آکایران :در 65 کیلومتری غرب بندر خمیر،روستایی به نام نیمه کاره واقع شده است که در آن چشمه آبگرمی به نام سیاه کش وجود دارد.این چشمه یکی از بکرترین مناطق روستا است و به دلایل متعددی ناشناخته مانده است.

به کوشش:رحیمه زرگر-بخش گردشگری تبیان

وجه تسمیه این آبگرم از حادثه ای قدیمی گرفته شده است.داستان از این قرار است که فردی سیاه چهره در این آبگرم شنا می کرده و غرق می شود و از آن پس این آبگرم را به آبگرم سیاه کش می شناسند.
نامناسب بودن مسیر دسترسی به چشمه،نبود روشنایی در شب،نبود محل استراحت و رختکن برای مراجعه کنندگان،نبود مکان مخصوص برای شنای بانوان و ... دست به دست هم داده اند تا این مکان از آلودگی در امان بماند.
بنا به گزارش آکاایران : آب این چشمه دارای فواید بسیاری برای بیماریهای رماتیسم،آرتروز،گرفتگی عضلات و کوفتگی میباشد.یکی  از خواص درمانی این چشمه «ماهی درمانی» یا همان «فیش اسپا» است که این روزها در شهرهای بزرگ طرفداران بسیاری دارد. در این روش ماهیهایی که در آب وجود دارند اضافههای پوست بدن را میخورند و کسانی که در آب شنا میکنند احساس میکنند ماهیها گازشان میگیرند.یکی از زیباییهای این چشمه «گال» است که گودال بزرگی میباشد به عمق 4 تا 5 متر که اهالی محل در آن شنا میکنند. وجود تعدادی آبشار و یک غار به زیباییهای این چشمه افزوده است.
 

آکاایران: چشمه آبگرم به صرف فیش اسپا !


 
منابع:سیری در ایران،یوتور،گردش نت،نگاه


 

سفر کنید و سالم شوید

منبع :

چشمه آبگرم به صرف فیش اسپا ! - آکا

تبلیغات