پاتوقی برای مهمان های ویژه در تهران - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پاتوقی برای مهمان های ویژه در تهران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

اگر به دنبال وقت گذرانی در یک فضای سرسبز، زیبا و تاریخی در پایتخت هستید، پیشنهاد می کنیم خود را به خیابان ولیعصر برسانید و به باغ فردوس زیبا سری بزنید. جایی که می تواند پاتوقی برای خلوت کردن یا قرار گذاشتن با دوستانتان باشد.

 

باغ فردوس نام محله ای در شمیران است که تا میدان تجریش فاصله زیادی ندارد. این محله با کاخ تاریخی اش شتاخته می شود که درسال ۱۲۶۴ قمری به دستور محمدشاه قاجار ساخته شد اما شاه جوان آنقدر عمرش به دنیا نبود که در آن زندگی کند.

چون همزمان با بیماری و مرگ او قصر نیمه تمام ماند و محمدشاه در همان قصر نیمه تمام درگذشت. این کاخ بعدها کامل شد و حالا موزه سینمای ایران در آن برپا شده و در آن عکس ها، اسناد و وسایل و تجهیزات قدیمی سینما نگهداری می شود.

,باغ فردوس, شمیران, تهران ,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

این کاخ دو طبقه به سبک قاجاری ساخته شد که به آن گوش فیل می گویند. در هنگام ساخت کاخ، درباریان شاه هم عمارتی ییلاقی در کنار کاخ ساختند و نام آن را باغ فردوس گذاشتند.

,باغ فردوس, شمیران, تهران ,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

محوطه باغ با سنگچین ها و استخرهای متعدد تزئین شد و بعدها، در قسمت جنوبی آن ساختمانی به نام رشک بهشت ساختند که هنر معماران اصفهانی و یزدی است. پلکان این ساختمان از مرمر اعلای یزد است و دیوارهای داخل اتاق با کاغذهای طلاکاری شده و برجسته پوشانده شدند.

این محله با کاخ تاریخی اش شتاخته می شود که درسال ۱۲۶۴ قمری به دستور محمدشاه قاجار ساخته شد اما شاه جوان آنقدر عمرش به دنیا نبود که در آن زندگی کند

سال ها بعد، کاخ در اثر بی توجهی تخریب شد و سنگ های مرمر آن به عمارت امیریه (مدرسه نظام) برده شدند.

,باغ فردوس, شمیران, تهران ,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

دکتر محمود افشار یزدی در سال ۱۳۱۶، قسمتی از باغ و ساختمان اندرونی را خرید و با خرید قطعات اطراف و اضافه کردن آن به باغ، مساحت باغ را به 12 هکتار رساند. او در سال ۱۳۳۷، باغ و ساختمان ها را وقف امور فرهنگی کرد و در سال ۱۳۵۲ قسمتی از آن برای استقرار موسسه لغت نامه دهخدا و موسسه باستان شناسی به دانشگاه تهران اختصاص یافت.

,باغ فردوس, شمیران, تهران ,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

باغ مصفای فردوس این روزها چند کافه و غذاخوری دارد که می توانید در آنها دور همی های خانوادگی و دوستانه داشته باشید و مهمانان تان را به تماشای فروشگاه های صنایع دستی و آثار هنری ایرانی که در آن دایر است دعوت کنید.


الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان

منبع : tebyan.net

پاتوقی برای مهمان های ویژه در تهران گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات