دندی استان زنجان آکا ایران

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دندی استان زنجان آکا ایران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

[categoriy],ایران,منطقه,منطقه

 

دندی زنجان را بیشتر بشناسیم

دَندی یکی از شهرهای ایران در استان زنجان است. این شهر مرکز بخش انگوران شهرستان ماه‌نشان است. جمعیت این شهر بر طبق سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با ۳٫۰۱۷ نفر بوده است .

فاصله این شهر تا شهر زنجان در حدود ۱۰۰ کیلومتر است و در غرب زنجان قرار دارد. به فاصله ۳۰ کیلومتر که به طرف غرب دندی حرکت کنیم به معدن سرب و روی انگوران می رسیم که بزرگترین معدن سرب و روی خاور میانه است. پس از آن به تخت سلیمان و سپس به تکاب می رسیم.

همچنین در فاصله 30 کیلومتری اینجا منطقه حفاظت شده انگوران قرار دارد که 25 سال پیش از طرف سازمان حفاظت محیط زیست محافظت شده اعلام شد.این منطقه از لحاظ تنوع حیوانات بسیار غنی است و منطقه‌ای بکر که هر ساله تعداد زیادی شکارچی خارجی با مجوز سازمان در این منطقه اقدام به شکر انواع گوزن قوچ و گراز های وحشی می نمایند .همچنین در این منطقه حیواناتی مانند سیاه گوش خرس گرگ و روباه زیست می‌کنند. و این منطقه یکی از مناطق بکر جهت شکار کبک می‌باشد.

دندی استان زنجان آکا ایران گردآوری توسط بخش شهرهای استان زنجان- دیدنی های استان زنجان سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات