برای جشن روز مادر بر روی لباسش بزند . بدین منظور کاغذ ها را بصورت دایره ای برش دهید  و برای اینکه این دایره های کاغذی حالت گلبرگ داشته باشند با استفاده از قیچی، دور تا دور آن را شکافهایی ایجاد کنید . دایره های کاغذی با رنگها و شکلها و اندازه های مختلف را روی هم چیده و وسط آنها را با یک دکمه زیبا و قشنگ ثابت نمایید . با استفاده از چسب حرارتی پشت کار را با هم با یک سوزن محکم نمایید .  


نکته :
اگر برای تهیه این نوع جواهرات کاغذی از کاغذهای محکم که ضخیم بوده و وزن بالایی دارند استفاده نمایید ماندگاری آن بیشتر خواهد شد . 

2 -
کار هنری مخصوص آشپزخانه 
با کمی خلاقیت یک تابلوی گرافیکی از تصاویر وسایل مورد استفاده در آشپزخانه درست کنید . با استفاده از یک تکه کاربن تصویر وسایل را بر روی کاغذ پیاده کرده و کاغذ مورد نظر را ببرید . شکلهای بریده شده را بر روی یک تکه کارتن یا مقوای رنگی به ترتیب مورد نظرتان بچسبانید  و برای زیباتر شدن کار آن را در قابی قرار دهید . به غیر لوازم مربوط به پخت و پز، از دیگر وسایل موجود در خانه هم می توان چنین تابلوهای زیبایی درست کرد . 3 - دسته گل کاغذی مخصوص روز مادر 
با استفاده از کاغذ، دسته گل کاغذی بسار زیبایی درست کنید که تا مدتها پس از روز مادر هم ماندگار خواهد ماند . 4 - میز مخصوص سرو غذا 
صبحانه مادر را بر روی یک میز زیبا و سفارشی سرو نمایید . میز ساده ای را انتخاب کنید که رویه شیشه ای جدا شدنی داشته باشد . عکس گل مورد علاقه مادرتان را در قطع شیشه زیر میز پرینت گرفته و زیر شیشه بگذارید . 


نکته : به جای تزیین یک میز شیشه ای عکس مورد نظرتان را لامینت کنید  و با استفاده از چسب، عکس را بر روی یک میز چوبی یا سینی سرو صبحانه بچسبانید . 

5 - هنر استفاده از کارگاه گلدوزی 
تنها با استفاده از چند ماده یک اثر هنری منحصر به فرد و دوست داشتنی برای مادرتان درست کنید . به اندازه قطر کارگاه گلدوزی مورد نظرتان کاغذ تزیینی را برش دهید . برای محکم کردن و ثابت نگه داشتن کاغذ در داخل کارگاه از چسب استفاده نمایید . جواهرات سفارشی یا کلیدهای درجه یک را بر روی کاغذ بچسبانید  و با استفاده از پیچ فلزی بالای کارگاه این اثر هنری را به دیوار آویزان نمایید . 

6 - تابلوی خاطرات مادر 
یک تابلوی دیواری به مادرتان هدیه دهید که جدا از جنبه تزیینی اش به فضای اتاق محل نصب خود، لحظات خاطره انگیز و شخصیت ببخشد .برای تهیه این تابلو، نسخه اسکن شده ای از عکسهای قدیمی مادرتان را بر روی کاغذهای انتقال عکس برگردان یا برچسبهای عکس برگردان قابل چاپ، پرینت گرفته و بر روی بومهای خالی کشی بچسبانید . اگر می خواهید اندازه تابلویتان بزرگتر از کاغذهای ساده سایز نامه باشد می توانید تابلویی شبیه پازلهای چند صد تکه درست کنید . بدین منظور برای چاپ عکسها می بایست از گزینه tiling پرینتر استفاده کنید.  برای چسباندن عکسها به بوم  با استفاده از یک برس ترکیبی از چسب و آب را بر روی کل سطح بمالید . 


نکته : سایزهای متفاوت بومهای کشی  را می توانید از فروشگاههای لوازم هنری تهیه کنید . به دنبال بومهایی باشد که دارای قاب های چوبی آماده باشند تا به هنگام نصب کردن آن به دردسر نیافتید . 

7 -
ظروف گلدار 
برای متفاوت ساختن صبحانه مخصوص روز مادر دستی بر سر و روی پارچ شیشه ای و لیوان ست آن بکشید . بدین منظور از لیبل های طرحدار استفاده کرده  و آن را بر روی لیوان و پارچ بچسبانید . برای ایجاد جلوه ای یخی بر روی ظروف شیشه ای یک لایه رنگ سفید را بر روی لیبل ها و بالای لبه های ظرف شیشه ای بزنید . رنگ را بر روی قسمتهای شیشه ای و لبه پارچ نزنید چرا روی آن نمی ایستد . زمانی که رنگ هنوز خشک نشده است برچسب را بکنید .  
 
8 - دیس آیینه ای مخصوص پذیرایی از مهمان 
اجازه دهید که این دیس آیینه ای انعکاسی از عشق شما به مادرتان باشد . بدین منظور یک آیینه قاب دار را به عنوان سینی انتخاب نموده  و سپس مافین ها و کیکها را با کاغذ های فنجانی شکل مخصوص پخت در سینی بچینید . دو تکه بلند ربان حریر با لبه های سیمی را برش داده  و آنها را طوری ببندید که شکل X بگیرد . این آینه را در وسط این X قرار داده و انتهای این روبانها را در بالا بصورت پاپیون گره بزنید . 

9 - ساک کادو با الهام از طبیعت 
مادرتان را به یک ساک کادوی زیبا که پر از گل می باشد، مهمان کنید . تصاویر گلهای زیبا یا تصاویر چاپ شده بر روی پاکت های بسته بندی بذر را کپی نمایید . لبه های این عکسهای کپی شده را مرتب و تزیین نموده و بر روی ساک های کوچک ساخته شده از کاغذ پوستی بچسبانید . می توانید هدیه هایتان را داخل این ساکهای زیبا که درست کرده اید بگذارید و تقدیم کنید و یا اینکه یک گلدان کوچک را در داخل این ساک ها قرار داده و گلدان را از گل پر نمایید.  

10 - قفسه هایی برای مادر  
برای مادرتان قفسه های زیبا و قشنگی درست کنید تا وسایل مورد علاقه اش را روی آنها بچیند. اندازه  های قفسه های مکعبی دیواری را گرفته و عکسهایی را به همان اندازه برش دهید . پشت عکس را چسب زده و آنها را بر روی وجه جلویی قفسه بچسبانید . بر روی این وجه یک لایه روغن براق کننده بزنید . 

11 - پاکت های مخصوص شیرینی 
روز مادر امسال را با شیرینی خانگی که خودتان پخته اید از مادرتان پذیرایی کنید . برای بسته بندی شیرینی ها ، آنها را در یک سینی چهارگوش چیده و این سینی را  بصورت ضربدری در وسط  یک کاغذ فانوسی قهوه ای رنگ چهار گوش قرار دهید . لبه های کاغذ را به وسط سینی تا کنید . با استفاده از یک میخ تزیینی یا یک دکمه سر دست 4 گوشه کاغذ را به هم بچسبانید . یک روبان حریر منجوق دوزی شده را از این سر به آن سر سینی ببندید . 

12 - سینی سفارشی برای سرو صبحانه
صبحانه مادر را در یک سینی سفارشی  و دست ساز سرو نمایید . یک سینی چوبی که قبلاً خریده اید  را سمباده زده و رنگ کنید . یک مقاله کودکانه درباره مادر را در وسط سینی بچسبانید و دور آن را با گلهای پرسی تزیین نمایید . پس از اتمام کار برای محافظت از این اثر هنریتان یک تکه شیشه را به اندازه داخل سینی برش داده  و روی آن بگذارید . 

طراحی های بچه گانه را به بشقابهای تزیینی تبدیل کنید . نقاشی های کودکان را اسکن کرده و بر روی کاغذهای پشت چسب دار پرینت بگیرید . دور تا دور عکسهای پرینت شده را قیچی کرده و آن ها را در آب قرار داده تا لایه زیرین عکس جدا شود و بتوان آن را در وسط ظروف چسباند. به هنگام چسباندن عکس آن را کاملاً صاف نمایید و هر گونه حباب زیر عکس را گرفته شود . پس از خشک شدن عکس روی آن را کیلر بزنید تا ظرف عکس دار زیبایی که درست کرده اید قابل شستشو گردد . 


نکته : این نوع ظروف تنها جنبه دکوری و تزیینی دارند . 

14 -
نمک های مخصوص حمام 
با دعوت مادر به حمام گرمی که در آن نمک های مخصوص استحمام پاشیده اید آرامش را برایش فراهم نمایید .  برای اینکه سبد حمام شما  حالتی شخصی و خصوصی پیدا کند می توانید از کاغذهای برچسبی و شیشه های ادویه استفاده نمایید . بدین منظور  4 حرف الفبای کلمه مادر  ( م  ا د ر ) را بر روی 4 لیبل پرینت گرفته  و با استفاده از فونتی متفاوت و کوچکتر زیر هر حرف نام عطر را تاپپ نمایید .  لیبلها را بر روی شیشه ها بچسبانید . شیشه ها را در سبد لوسیون ها  و صابونها بچینید .  
 
15 - ساعت با طرح ماهی انگشتی 
بر روی یک ساعت که قاب و فریم پهنی دارد با اثر انگشت کودکتان ماهی های قشنگ و دوست داشتنی درست کنید. 
دستورالعمل درست کردن : 
1 - بر روی یک پالت کاغذی مقدار کمی از چند رنگ آکرولیک بریزید . 
2  - برای درست کردن بدن ماهی انگشتان و انگشت شصت تان را در رنگ فرو برده و در صورت دلخواه رنگها را با هم مخلوط کنید . انگشتان و انگشت شست رنگی شده را بر روی قاب ساعت فشار دهید  و این کار را ادامه دهید تا اینکه 3/2 قاب با اثر انگشت شما پر شود . اجازه دهید که رنگ ها خشک شوند . 
3 - با استفاده از یک برس و رنگهای دلخواه بقیه اجزای بدن ماهی از جمله فلس ، چشم  و .. را نقاشی کنید . اچازه دهید که رنگها خشک شوند . 

16 -  بسته ای از کارت های تبریک
به مادرتان یک بسته کارت تبریک که برای مناسبت های مختلف  و بر طبق فایلها مرتب شده اند هدیه دهید . با استفاده از کاغذهای رنگی تزیینی و چسباندن آنها بر روی پوشه آن را تزیین نمایید . 

17 - آلبوم عکسی از بریده عکسها 
با درست کردن آلبومی رابطه خاص میان مادر و فرزند را نشان دهید . قبل از اینکه دست به کار شوید در مورد محتوای آلبوم و رنگ بندی  و ترکیب رنگ آن تصمیم بگیرید . 

18 - اثر هنری کودک 
کار هنری کودک را به یک اثر ویژه تبدیل کنید . بدین منظور نقاشی کودکتان را اسکن کرده  و بر روی یک تکه مقوا پرینت بگیرید . مادرها پیغامهای ویژه ای را که مخصوص آنها  بر روی نوشت افزار های ویژه ای چاپ شده باشند را بسیار دوست دارند . 
19 - گلدان گل تزیینی 
برای پوشاندن یک گلدان سفالی با رنگ، یک جفت بند زیبای ساتن انتخاب نمایید . برای سورپرایز کردن مادرتان در روز مادر این گلدان را بر روی میز سرو صبحانه قرار دهید . 

دستورالعمل درست کردن : 
1 - با استفاده از یک برس کوچک 8 سانت از سطح گلدان را یک لایه ضخیم چسب سفید بزنید . با استفاده از یک نوار ساتن به رنگ سبز روشن دور گلدان را بپوشانید . 

2 - مقداری نوار ساتن صورتی رنگ هم برای پوشاندن مابقی گلدان ( درست از زیر نوار سبز رنگ شروع به چسباندن نوار صورتی رنگ نمایید ) لازم دارید .  انتهای منگوله را 4 سانتی متر در زیر اولین اتصال روکش ها قرار دهید . در صورت لزوم از مقدار چسب بیشتری استفاده نمایید تا انتهای نوارها محکم تر شود . اجازه دهید که چسب ها ی مورد استفاده خشک شوند . 

گردآوری خانه داری اکاایران

.
نظرات

اولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیمطالب مرتبط

.
.
.
.
.