گونی دوزی، آموزش گونی دوزی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گونی دوزی، آموزش گونی دوزی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک گونی دوزی را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در این بخش از سایت آکاایران آموزش گونی دوزی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از آکاایران: بزرگترین تفریح کار است. کار انسان را از افسردگی ، گناه و احتیاج دور نگه می دارد .

گونی دوزی,گونی دوزی با کاموا,گونی دوزی پادری

آموزش گونی دوزی

لوازم مورد نیاز:

گونی

سوزن کوبلن

مهره های رنگی

نخ کاموا

قیچی

سوزن ونخ

پارچه آستری

 

مقدمه :

آکاایران: می دانید که دوخت ها و بافت های متعددی وجود دارند که هر کدام به گونه ای زیبا و قابل ستایش هستند و جذابیت و جایگاه خاص خود را دارند . اغلب کسانی که با دوخت کوبلن و شماره دوزی آشنایی دارند می دانند که در دوخت کوبلن طرح آماده و کار یک طرف دوخته می شود و در شماره دوزی دوخت از طریق تور مخصوص روی پارچه است . من هم این کار را با الهام گرفتن از شماره دوزی بر روی گونی آورده ام که تقریباً شبیه به این کارهاست با این تفاوت که مدل مستقیماً و با سوزن کوبلن روی گونی دوخته می شود .

از این دوخت می توانید برای رومیزی ، روتختی ، روی تلویزیون کوسن پشتس آینه های تزیینی سجاده و جانماز باکس های هدیه کیف های فانتزی و … استفاده کرد . برای این کار از مدل های بافتنی در بوردا مدل های نقاشی و حتی قسمت هایی از نقش قالی می توان استفاده کرد.

نکته : بهتر است دوخت را با مدل های آسان مثل اشکال هندسی ( مثلث ، مربع ، لوزی ) شروع کرد و کادر را با نخ تیره بدوزید .

 

 4  3  2 1
 8  7  6  5
 12  11  10  9
 16  15  14  13
 
 3

 2

 1
 6  5  4
 9  8  7

1- آکاایران: ابتدا اندازه گونی دلخواه را انتخاب کرده و از هر طرف ۵ سانت اضافه برش دهید . سپس دور گونی را پاک دوزی یا سر دوزی کنید تا ریش ریش نشود . دقت کنید اندازه انتخابی باید مربع شکل باشد . یعنی خانه ها به صورت چهارتایی، سه تایی و… باشد . با این صورت : ( منظور ۴ خانه یا ۳ خانه شمارش شده روی گونی ) سوزن را از سمت چپ آخرین خانه ( خانه ۱۳ ) از زیر گونی فرو برده و از روی کار بیرون بیاورید . 

۲-سوزن را به سمت بالای خانه(خانه ی ۴)ار روی کار به زیر کار فرو ببرید.

۳- از سمت چپ بالای خانه بیرون بیاورید ( نخ را کشیده محکم کنید ).

۴- به صورت ضربدر به سمت راست پایین خانه ( خانه ۱۶) فرو ببرید . 

۵- بدین طریق یک دوخت به شکل ضربدر به دست می آید .

۶- این کار را ادامه داده تا کادر مورد نیاز شما به دست آید که اگر از نخ تیره ( مشکی ) استفاده کنید ، کار جذابتر و زیباتر جلوه کند .

۷- پس از پایان کار برای تمیزی و زیبایی آن را آستر کنید .

۸- کار مورد نظر را از رو قرار داده و پارچه آستری را روی آن بگذارید و کوک بزیند و برای محکم کاری آن را چرخ کنید .

۹- پس از آن که کار آماده شد از مهره های رنگی برای تزیین استفاده کنید با این صورت که سوزن و نخ را از کنار حاشیه بیرون آورده و مهره ها را داخل آن قرار داده و بدوزید .

۱۰ – پس از اتمام کار نخ را کاملاً محکم کنید به صورتی که دیده نشود . به این صورت کار آماده است و شروع به دوخت مهره بعد کنید .

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله گونی دوزی، آموزش گونی دوزی شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

آموزش گونی دوزی با کاموا , کار با گونی پلاستیکی , پایان کار گونی بافی , بافت گونی با کاموا , آموزش کوبلن دوزی , آموزش گونی دوزی , خلاقیت باگونی , عکس گونی دوزی , طرح گونی بافی , بافت روی گونی , طرح روی گونی , کوبلن دوزی , گونی دوزی

گونی دوزی، آموزش گونی دوزی گردآوری توسط بخش کاردستی آموزش کاردستی ساخت اشیا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات