اگر مسافر تهران هستید یا از ساکنان پایتخت، شاید بد نباشد چند ساعتی از وقت فراغتتان را در باغ ایرانی بگذرانید. باغی که شما را از شلوغی شهر جدا می کند و به سرزمینی سبز و پر گل می برد.

 

 

باغ ایرانی، با مساحتی حدود 3 هکتار در محدوده شهرداری منطقه 3 تهران واقع شده و بر اساس الگوی باغ ایرانی طراحی گردیده است تا به یکی از مکان های دیدنی تهران بدل شود.

,باغ ایرانی, تهران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

برای دیدن این باغ زیبا باید به خیابان شیخ بهایی شمالی،20 متری پیروزان، کوچه شهید صابری بروید. این بوستان در یکی از محله های قدیمی تهران به نام ده ونک قرار گرفته که با قدم زدن در کوچه پس کوچه هایش یادی از گذشته های نه چندان دور تهران می کنید. عمارت ها و خانه باغ های قدیمی یاد آور آرامش و صفای مردم آن، از زیباییهای محله های قدیمی تهران هستند.

,باغ ایرانی, تهران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

در همان حوالی یکی از باغ های قدیمی سر و سامان داده شده و با استفاده از عناصر معماری سنتی ایرانی نام باغ ایرانی را به یدک می کشد.

گلکاری های بسیار زیبا در کنار درختان سر به فلک کشیده و نیمکت هایی که می توانید روی آنها بنشینید و از زیبایی های باغ ایرانی لذت ببرید. بدون شک بوستان باغ ایرانی از زیباترین مکانهای تهران است

از محل این باغ حدودا دو نیم هکتار را به بوستان باغ اختصاص داده اند و با رعایت اهمیت نگهداری درختان قدیمی این بوستان را دوباره سازی کرده اند و از درختان قدیمی و تنومند هم در آن استفاده کرده اند. البته انواع درخت ها نظیر برگ بو، زرشک و شیر خشت و انواع و اقسام گل های خوش بو نظیر نسترن و رز هم به آن اضافه کرده اند. نیم کت هایی هم برای نشستن افراد در باغ تدارک دیده اند که می توان حسابی از آن جا لذت برد.

,باغ ایرانی, تهران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

گلکاری های بسیار زیبا در کنار درختان سر به فلک کشیده و نیمکت هایی که می توانید روی آنها بنشینید و از زیبایی های باغ ایرانی لذت ببرید. بدون شک بوستان باغ ایرانی از زیباترین مکانهای تهران است. در این باغ برای رفاه حال گردشگران امکاناتی فراهم شده ک البته از نظر تجاری هم بسیار عالی است. کوشک مرکزی با ارائه رستوران و چایخانه دنج ترین جای این مکان است.

,باغ ایرانی, تهران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

 آب نما ها، راه باغ ها  و کتابخانه عمومی که جنبه فرهنگ سازی مطالعه دراین بوستان زیبا دارد همه از امکانات این بخش هستند.البته بوستان نوروز، جاذبه ای برای تهرانی ها ست که می توانند بعد از دیدن این مکان از آن دیدن کنند. از طرفی زمین بازی برای کودکان و محل بازی برای بزرگسالان هم وجود دارد. به غیر از این ها که گفته شد شما می توانید سرویس بهداشتی و نماز خانه و رختکن و.. را در آن جا مشاهده کنید.

,باغ ایرانی, تهران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

در بوستان راه ها و معابری بسیار زیبا ساخته اند که می توانید به جای ضربه زدن به این طبیعت، زیبا از این شاه راه ها رد شوید و لذت ببرید. این باغ دارای ۴ ورودی است که با معماری و طراحی زیبایی آذین شده است. این ورودی ها در ضلع شرقی و غربی . جنوبی و جنوب غربی است.

,باغ ایرانی, تهران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

از ویژگی های مهم باغ ایرانی می توان به مناسب سازی معابر جهت تردد معلولین اشاره کرد که استفاده از این بوستان را برای این عزیزان راحت تر می کند. بوستان باغ ایرانی دارای 2 ورودی اصلی با سردرهای زیبا در ضلع شرقی و غربی و 2 ورودی در ضلع جنوبی و جنوب غربی است.

 

فراوری: الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان

برگرفته از: همگردی، انتخاب

 

منبع : tebyan.net

تبلیغات