در این بخش از سایت آکاایران آموزش ساخت عروسک انگشتی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از آکاایران: اجرای تئاتر از جمله سرگرمی های مورد علاقه بچه ها  است. در این نمایشنامه های خانگی، خود بچه ها و دوستانشان و همچنین عروسک های آنها، نقش شخصیت های داستان را ایفا می کنند.

ساخت عروسک انگشتی,ساخت عروسک انگشتی نمدی,ساخت عروسک انگشتی پارچه ای

عروسک انگشتی

آکاایران: شما بچه ها می توانید به جای عروسک های بزرگ اسباب بازیتان، از عروسک های انگشتی دست ساز خود به عنوان بازیگر این گونه تئاترها استفاده کرده و به این ترتیب تعداد شخصیت ها را افزایش دهید. در ضمن مدتی نیز برای درست کردن شخصیت دلخواهتان سرگرم شوید.

مواد و وسائل مورد نیاز: 

  ۱ - مقوای نازک سفید

۲ - مقوای ضخیم تر سفید

۳ - قیچی کوچک لب گرد (برای ایمنی بیشتر)

۴ - چسب مایع یا چسب حرارتی

۵ - کاغذهای زرورقی رنگی

۶ - کاغذکشی رنگی

۶ - کاغذ معمولی رنگی

۸ - روان نویس مشکی

۹ - مداد رنگی

طرز ساخت:

۱ - ابتدا یک قطعه مقوای سفید رنگ به شکل مستطیل با عرض ۴ سانتی متر و یا عرضی متناسب با طول انگشت دست خود ببرید. برای مشخص کردن طول مستطیل، آن را دور انگشت مورد نظر دستتان لوله کرده و سپس اضافه آن را ببرید. 

البته پیش از برش، مقدار کمی اضافه تر در نظر بگیرید تا مقوای یک طرف بر روی طرف دیگر قرار گیرد. این محل اتصال را با چسب مایع یا حرارتی بچسبانید تا یک استوانه مقوایی به رنگ سفید حاصل شود. این استوانه مقوایی، بدن و سر عروسک شما را تشکیل می دهد.

۲ - به اندازه دور استوانه، نوار کاغذی زرورقی رنگی ببرید. تمام سطح استوانه به جز 5/1 یا ۲ سانتی متر در یک لبه آن را با این زرورق کاغذی و با استفاده از چسب بپوشانید. این به منزله لباسی برای عروسک است. 

مقدار 5/1 یا ۲ سانتی متر بدون پوشش، سر این عروسک محسوب می شود.

۳ - از مقوای سفید رنگ ضخیم تری، نواری به شکل مستطیل و به عرض 5/1 سانتی متر و طول ۶ سانتی متر ببرید. این مستطیل مقوایی در واقع دستان عروسک به حساب می آید.

هر دو سطح دستان عروسک را به جز در نظر گرفتن ۱ سانتی متر در هر لبه آن، با کاغذ زرورقی بدنه و با استفاده از چسب پوشش دهید.

با روان نویس یا ماژیک مشکی خطوط افقی در راستای نوار و بر روی دو قسمت بدون پوشش دستان رسم کنید. این خطوط در واقع نشان دهنده انگشتان عروسک هستند. 

قسمت میانی نوار مستطیلی را پیدا کرده و با آغشته کردن آن ناحیه به چسب مایع، آن را به لبه بالایی بدنه و سر عروسک بچسبانید.

۴ - نواری مستطیل شکل به طول ۲ الی ۳ سانتی متر و عرض 5/1 سانتی متر از کاغذ کشی بریده و یکی از لبه های آن را ریش ریش کنید.

نوار حاصل را با کمک چسب مایع به محل اتصال سر به بدنه بچسبانید. این نوار در واقع یقه عروسک محسوب می شود. چنین نواری را با کاغذ رنگی معمولی و با توجه به دور سر عروسک به اضافه مقدار لازم برای روی هم آمدن، آماده کرده و پس از ریش ریش کردن یک لبه آن توسط قیچی، به لبه بالایی سر عروسک بچسبانید تا حالت کلاه را تداعی کند. با روش های مختلف و کاغذهای کشی و معمولی می توانید برای عروسک مورد نظر خود مو و یا کلاه های مختلف درست کنید. 

۵ - در آخر با روان نویس یا ماژیک نوک باریک، شروع به نقاشی چشم، ابرو، بینی ، دهان و به طور کلی فرم صورت عروسک خود کنید. سپس با مداد رنگی محل های مورد نظر مانند لب و گونه ها را رنگ آمیزی کنید.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

عروسکهای انگشتی

ساخت عروسک انگشتی

آموزش ساخت عروسک انگشتی در منزل

برای ساخت این کاردستی به مقداری مقوا و کاغذ رنگی و مداد رنگی نیاز دارید بچه ها چه پسر چه دختر به بازی با عروسک علاقه تلاش می کنند. عروسک های انگشتی بازی جالبی برای بچه ها در همه
ساخت عروسک انگشتی

آموزش ساخت عروسک انگشتی (تصویری)

آموزش ساخت عروسک انگشتی (تصویری) برای کوچولوهای نازنین عروسک انگشتی درست کنیم . مبتدی : اجرای تئاتر از جمله سرگرمی های مورد علاقه بچه ها به خصوص در روزهای تعطیلات تابستانی است
ساخت عروسک انگشتی

آموزش ساخت عروسک انگشتی

یک عروسک ریز در تصویر زیر مراحل ساخت عروسک زیر نشان داده شده است . آموزش ساخت عروسک انگشتی .منبع : gamar.ir
ساخت عروسک

ساخت عروسک انگشتی

در این بخش از سایت آکاایران آموزش ساخت عروسک انگشتی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.  به نقل از اجرای تئاتر از جمله سرگرمی های مورد عل
ساخت عروسک

ساخت عروسک انگشتی

برای کوچولوهای نازنین عروسک انگشتی درست کنیم .مبتدی :اجرای تئاتر از جمله سرگرمی های مورد علاقه بچه ها به خصوص در روزهای تعطیلات تابستانی است. در این نمایشنامه های خا
ساخت عروسک

طرز ساخت عروسک های انگشتی

اجرای تئاتر از جمله سرگرمی های مورد علاقه بچه ها به خصوص در روزهای تعطیلات تابستانی است. در این نمایشنامه های خانگی، خود بچه ها و دوستانشان و همچنین عروسک های آنها، نقش شخصیت های
تبلیغات