در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شیوه کاشت گل ها و گیاهان یکساله در سبدهای آویز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته گل آرایی از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: کاشت گل ها و گیاهان یکساله در سبدهای آویز یکی از مشهورترین و زیباترین جلوه های گل آرایی به شمار می رود که می توانید از آن استفاده کنید…

گل های یکساله  گیاهان یکساله  گلکاری  کاشت گل  آموزش کاشت گل  گل های تزیینی

گل ها و گیاهان یکساله

سبدهای آویز

آکاایران: شیوه کاشت گل ها و گیاهان یکساله در سبدهای آویز

کاشت گل ها و گیاهان یکساله در سبدهای آویز یکی از مشهورترین و زیباترین جلوه های گل آرایی به شمار می رود که می توانید از آن استفاده کنید. زیرا شما بعد جدیدی را در فضای طراحی خود اضافه می کنید. سبدهای آویز می توانند به عنوان یک نقطه تمرکز (فوکال پوینت) یا جذاب در پاسیو یا سر در وردی ها بکار روند.

سبدهای آویز در اندازه ها و شکل ‎های گوناگونی وجود دارند اما اندازه استانداری که می توانید انتخاب کنید در محدوده ۱۰ سانتی متری تا ۳۵ سانتی متری است. این گونه سبدها باید دارای زهکش مناسب (توان گذردهی و نگهداری آب) باشند که معمولاً به شکل سوراخی در ته گلدان و یا مخلوطی از سنگریزه در زیر خاک می باشد.

طراحی سبد آویز در ارتباط با تناسب اندازه سبد با تعداد گل آن اهمیت ویژه ای دارد. به همین منظور، در کشورهای انگلیسی زبان که سیستم اندازه گیری آنها بر حسب اینچ است. قانون زیر را بکار می برند.

۱ – اندازه سبد یا گلدان = تعداد گیاه

مثلاً اگر گلدان ۸ اینچی دارند تعدا گل لازم برا کشت ۷ عدد می شود که ۶ تای آن را در پیرامون سبد می کارند و یک را در مرکز آن.

سبدهای آویز

نکات دیگری که برای نگهداری مناسب و حفظ زیبایی و شادابی سبد آویز لازم است عبارنتد از:

آبیاری، کوددهی و چیدن گل های پژمرده که آبیاری و کوددهی براساس توصیه کارشناس باغباتی انجام می شود.

دسته ⇐ گل و گیاه زینتی

.

منبع : shomalgardi.com

شیوه کاشت گل ها و گیاهان یکساله در سبدهای آویز گردآوری توسط بخش هنر گل آرایی،گل سازی،تزیین گل سایت آکاایران
تبلیغات