در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گشت و گذار یک روزه در طبیعت یزد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته یزد از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


 

یزد اگرچه با کویرها و بادگیرها و کوچه های خشت و گلی در ذهن ما تداعی می شود اما همین استان کویری هم دیدنی های سرسبزی دارد که می توانید در گرمای بهار و تابستان، به خنکی آنها پناه ببرید. پیشنهادهای ما را برای گردش یک روزه در این فضاهای سبز بخوانید.

 

ده بالا

ذه بالا، روستایی است از توابع شهرستان تفت استان یزد در استان یزد است. ده بالا 2600 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و حدود 50 کیلومتر از یزد فاصله دارد و مسیر آن از شهر تفت می‌گذرد و حدود یک ساعت و نیم از شهر فاصله دارد. این منطقه در نزدیکی کوه شیر کوه می‌باشد، کوهی که در آن برف خانه دائمی وجود دارد.

گشت و گذار یک روزه در طبیعت یزد
گشت و گذار

 این منطقه بسیار سرسبز و خوش آب و هوا است به طوری که بسیاری از افرادی که قصد فرار کردن از گرمای یزد را دارند به آنجا سفر می کنند. ده بالا از هر نظر برای روز طبیعت بسیار گزینه مناسبی است. البته برای سفر به منطقه حتما یک لباس گرم به تن داشته باشید.

گشت و گذار

پارک کوهستان

یکی از بهترین مکان های گذراندن سیزده به در پارک کوهستان است که بسیاری از گردشگران آن را به عنوان بهترین پارک کوهستانی ایران می دانند. طبیعت خوب این منطقه که با تمامی کم آبی یزد باز هم زیبا است یکی از شاخصه های بسیار مهم پارک کوهستان است. این منطقه بزرگ و البته وسیع است که گنجایش گردشکران زیادی را دارد. از دیگر مکان های یزد می توانیم به روستایی چک چک نیز اشاره کنیم که از توابع اردکان است.

یکی از بهترین مکان های گذراندن سیزده به در پارک کوهستان است که بسیاری از گردشگران آن را به عنوان بهترین پارک کوهستانی ایران می دانند

باغ شادی

شهرستان خاتم یکی از سبزترین نقاط استان یزد است. این شهرستان که در جنوبی ترین نقطه استان یزد واقع شده با برخورداری از جنگل های باغ شادی، باغ معدن منطقه کر کرخنگان، جنگل های انبوه و تماشایی چنارناز که درختانی چون بنه، کهکم، ارژن و... را در خود جای داده اند عنوان شهرستان طبیعت گردی استان یزد را به خود اختصاص داده است . وجود حیات وحش در منطقه همچون کبک، تیهو ، آهوبره و... بر شکوه این زیبایی می افزاید.

گشت و گذار

نکته جالب توجه اینکه پوشش جنگلی قسمت های وسیعی از قیچ و غیره پوشیده شده بسیار دیدنی است علاوه بر آن در این بیابان ها گلهایی چون شقایق و... هم می روید که چشم اندازی دیدنی را به نمایش می گذارد .

جنگل های خاتم در تمام فصول مخصوصا بهار و تابستان، پذیرای خیل عظیمی از طبیعت گردان و دوستداران طبیعت از سراسر کشور است که ساعاتی از زندگی خود را در این عرصه تجربه و خاطرات خوشی را در اذهان ماندگار می کنند .

 

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از: باشگاه خبرنگاران، ایرنا

 

 


گردآوری ایران شناسی آکاایران
گشت و گذار یک روزه در طبیعت یزد گردآوری توسط بخش شهرهای استان یزد- دیدنی های استان یزد سایت آکاایران
تبلیغات