سفر به باغ ارم در شیراز - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سفر به باغ ارم در شیراز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


آکاایران به نقل از مدآنلاین : باغ ارم که در نوار شمالی دریای «خشک» در شیراز قرار دارد، یکی از زیباترین و معروف ترین باغ های ایران است. باید گفت واژه ارم، برگرفته از کلمه عربی«Iram» به معنای افلاک و آسمان هاست که در قرآن به دفعات از آن یاد شده است. البته با مشاهده این باغ و زمین های زیبا، گیاهان سرزنده، گل های رنکارنگ و جاذبه های گردشگری، چندان هم عجیب نیست که از این وجه تسمیه (تشبیه) استفاده شده باشد.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

هوای تازه، گونه های تلسفونی( نوعی گل زیبای بهاری)، درختان قد برافراشته سرو و یک درخت سروناز با عمر 3000 سال، باغ ارم را به یکی از جاذبه های گردشگری بین المللی در سراسر دنیا تبدیل کرده است و همه ساله بخصوص در ماه های بهار، پذیرای گردشگران ایرانی و خارجی است.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

با اینکه هیچکس از زمان دقیق ساخت این باغ مطلع نیست، شواهد تاریخی، ساخت بنای آن را به قرون 11 الی 14 و درسلسله سلجوقی با پادشاهی «احمد سنجر» نسبت داده اند. باغ ارم همانند بسیاری از بناهای تاریخی دیگر، در زمان حکومت سلسه زندیه مورد بازسازی قرار گرفته است. البته برخی معتقدند بازسازی جامع باغ ارم در زمان محمد قلی خان قشقایی صورت گرفته است. اوایل قرن 18 میلادی، محمد قلی خان، دستور مرمت بنای باغ را صادر کرده و انواع گونه های گیاهی و درختان زیبا همچون درخت پرتغال، سرو و گل های همیشه بهار در آنجا کاشته شد.

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

باغ زیبای ارم توسط مهندس معمار شیرازی «محمد حسن» به  نمای کنونی تبدیل شد . ساختار سه بعدی آن، به سبک معماری صفویه و قاجاریه طراحی شده و شامل کاشی کاری های مزین به اشعار معروف حافظ شیرازی است.

مترجم: نازنین محمدی

سفر به باغ ارم در شیراز گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات