بلندترین و زیباترین آبشار ایران کجاست؟ - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بلندترین و زیباترین آبشار ایران کجاست؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

وب سایت تابناک با تو: آبشار زیبای گزو با ارتفاعی حدود 70 متر از بلندترین و زیباترین آبشارهای ایران به شمار می آید. این آبشار زیبا در دل جنگل های زیبا و بکر لفور در منطقه سوادکوه واقع شده است .

برای رسیدن به این مسیر، چند دسترسی به این منطقه و آبشار زیبای گزو وجود دارد که بیشتر آنها از کنار سد البرز ـ که به سد لفور نیز مشهور است ـ گذر می کند؛ اما بهترین راه به این ترتیب است که در مسیر جاده فیروزکوه، پس از رسیدن به شهر شیرگاه در خروجی شهر، از میدان به سمت چپ تغییر مسیر داده و مسیر رسیدن به سد لفور را در پیش گرفت.

جاده با دور زدن به دور دریاچۀ سد امتداد یافته و در مسیری پر پیچ و خم خاکی و اما جنگلی ، بکر و زیبا به تدریح ارتفاع می گیرد. در طول مسیر بر سر هر دوراهی تابلوهایی وجود دارد که مسافران را به سمت آستانه سه بزرگوار که به امامزاده گزو معروف هستند، هدایت می کنند؛ البته در ابتدای جاده خاکی مسافت باقی مانده تا امامزاده گزو 17 کیلومتر نوشته شده که در حقیقت، مسیری 31 کیلومتری است که گذر از آن بیش از دو ساعت وقت خواهد گرفت.   

پس از رسیدن به امامزاده گزو، باید مسیری جنگلی با شیب نسبتا زیاد را به سمت پایین و البته با پای پیاده در پیش گرفت؛ بنابراین، بهتر است کفش و لباس مناسب به همراه داشته باشید. امتداد مسیر به گونه ای است که تا فاصلۀ 20 متری آبشار، فقط صدای آن احساس می گردد، ولی نمی توان آن را دید، ولی یکباره پس از رسیدن به پای آبشار به منظره ای زیبا و کم نظیر برخواهید خورد که تصویر و نوشته به هیچ وجه نمی تواند به درستی گویای زیبایی و ابهت آن باشد؛ آبشار گزو از بالای دیواره ای صخره ای به شکل نیمه استوانه و از ارتفاعی حدود 70 متری به پایین می ریزد و هر بیننده ای را مسحور زیبایی خود می کند.

هم اکنون شما بینندگان عزیز را به تماشای این آبشار دیدنی دعوت می کنیم.

بلندترین و زیباترین آبشار ایران کجاست؟ گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات