آکاایران : فیلم های پارک ژوراسیک را حتما همه ی شما دیده اید ، فیلمی که در آن محققان توانسته بودند دوباره نسل دایناسورها را زنده کنند ، اما آخرش هم به مشکلات زیادی خوردند. این فیلم ساخته کارگردان بزرگ سینما استیون اسپیلبرگ بود که برگفته از رمانی به همین نام بود ساخته شد و توانست فروش خیلی خوبی را در گیشه تجربه کند ، و حتی در تاریخ نگارش این مقاله نسخه چهارم این فیلم با نام دنیای ژوراسیک در گیشه با بخت و اقبال خوبی روبرو شده است و توانسته است با کنار زدن قهرمان های مارول سومین فیلم پروفروش تاریخ سینما بشود. اما موضوع اصلی ما پارک ژوراسیک در ایران است بله درست شنیدید در ایران هم همچین پارکی وجود دارد البته نه به شدت فیلم ها ، در این مجموعه مجمسه های متعددی از دایناسورهای مختلف ساخته شده است و به معرض نمایش گذاشته شده است و به شما پیشنهاد میکنیم از این مجموعه دیدن کنید ، ولی برای اینکه عطش شما کمی در دیدن این پارک فروکش کند ما برای شما در این مقاله از سایت  آکاایران نگاهی مختصر به این پارک ژوراسیک می کنیم.

پارک ژوراسیک, پارک دایناسورها,دایناسورها

پارک ژوراسیک

فیلم پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک فیلمی در ژانر علمی تخیلی ساخته سال ۱۹۹۳ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و برگرفته از رمانی به همین نام است. داستان فیلم در جزیره ای تخیلی به نام ایلا نیوبلار رخ می هد.

دانشمندان در این جزیره پارکی تفریحی ساخته اند که در آن دایناسورها را شبیه سازی کرده اند. جان هموند گروهی از دانشمندان را برای بازدید از پارک پیش از بازگشایی همگانی فرا می خواند. به سبب سهل انگاری و خرابکاری دسته ای از دایناسورها آزاد می شوند و بازدیدکنندگان و کارشناسان می کو شند برای نجات خود از جزیره بگریزند.

فروش بسیار این فیلم سبب شد قسمتهای دوم (در سال ۱۹۹۷) و سوم (در سال ۲۰۰۱)آن نیز تولید گردید و قسمت چهارم آن در دست تهیه است.

پارک ژوراسیک, پارک دایناسورها,دایناسورها

پارک ژوراسیک در تهران

به نقل از آکاایران : دایناسورهای استیون اسپیلبرگ در دهه ی میلادی، علاوه بر بدیع و جذابیتشان، مجموعه ای از تکنولوژی ها و تکنیک های جدید در جلوه های ویژه و البته سیستم صداگذاری را با خود به سینما آوردند تا ترس تماشای این دایناسورهای ترسناک هیجان انگیز و به یاد ماندنی باشد. اما با ساخته شدن دنباله هایی برای این اثر، از میزان تاثیرگذاری آنان در ذهن تماشاگر کاسته شد و در نهایت آخرین قسمت از این مجموعه در سال 2001 با عنوان « پارک ژوراسیک 3 » تبدیل به ضعیف ترین عنوان از این مجموعه شد که صدای منتقدان و هواداران را هم درآورد.

پارک ژوراسیک, پارک دایناسورها,دایناسورها

پارک ژوراسیک

حدود ۴۰ سال پیش محققان فرانسوی اندکی از بقایای یک دایناسور رو در حوالی کرمان کشف کرده و آن بقایا رو به سرعت به کشور خود (موزه تاریخ طبیعی پاریس) منتقل کردن و تا قبل از افتتاح پارک ژوراسیک در تهران، این موجود منقرض شده فقط در لا به لای کتاب ها در میان تصاویر فیلم های سینمایی قابل مشاهده بود.
برای نخستین بار در ایران، پارک ژوراسیک تهران (پارک دایناسورهای متحرک) محیطی مفرح و هیجان انگیز برای خانواده ها بویژه کودکان و نوجوانان فراهم آورده که بازدید از آن رو به همه خانواده ها توصیه می کنیم

پارک ژوراسیک در تهران

برای تماشای آثار طبیعی و حیات وحش نیازی به صرف هزینه و طی کردن مسافت طولانی وجود ندارد. بلکه در همین پایتخت مکانی با همین هدف در قالب موزه تهیه شده است.

 موزه طبیعت و حیات وحش ایران در 1372، از سوی شهرداری تهران به منظور آشنا کردن، مردم با میراث فرهنگی و طبیعی و شناخت اهمیت حفاظت از محیط سبز و حیوانات افتتاح شد.

این موزه در 1376 به عضویت شورای بین المللی موزه ها (ICOM) و کمیسیون آموزش و ارتباطات سازمان جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN CEC) درآمد و در همین سال نیز به شبکه جهانی اینترنت پیوست.

ساختمان موزه با مساحتی حدود 12000 مترمربع در دو طبقه، با بخش های متعددی چون زمین شناسی، پرندگان، پستانداران، سالن پروانه و کارگاه تاکسیدرمی است که هریک خود به بخش های مختلفی تقسیم شده است.

پارک ژوراسیک, پارک دایناسورها,دایناسورها

پارک ژوراسیک در تهران

برای نخستین بار در ایران، پارک ژوراسیک تهران (پارک دایناسورهای متحرک) محیطی مفرح و هیجان انگیز برای خانواده ها بویژه کودکان و نوجوانان فراهم آورده است.
آدرس این پارک در تهران،  سعادت آباد، میدان بهرود، بلوار شقایق ، بعد از پارک پرواز است. 

بخش پرندگان و پستانداران با شش سالن که به شرح ذیل است:

سالن مارها، گوزن ها، خرس قهوه ای آمریکای شمالی و پرندگان، سالن آهو، قوچ، قرقاول، خرس، پلنگ، شغال، روباه، گرگ و سالن پستانداران قاره آفریقا و سالن آب زیان و خزندگان.

بخش زمین شناسی با دو سالن که در آن ویژگی های دوران مختلف زمین شناسی از نظر محیط زیست جانوری و گیاهی به تصویر کشیده شده است.

سالن هشت این موزه شامل بخش پروانه ها، عنکبوت ها، رتیل ها و عقرب ها است.

در بخش کارگاه تاکسیدرمی، چگونگی فن حفظ و نگه داری موجودات به صورت غیرزنده به نمایش گذاشته شده است.

پارک ژوراسیک, پارک دایناسورها,دایناسورها

پارک ژوراسیک

از ویژگی های خاص این موزه، دارا بودن بخش های جانوران زنده مانند پرندگان، خزندگان و دوزیستی ها، آبزیان، پستانداران بخصوص گربه سانان بزرگ و در بخش غیرزنده، نوع کمیاب پوست ببر مازندران که خود منقرض شده است و نمونه های پوست آن با رعایت مقررات CITES، جهت بررسی ژنتیکی به آمریکا فرستاده شده است. همچنین، دو نمونه از نادرترین و زیباترین پستانداران در حال انقراض، با نام های گورخر ایرانی و یوزپلنگ آسیایی در آن به نمایش گذاشته شده است.

پارک ژوراسیک, پارک دایناسورها,دایناسورها

پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک, پارک دایناسورها,دایناسورها

پارک ژوراسیک در ایران

پارک ژوراسیک, پارک دایناسورها,دایناسورها

پارک ژوراسیک در ایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

پارک های ژوراسیک دنیا , پارک ؤوراسیک

تبلیغات