اردکان یزد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اردکان یزد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اردکان را بیشتر بشناسیم

شهرستان اردکان یکی از شهرستانهای استان یزد در مرکز ایران است. شهر اردکان مرکز این شهرستان است. این شهر محلّ تولّد سیّد محمّد خاتمی، رییس جمهور سابق ایران است.

جمعیت
جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۸۵، برابر با ۷۳٫۲۹۲ نفر بوده است


اردکان یزد ,دیدنی های اردکان یزد ,جاذبه های گردشگری اردکان یزد ,[categoriy]

 

 اردکان در قلب بیابان مرکزی ایران ، 64 کیلومتری شمال غربی یزد ، با بیشترین مساحت در استان یزد واقع شده است . آب و هوایی خشک دارد و بیشترسطح ان پوشیده از بیابان است . اخیراً به دلیل تغییر زمین های لم یزرع به جنگل ، سنجش هایی در زمینه بوته‌های گیاهی و درختان در زمین های بایر صورت پذیرفته است . بر خلاف شرایط طبیعی نامطلوب ، کشاورزی به ویژه باغبانی فعالیت اصلی مردم می‌باشد . اردکان بزرگترین مرکز پرورش شتر در این استان است . منابع آب ، بادگیرها ، خانه‌ها یی با دیوارهای بلند و کوچه‌های باریک نشان دهنده تلاش ساکنان در بربر شرایط نامساعد می‌باشند . مهمترین جاذبه اردکان زیبایی شگفت انگیز این بیابان است که هر ساله توجه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می نماید . بناهای تاریخی اردکان عبارتند از : مسجد جام ، مسجد زیر ده ، بقعه‌های امامزاده سید محمد و سید نورالدین ، کاروانسرای شاه عباس ، و مکان های مقدس زرتشتیان از جمله پیر سبز چک چک و پیر هریشت . هر ساله زرتشتیان زیادی از سایر شهرها و کشورها به زیارت پیر سبز زیارت می‌روند .

تقسیمات کشوری
بخش مرکزی شهرستان اردکان
دهستان محمدیه
شهرها: اردکان و احمدآباد


اردکان یزد ,دیدنی های اردکان یزد ,جاذبه های گردشگری اردکان یزد ,[categoriy]

بخش خرانق

دهستان رباطات
دهستان زرین
بخش عقدا
دهستان عقدا
دهستان نارستان
شهر: عقدا

 

اردکان یزد گردآوری توسط بخش شهرهای استان یزد- دیدنی های استان یزد سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات