loading...
آکاایران: امروز در میان شلوغی های پایتخت ایران به برج سر به فلک کشیده اش می رویم . به قلب این سازه پرآوازه سری می زنیم و به گشت و گذار در آسمان خراش پایتخت ادامه می دهیم.
وب سایت کارناوال - بهاره فلاح: امروز در میان شلوغی های پایتخت ایران به برج سر به فلک کشیده اش می رویم . به قلب این سازه پرآوازه سری می زنیم و به گشت و گذار در آسمان خراش پایتخت ادامه می دهیم.  به این سازه نزدیک و نزدیک تر می شویم و امکانات و تفریحات  آن را مورد بررسی قرار می دهیم . اگر برای اوقات فراغت خود در تهران برنامه ای ندارید ، این مطلب را تا انتها بخوانید تا با مجموعه بزرگی از تفریحات و سرگرمی ها بر بلندای آسمان پایتخت آشنا شوید .
خوش گذرانی

آکاایران: برج میلاد؛ پاتوق خوش گذرانی برای تهرانی های اهل دل!دنیایی متفاوت در برج میلاد
به گزارش آکاایران: دنیایی که درون برج میلاد تهران وجود دارد با آنچه در نما می بینید کاملا متفاوت است . وقتی وارد برج میلاد می شویم انتخاب های زیادی از گردش و تفریح پیش روی ما قرار می گیرد که شاید ساعتها طول بکشد تا همه این دنیای متفاوت را درک کنیم . برای آنکه در این دنیای متفاوت ساعت های خوشی را بگذرانید اول باید همه امکانات ان را بشناسید .
خوش گذرانی


ماقصد داریم همه آنچه که برای گذراندن اوقاتی خوش در برج میلاد لازم است بدانید را در اختیار شما قرار دهد . در ادامه شما را با کلیه امکانات و تفریحاتی که در گردش خود می توانید از آنها استفاده کنید آشنا می کنیم .
دیدنی های برج میلاد
به آسمان خراش پایتخت که قدم می گذارید ، تماشای دیدنی هایش را از دست ندهید . این برج مجموعه ای از دیدنی ها را در خود دارد که در ادامه با آنها می پردازیم :
۱- مرکز خرید برج میلاد
خوش گذرانی


اگر از آن دسته آدمهایی هستید که یک خرید حسابی حال شما را جا می آورد ، طبقات لابی برج میلاد را فراموش نکنید . ۸۳ واحد تجاری در این ساختمان ، تجربه ای متفاوت از خرید را پیش روی شما می گذارند.
ورود به ساختمان لابی برج و مرکز خرید رایگان و از ساعت ۱۲٫۰۰ تا ۲۴٫۰۰ امکان پذیر است .


 2- سکوی دید باز و بسته برج میلاد
سکوی دید بسته در طبقه چهارم راس  قرار گرفته و کاملا سر پوشیده است. این قسمت برج فقط دید کلی از تهران را برای علاقه مندان فراهم می کند اما سکوی دید باز محلی است در ارتفاع ۲۸۰ متری با زیر بنای ۳۰۰۰ متر مربع که بازدیدکنندگان در آن می توانند تهران را از بالای برج تماشا کنند .
این  قسمت از برج مانند تراسی بزرگ دور تا دور برج را فرا گرفته و در واقع همان  قسمتی از برج است که  بزرگترین قطر را در طبقات برج دارا است و بیرون تر از سایر قسمت های برج به نظر می رسد . دوربین های  نصب شده در آن امکان دیدن قسمت های مختلف تهران را برای بازدیدکنندگان و علاقه مندان فراهم می کنند .
خوش گذرانی

خوش گذرانی

خوش گذرانی

سکوی دید باز برج میلاد
خوش گذرانی

سکوی دید بسته برج میلاد۳- موزه شهرداری برج میلاد
خوش گذرانی


#موزه شهرداری برج میلاد تهران واقع در سکوی دید بسته قرار گرفته است .موزه شهرداری تهران بر طبق اجرای مصوبه شورای شهر و با هدف مستند سازی و آشنایی شهروندان و گردشگران با تاریخچه این نهاد به صورت دائمی در برج میلاد دائر است.


۴- موزه مشاهیر برج میلاد
خوش گذرانی


موزه مشاهیر برج میلاد در طبقه پنجم راس برج و محلی برای نمایش آثار ویژه هنرمندان است .
خوش گذرانی


 در این موزه ماکت مشاهیر ایران زمین با هنرمندی ساخته و در معرض نمایش گذاشته شده است. مشاهیری چون پروین اعتصامی ، ستارخان ، کمال و الملک و بسیاری از چهره های شاخص کشور در این موزه قرار دارد .


۵- گنبد آسمان برج میلاد
خوش گذرانی


آنچه با عنوان گنبد آسمان از آن یاد می شود ، گنبدی شیشه ای در آخرین طبقه عمومی برج،  به ارتفاع ۱۳ متر می باشد.
خوش گذرانی


 این طبقه بر پایه  مجموعه ای از نمادها ، اسطوره هاو روایت های کهن ایران زمین شکل گرفته و بازگو کننده تاریخ  فرهنگ و تمدن نه هزار ساله ایرانیان از دوران امپراطوری بزرگ ایران تا زمان کنونی است. پایه و اساس طراحی این اثر،  چهار عنصر اصلی آفرینش : آب، باد، خاک، آتش و نیز مفاهیمی همچون زندگی، مرگ، عشق، عدالت، مبارزه و صلح است.


۶- آبشار برج میلاد
خوش گذرانی


آبشار برج میلاد بی نظیرترین آبشار در ایران  است که فضای سبزی را در کنار خود دارد .
خوش گذرانی


 3 عدد برکه با مساحت  3000 مترمربع وجود دارد که بزرگترین آنها ۱۲۰۰ متر مربع می باشد. ارتفاع آبشار جمعا ۵/۱۷ متر مربع در دو قسمت که بیشترین آنها ۵/۱۴ مترمربع به عرض ۴۸ متر و کمترین آن به ارتفاع ۳ متر به طول ۳۰ متر است. نورپردازی آبشار با تعداد ۱۶ نورافکن ۲۰۰۰ وات انجام می پذیرد. رستوران روباز کنار آن نیز ۱۷۰مترمربع (۳۰ + ۱۴۰) مترمربع می باشد.


کافه ها و رستوران ها
در برج میلاد تهران خوشمزه های زیادی انتظار شما را می کشند . در ادامه شما را با کافه ها و رستوران های این برج آشنا می کنیم :
۱ – کافه تریای برج میلاد
خوش گذرانی


کافه تریای برج میلاد در طبقه چهارم و در ارتفاع ۲۶۶ متری با نوشیدنی های سر و گرم در انتظار شما است . لذت نوشیدن چای را در این ارتفاع تجربه کنید . هزینه ورودی کافه تریا ۵۰۰۰۰ ریال می باشد.


۲ – رستوران ویژه برج میلاد
خوش گذرانی


در طبقه دهم در ارتفاع ۲۹۲ متری ، رستوران ویژه به مساحت ۱۱۰۰ متر مربع با ظرفیت بیش از ۱۰۰ نفر جهت میهمانی های رسمی طراحی شده است.
خوش گذرانی


این رستوران مجهز به امکانات پیشرفته سرو و نگهداری غذا می باشد. یکی از سکوهای دید باز برج در این طبقه قراردارد ، استفاده از پوشش چوبی در طراحی معماری داخلی این رستوران زیبایی خاصی به فضا بخشیده است .


۳ – رستوران گردان برج میلاد
خوش گذرانی


بزرگترین رستوران گردان جهان در ارتفاع ۲۷۶ متری ، در طبقه ششم راس برج با ظرفیت ۳۰۰ نفر می باشد . اثری از شاهنامه فردوسی ، زیبایی این رستوران را دوچندان کرده است . این رستوران از دو فضای ثابت و متحرک تشکیل شده است و یک دور در ساعت به حول قسمت ثابت رستوران گردش می نماید و دید ۳۶۰ درجه را برای میهمانان رستوران فراهم می نماید.
خوش گذرانی


منوی غذای رستوران شامل بوفه آزاد انواع غذاهای ایرانی، فرنگی و محلی به همراه انواع سالاد، نوشیدنی ها و مخلفات دیگر است. اجرای موسیقی پیانو هر شب و ظهر های پنجشنبه و جمعه می باشد.
هزینه های رستوران گردان برج میلاد به صورت زیر است :
وعده صبحانه : ۵۹۹۵۰۰ ریال
روزهای پنجشنبه و جمعه و تعطیل از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۰:۰۰ به صورت بوفه باز ( شامل انواع صبحانه گرم و سرد و املت استیشن به صورت زنده).   
وعده ناهار (همه روزه به غیر از روزهای جمعه و تعطیل): ۱۰۷۹۱۰۰ ریال
از ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۵:۳۰ به صورت انتخابی ( آلاکارد ) ۱٫ بشقاب ایرانی ۲٫ بشقاب کباب ایرانی ۳٫بشقاب پرندگان ۴٫ بشقاب استیک ۵٫ بشقاب دریایی ۶٫ بشقاب ویژه رستوران گردان بوده و در کنار آن انواع سالاد و نوشیدنی به صورت بوفه آزاد می باشد.   
وعده ناهار (در روزهای جمعه و تعطیل): ۱۴۵۰۰۰۰ ریال
به صورت بوفه آزاد می باشد ( مانند وعده شام ).   
وعده شام: ۱۴۵۰۰۰۰ ریال
همه روزه از ساعت ۱۹:۳۰ الی ۲۳ به صورت بوفه آزاد شامل ( انواع غذاهای ایرانی، فرنگی، اردور گرم و سرد، سالاد بار، انواع دسر و نوشیدنی ).   
ساعت کار گیشه رستوران گردان جهت تهیه بلیط:     صبحانه: ۹:۳۰ – ۷:۰۰    /     ناهار: ۱۴:۳۰ – ۱۲:۳۰     /     شام:(زمستان): ۲۱:۳۰ – ۱۹:۰۰
در صورت تمایل به استفاده از این رستوران از ۴۸ ساعت قبل نسبت به رزرو از طریق تماس با شماره تلفن های ۲-۸۸۶۲۰۳۸۱ اقدام نمایید. همچنین برگزاری میهمانی های گروهی ارگان ها و نهادها نیز در این رستوران با شرایط و منوی ویژه امکان پذیر می باشد.


۴ – فود کورت و کافه های برج
خوش گذرانی


علاوه بر کافه و رستوران طبقات بالای برج ، در قسمت لابی برج در کنار مرکز خرید ، رستوران ها و کافه ها انتخاب های زیادی از خوشمزه های جهان را پیش روی شما می گذارند . سری به فود کورت برج میلاد  در طبقه چهارم لابی بزنید و یک گردش غذایی در جهان را تجربه کنید . ۱۰ رستوران در این فود کورت هستند که می توانند لحظات خوبی را برای شما رقم بزنند.همچنین فضاهایی در محوطه برج به رستوران ها و کافه ها اختصاص داده شده است که در کنار برج خدمات خود را ارائه می دهند . شربتخانه برج میلاد با آن همه شربت ایرانی و سنتی رنگارنگ و خوشمزه به شما پیشنهاد های ویژه ای می دهد.
خوش گذرانی

رستوران محیطی برج میلاد

خوش گذرانی

لابی برج میلاد

خوش گذرانی

خوش گذرانی

رستوران سنتی برج میلاد

خوش گذرانی

کافه آبشار برج میلادتفریحات برج میلاد
می توانید با استفاده از تفریحات متفاوت برج میلاد لحظاتی خوش را در کنار دوستان و خانواده تان رقم بزنید. فراموش نکنید برج میلاد در روزهای مختلف ممکن است فعالیت های تفریحی متفاوتی را به شما ارائه دهد . کالسکه سواری ، دوچرخه سواری ، فوتبال دستی و بازی های رایانه ای و … در مقاطع زمانی مختلف به بازدیدکنندگان خدمات می دهند . در اینجا فهرستی از تفریحاتی که در همه ایام سال در برج میلاد وجود دارند را جمع آوری کرده ایم ، از میان آنها یکی را انتخاب کرده و لذت ببرید.
دوچرخه سواری در محوطه برج میلاد
خوش گذرانی
۱ – لیزریوم برج میلاد
خوش گذرانی


لیزریوم هنری است که از تلفیق  رنگ، نور، صدا و تصویر  با افکت های ویژه و صدای دالبی ایجاد می شود که برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب بوده و مردم می توانند از این سالن همزمان با بازدید از برج میلاد تهران استفاده کنند و لحظات شاد و هیجان انگیزی را ثبت نمایند.
این سالن با ظرفیت ۵۰ نفر در ورودی پارکینگ برج میلاد قرار گرفته است و در سانس های ۱۵ دقیقه ای اقدام به نمایش ویدئو آرت به صورت لیزری به همراه صدا و تصویر می کند. بلیط لیزریوم برج میلاد ۵۰۰۰۰ ریال است .


۲ – پینت بال برج میلاد
خوش گذرانی


پینت بال ورزشی نو و پر هیجان است برپایه دومیدانی،بسیار نزدیک به تیراندازی و از آنجا که به تفکر استراتژیک نیاز دارد به آن شطرنج زنده هم می گویند. درپینت بال عموماً ٢ تیم که تعدادشرکت کنندگان درآن با توجه به زمین بازی قواعد وسناریو ها ی متفاوتی دارد در برابر هم قرارمی گیرند و باتوجه سناریوی ازقبل توافق شده ماموریتی را بعهده دارند، اعضاء هر تیم مجهز به نشانه گذاری ها پینت بال،گلوله های رنگی استاندارد، تجهیزات ایمنی و پوشش قابل شناسایی بوده و بر مبنای قانون حاکم بر زمین سایز ابزار و یا تجهیزات مورد نیاز راهمراه خواهند داشت.
خوش گذرانی


مساحت زمین چمن مصنوعی پینت بال برج میلاد تهران که در ضلع جنوب غربی برج واقع شده است، ۱۵۰۰ متر مربع می باشد .
پینت بال برج میلاد همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۱ شب و پنجشنبه و جمعه ها از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ پذیرای علاقمندان می باشد .  حداکثر نفرات ۱۸ نفر  و هزینه ورودی ۲۰۰۰۰تومان  است. به یاد داشته باشید که رزرو پینت بال حداقل ۱۰ روز قبل باید انجام شود.


۳ – دلفیناریوم برج میلاد
خوش گذرانی


مرتفع ترین دلفیناریوم خاورمیانه در برج میلاد در زمینی به ابعاد ۴۰ در ۶۰ متر با ظرفیت ۷۰۰ نفر قرار دارد میزان مصرف آب آن ۳۰۰۰ متر مکعب است و در تمام فصول سال پذیرای علاقه مندان می باشد.
خوش گذرانی


دلفیناریوم محل نمایش انواع پستانداران دریایی است و اجرای نمایش براساس دانش و فرهنگ بومی انجام می گیرد . تقریبا در تمام دنیا، دلفیناریوم ها در کنار ساحل قرار دارند و مستقیما از آب دریا استفاده می کنند. در دلفیناریوم غیر ساحلی نیاز به تکنولوژی شبیه سازی آب اقیانوس است، چرا که عدم رعایت فرمولاسیون دقیق آب منجر به بروز بیماریهای پوست،چشم و نهایتا مرگ حیوانات می شود.


۴ – سینما ۶بعدی برج میلاد
خوش گذرانی


این سینما از پیشرفته ترین سینماهای چند بعدی حال حاضر ایران است که از آخرین تکنولوژی روز دنیا بهره مند می باشد. دارای ۸ صندلی متحرک با قابلیت حرکت در جهات مختلف است و زمان پخش فیلم ها ۷ الی ۱۵ دقیقه می باشد.
خوش گذرانی


سینمای ۶ بعدی برج میلاد با تلفیق نمایش سه بعدی فیلم ها و سیستم حرکتی پیشرفته صندلی ها، افکت های آب، باد، رعد و برق و… بیننده را غرق در فضای شبیه سازی شده می کند. هیجان سوار شدن بر ترن هوایی یا سورتمه با عبور از دره ها، پرتگاه ها و مناظر برفی یا خلبانی فانتوم با سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت  در سینمای ۶ بعدی و بدون بدون هیچ خطری تجربه کنید.


۵- سینمای برج میلاد
خوش گذرانی


سینمای برج میلاد دارای دو سالن با ظرفیت ۱۲۰ نفر پذیرای علاقمندان فیلم و سینما می باشد و فیلم های روز سینمای ایران در آن اکران می شود.


امکانات جانبی
برج میلاد دارای امکاناتی است که در زمان های مختلف به بازدیدکنندگان خدماتی را ارائه می دهند . این امکانات عبارتند از :
۱- مجموعه سایت نمایشگاهی برج میلاد
خوش گذرانی


مجموعه سایت نمایشگاهی  در زمینی به مساحت ۱۰۲۰۰ متر مربع با دارا بودن فضایی مسقف و پارکینگ سرپوشیده و روباز و دسترسی آسان از طریق بزرگراه های اصلی شهر برای برگزاری نمایشگاههای فرهنگی و اقتصادی و نیز برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری، مسابقات ورزشی و تفریحات و سرگرمی خانواده، در نظر گرفته شده است.  این مجموعه دارای مشخصات زیر است :
*دارا بودن فضای مسقف به متراژ ۶۹۰۰ متر مربع
*قابلیت غرفه بندی از ۳۸۰۰ مترمربع تا ۴۴۵۰ متر مربع
*جایگاه تماشاچیان با ۴۴۰ صندلی


۲- مرکز همایش های بین المللی برج میلاد
مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران با برخورداری از امکانات منحصر به فرد و منابع انسانی متخصص و مجرب به منظور برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری و اجتماعی شامل : کنفرانس ها، سمینارها، همایش ها،جشنواره ها، کنسرت ها، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه ها راه اندازی شده  است. این مرکز مجهز به ۱۵ سالن کنفرانس جانبی، فضای نمایشگاهی به مساحت ۶۰۰مترمربع، استودیوی رادیویی و تلویزیونی و سالن های پذیرایی، مناسب ترین مکان برگزاری برنامه های علمی فرهنگی و هنری در کلانشهر تهران است.
شاخص ترین سالن این مجموعه ، سالن حافظ با ظرفیت ۱۶۰۰ نفر در دوطبقه بالکن و همکف می باشد .این سالن مجهز به تجهیزات به روز صوتی و سینمایی ، ترجمه همزمان و سیستم تصویربرداری Broadcast است و برای برگزاری کنسرت ها و همایش های بزرگ از آن استفاده می شود.
دیگر سالن های مجموعه عبارتند از :
* سالن کنفرانس ویژه با ظرفیت ۶۰ نفر
*د و سالن ۱۱۰ نفره جهت اجرای کارگاه های آموزشی و پخش فیلم
* ۶ سالن ۶۰ نفره برای استفاده چند منظوره
* سالن سعدی با ظرفیت ۲۰۰ نفر مناسب برای برگزاری جلسات و همایش ها
* سالن رودکی با ظرفیت ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر (چیدمان میزگرد ، کنفرانسی و سینمایی )
* تالار های پذیرایی شامل تالار فردوسی ( طبقه B۱/-۱ )  : با ظرفیت ۱۵ نفر مجهز به ویدئو پروژکشن
تالار مولوی ( طبقه B۱/-۱ ) : ظرفیت ۱۵۰ نفر جهت برگزاری همایش ها و پذیرایی های ویژه دارای سیستم صوتی و ویدئو پروژکشن
 تالار خیام ( طبقه MZ ) : ظرفیت ۸۰۰ نفر جهت پذیرایی میان وعده ناهار و شام
 تالار شهریار ( طبقه B۱/-۱ ) : ظرفیت ۴۰ نفر برای پذیرایی های ویژه
 تالار روباز عطار ( طبقه B۲/-۲ ) : ظرفیت ۱۰۰ نفر با چشم انداز زیبا
 فضای همکف ( ورودی اصلی ) : ۵۵۰ مترمربع جهت برگزاری نمایشگاه های تخصصی و پذیرایی ۸۰۰ نفر
خوش گذرانی

خوش گذرانی

خوش گذرانی۳- مهمانسرای برج میلاد
خوش گذرانی


مهمانسرای برج میلاد  که بر بلندای تپه غربی برج میلاد قرار گرفته است .مساحت ساختمان مذکور حدود ۶۰۶ متر مربع و دارای ۱۲ اتاق و ۴۰ تخت می باشد که جهت اسکان و پذیرایی مهمانان شهرداری تهران احداث شده است.


۴ – پارکینگ برج میلاد
خوش گذرانی


به منظور تسهیل و ساماندهی توقف وسایل نقلیه مراجعه کنندگان به مراکز مختلف مجموعه و پیشگیری از تحمیل بار ترافیکی به بزرگراه های اطراف، پارکینگ طبقاتی با زیربنای کلی ۳۰ هزار متر مربع  و ۶ دستگاه آسانسور ۸ نفره به منظور سرویس دهی به ۱۰۰۰ خودرو در نظر گرفته شده است.
همچنین در کنار پارکینک طبقاتی، دو فضای پارکینگ مسطح با فضای محدود برای استفاده بازدید کنندگان در زمان های اوج مراجعه وجود دارد. هزینه استفاده از پارکینگ ۳۰۰۰۰ ریال می باشد.
بازدید و هزینه ورودی
از طرق زیر می توانید به برج میلاد بروید :
راه های دسترسی
برج میلاد از راه های زیر قابل دسترسی و بازدید است :
۱- تهران – بزرگراه شیخ فضل الله نوری – ورودی بزرگراه شهید همت – کنارگذار اختصاصی برج میلاد
۲- تهران – بزرگراه حکیم غرب – بعد از بزرگراه چمران – ورودی اختصاصی برج میلاد
۳- تهران – بزرگراه همت شرق – خروجی بزرگراه شیخ فضل الله نوری جنوب، پل کابلی اختصاصی برج میلا
هزینه های بازدید
برج میلاد تهران همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۲۲ میزبان گردشگران و بازدید کنندگان خواهد بود. هزینه های ورودی برای افراد بالای ۶ سال به صورت زیر است :
*بسته کامل: ۳۵۰۰۰۰ ریال
( سکوی دید باز  و بسته+ گنبد آسمان + موزه شهرداری + موزه مشاهیر )
*بسته بازدید از سکوی دید باز: ۱۲۰۰۰۰ ریال
*بلیط ورودی کافه تریا: ۵۰۰۰۰ ریال
*بلیط لیزریوم: ۸۰۰۰۰ ریال
*ورودی پینت بال با رزرو قبلی : ۲۰۰۰۰۰ ریال
هزینه پارکینگ نیز ۳۰۰۰۰ ریال می باشد .
خوش گذرانی

پیشنهادات ما
هر گاه هوس تماشای تهران از نمایی متفاوت را داشتید حتما به برج میلاد سری بزنید . اما حتما حواستان به آب و هوا باشد چون در شرایط بد جوی امکان حضور در سکوی دید باز را نخواهید داشت .
اگر می خواهید طعم غذاها و فضای متفاوت رستوران گردان را امتحان کنید باید بدانید که فروش بلیط رستوران در ضلع شرقی گیشه فروش بلیط صورت می گیرد .
فراموش نکنید که  ورود به بالای برج برای کودکان زیر ۲ سال و خانم های باردار و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و فشار خون بالا ممنوع می باشد.
جشنواره ها و نمایشگاه ها و برنامه های ویژه برج میلاد مثل جشنواره شکرستان را از دست ندهید . در برج میلاد همیشه بساط برنامه های مختلف برپاست . گشتی هم در مرکز خرید برج بزنید و لذت خرید صنایع دستی اصیل را تجربه کنید .
خوش گذرانی

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

سینما برج میلادتبلیغات