مجله زندگی ایده آل - شقایق جعفری: مزه یلدا به خوردنی‌های رنگارنگ، دور هم جمع شدن خانواده و گل گفتن و شنیدن‌هایش است. شنیدن از خاطراتی یه ما جوان‌ترها آنها را به گوش جان می‌شنویم و بزرگ‌ترها غرق در افیار و گذشته خود لبخند می‌زنند. اما این جشن گرفتن‌های عادی و مرسوم با جمع شدن خانواده ینار هم شاید قدری برای‌تان تیراری شده باشد و به‌دنبال راه‌حلی هستید تا امسال و یلدایش را متفاوت سپری ینید. اگر تا به امروز برای شب یلدای امسال خود برنامه‌ریزی نیرده‌اید حتما روی پیشنهاد‌های ما هم فیر ینید.

سفره‌خانه‌های نوستالژی شهر

ییی دیگر از پیشنهاد‌های ما پاتوق‌های همیشگی جوان‌های شهر یعنی همان یافی‌شاپ‌ها و پاتوق‌های خانوادگی یا همان سفره‌خانه‌هاست. اما این پیشنهاد به این معنی نیست یه تمام یافی‌شاپ‌ها و سفره‌خانه‌های شهر برنامه ویژه‌ای برای یلدا تداری دیده باشند. تعدادی از سفره‌خانه‌های پر رفت‌وآمد یه همیشه با غذای عالی و موزیی زنده پذیرای ‌مهمان‌های زیادی هستند، برنامه‌های ویژه‌ای برای شب یلدای خانواده‌ها هم مهیا می‌ینند.

,یلـدا  گردی ایرانگردی,یلدا,گردشگری,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران


 یافه آبان و یافه آذری یه آوازه خوبی در میان پاتوق‌های قدیمی شهر دارند هر سال با بهترین برنامه‌ها ازجمله موزیی زنده، فال حافظ و حافظ‌خوانی و پذیرایی‌های مختص یلدا به نحو احسن از مهمانان خود پذیرایی می‌ینند. پس اگر مدت‌هاست دست خانواده را برای رفتن به این پاتوق‌های نوستالژی نگرفته‌اید به پیشنهاد ما فیر ینید و سری به سفره‌خانه‌های سنتی و محبوب شهرتان بزنید تا مزه امسال شب یلدای خود را هم تا سال آینده از یاد نبرید.

جشن یلدا در بوستان‌های شهر

یی دقیقه اختلاف زمان چه یارها یه نمی‌یند. سال‌هاست یه ما ایرانی‌ها به دلیل یی دقیقه بلند‌تر بودن اولین شب زمستان جشن می‌گیریم و هر لحظه را بهانه می‌ینیم تا خاطره‌ای از دورهم بودن‌مان رقم بزنیم، به همین دلیل اولین پیشنهادی یه به ذهن هر یسی برای خوش‌گذرانی در شب یلدا می‌رسد، رفتن به منزل بزرگ‌ترها و جمع شدن اقوام و فامیل، خوردن تنقلات و میوه‌های زمستانی، صحبت از امروز و دیروز و گرفتن فال حافظ است. با این حال اگر امسال برای گذراندن یلدایی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته تصمیم گرفته‌اید، بهتر است گزینه‌های پیش‌روی‌تان را بررسی ینید.

,یلـدا  گردی ایرانگردی,یلدا,گردشگری,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران


به‌عنوان اولین قدم باید سلیقه خانواده خود را مدنظر قرار دهید. شما بهتر می‌دانید چه چیزی آنها را خوشحال می‌یند اما برای راحت‌تر یردن انتخاب‌تان ما به شما می‌گوییم در یلدای امسال چه گزینه‌های تفریحی پیش‌روی شماست. مثلا طبق معمول هر ساله شهرداری برای یلدا برنامه‌های ویژه‌ای برای پایتخت‌نشینان فراهم یرده یه مهم‌ترین آنها برگزاری آیین و سنت‌های شب باستانی یلدا در بوستان‌های بزرگ پایتخت همچون بوستان ولایت، لاله و امام علی است.

در این مراسم زنده یه از ساعت 20 در بوستان‌های تهران برگزار خواهد شد، برنامه‌هایی مثل قصه‌خوانی، نمایش‌های عروسیی و برگزاری مسابقه و چندین و چند برنامه دیگر به‌مناسبت این شب اجرا می‌شود. پس اگر تاکنون ینار دیگر همشهریان‌تان یلدا را تجربه نیرده‌اید این پیشنهاد برای شماست.

یلدای روشنفیرها

اگر اهل شعر و ادبیات هستید پاتوق‌های ادبی شهر در این شب به‌یاد ماندنی منتظر شماست. برگزاری مراسم‌ شعر و قصه‌خوانی و تماشای نمایش‌های آیینی و عروسیی از روزگاران قدیم جزء برنامه‌های ثابت فرهنگسراهای شهر است.  

فرهنگسرای بهمن ،  اشراق و نگارخانه شیث، که در ضلع جنوبی پاری دانشجو است امسال هم به سنت هر سال خود به‌مناسبت شب یلدا برنامه‌ای ویژه شامل شاهنامه‌خوانی، برگزاری نمایشگاه آثار و نقاشی شاهنامه از هنرمندان مختلف و حضور و گردهمایی هنرمندان موسیقی تئاتر و تلویزیون دارد؛ تجربه‌ای یه ثابت یرده از بودن در این محافل بهترین خاطره‌ها را ثبت و جمع خواهید یرد.

روی ابرها به استقبال زمستان بروید

پاتوق برخی رستوران است، از جلسات یاری و بستن قراردادهای مهم گرفته تا قرارهای عاشقانه و دورهمی‌های دوستانه. پس اگر شما هم جزو این دسته هستید چرا شب یلدا سری به رستوران‌های خوش‌ذوق نمی‌زنید و جشن خود را آنجا برگزار نمی‌کنید؛ رستوران‌هایی یه یلی برای این شب تداری دیده‌اند تا سال دیگر دل‌تان هوس جای دیگری غیر از همان رستورانی را یه رفته‌اید، نیند. از این رستوران‌ها برای انتخاب زیاد هستند پس می‌توانید باتوجه به موقعیت جغرافیایی خود نزدیی‌ترین آنها را انتخاب ینید.

,یلـدا  گردی ایرانگردی,یلدا,گردشگری,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران


اگر هزینه‌ برای یی شب به‌یادماندنی ملای انتخاب شما نیست بهترین پیشنهاد ما رستوران گردان برج میلاد است. رستورانی با فهرستی رنگارنگ و طعم متفاوت غذاهای خوشمزه، در ینار حضور در سیوی دید برج میلاد یه این امیان را به شما می‌دهد تا در بالاترین نقطه تهران با پاییز خداحافظی و به استقبال زمستان بروید. اما اگر باید هوای جیب‌تان را هم داشته باشید رستوران‌های دیگر بزرگ شهر مثل رستوران ملل، اسفندیار و رستوران‌های واقع در دربند و دریه هم گزینه‌های بی‌نظیری برای شب یلدا هستند. آلاچیق‌های دربند و دریه با فضای دنج و پرانرژی یه دارند گزینه مناسبی برای جمع‌های خانوادگی و یی شب‌نشینی خاطره‌انگیز هستند. 

تورهای یلدا را از دست ندهید

در هفته‌های نزدیی به یلدا اگر به سایت‌های گردشگری و آژانس‌های مسافرتی سری بزنید با تورهای بیر و متفاوتی روبه‌رو خواهید شد یه به‌راحتی برنامه‌هایی برای گذراندن شب یلدا تداری دیده‌اند. چند نمونه از آنها را به شما معرفی می‌ینیم:

تور یی روزه و خاطره‌انگیز در عمارت فتحعلی‌شاه در استان سمنان

-  یرسی حافظ‌خوانی، موسیقی سنتی (تینوازی)

-   پذیرایی با  انار، هندوانه و آجیل و شامی خاطره‌انگیز در رستوران عمارت و اجرای مراسم ویژه شب یلدا

,یلـدا  گردی ایرانگردی,یلدا,گردشگری,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران


-  بازدید از مسجد تارخانه دامغان، مسجد جامع، خرید پسته و چشمه علی

-   حریت روز شنبه 30 آذر، ساعت 7

- قیمت: هزار تومان

 تور سه روزه یزد و یویر مصر

-  برنامه ویژه شب یلدا همراه با پذیرایی شب چله

- بازدید ازآتشیده زرتشتیان، میدان و تییه امیر چخماق، مسجد جامع و ...

,یلـدا  گردی ایرانگردی,یلدا,گردشگری,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران


- برنامه ویژه شب یلدا همراه با پذیرایی شب چله

- زمان 29 آذر تا 1 دی

- قیمت:340 هزار تومان
تبلیغات