یک پیشنهاد ویژه مخصوص مسافران آستارا - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد یک پیشنهاد ویژه مخصوص مسافران آستارا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تهران از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

اگر در نوروز امسال مسافر شهرهای شمالی هستید و مهم تر از آن اگر گذارتان به استان گیلان می افتد، حتما سری به پارک جنگلی بی بی یانلو در آستارا بزنید. پارکی وسیع، زیبا، پر از دیدنی و دنج که سفر به آن خاطره خوشی در ذهنتان حک خواهد کرد.

 

پارک جنگلی بی بی یانلو 1512 هکتار وسعت دارد و جزو جنگل های هیرکانی غربی کشور به حساب می آید. برای دیدن این پارک باید به ضلع جنوب غربی شهرستان آستارا سفر کنید و 30کیلومتری از شهر دور شوید. نشانی پستی اش را بخواهید، می شود: گیلان، آستارا، دهستان ویرمونی، روستای بی بی یانلو، پارک جنگلی بی بی یانلو.

پارک جنگلی بی بی یانلو  علاوه بر تنوع گونه های جانوری، چندین دره با دامنه های پوشیده از جنگل و یال های نسبتا بلند و چندین قله دارد و چشم انداز منحصر به فرد و آرامش بخشی ایجاد کرده است

در واقع باید از سمت جاده آستارا به سمت اردبیل حرکت کنید. ایست بازرسی را رد کنید و 2 کیلومتر بعد، در سمت چپ جاده همان جا که تابلوی پارک جنگلی بی بی یانلو  را می بینید مسیرتان را به سمت پارک تغییر دهید.

یک پیشنهاد ویژه مخصوص مسافران آستارا
,آستارا, نوروز, سفر به آستارا,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

پارک جنگلی بی بی یانلو  علاوه بر تنوع گونه های جانوری، چندین دره با دامنه های پوشیده از جنگل و یال های نسبتا بلند و چندین قله دارد و چشم انداز منحصر به فرد و آرامش بخشی ایجاد کرده است. به جز این چشمه ای هم در پارک جاری است که می توانید در آن پایی خیس کنید و از صدای آب لذت ببرید.

,آستارا, نوروز, سفر به آستارا,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

بد نیست بدانید که ۴۰ هزار هکتار از مساحت شهرستان آستارا را مناطق جنگلی تشکیل می دهد و در پارک جنگلی بی بی یانلو انواع گونه های جنگلی از قبیل بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، لرگ، خرمندی، داغداغان، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی، شب خسب، ون و بارانک به چشم می خورد.

,آستارا, نوروز, سفر به آستارا,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

پارک بی بی یانلو امکانات رفاهی هم دارد و می توانید یک نصف روز یا یک روز کامل را در این پارک در چادر سر کنید. این پارک یکی از مناطق نمونه گردشگری آستارا به حساب می آید. بنابراین خیلی خیلی دقت کنید که وقتی وارد پارک می شوید، به چیزی صدمه نزنید. شاخه ها را نبرید، جز در محل های امن مشخص شده، آتش درست نکنید و از خودتان زباله ای به جا نگذارید. در واقع طوری از آن خارج شوید که انگار هیچ وقت وارد آن نشده اید.

 

الهام مرادی

بخش گردشگری تبیان

یک پیشنهاد ویژه مخصوص مسافران آستارا گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات