مقبره پیر باکران آرامگاه مردی پرهیزکار - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مقبره پیر باکران آرامگاه مردی پرهیزکار ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

مقبره پیر باکران آرامگاه مردی پرهیزکار
,مقبره پیر باکران, مغول خان الجاتو, آرامگاه,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

مقبره پیر باکران به همراه سرسرا و حیاطش به قرن هشتم هجری شمسی برمی گردد و آنرا در زمان پادشاهی مغول خان الجاتو احداث کرده اند.

این ساختار پیچیده دو تاریخ را در بردارد که یکی 703 و دیگری712 هجری شمسی می باشد و دارای تزیینات گچی و کتیبه های کاشی کاری شده به خط ثلث وکوفی و مجموعه ای از کتیبه های گچی می باشد که به عضمت و جلال این بنای تاریخی افزوده است.

این آرامگاه متعلق به مرد پرهیزگار و دینداری در قرن هشتم بنام محمد ایبان باکران می باشد . این بنا شامل یک سرسرا , حیاط , ایوان و خود مقبره است. نام سازنده و تزیینگرداخلی این ساختمان با شکوه که در کتیبه ذکر شده است محمد نقاش می باشد و اثر وی در بین شاهکارهای هنرهای تزیینی ایران درجه بندی شده است.

مقبره پیر باکران, مغول خان الجاتو, آرامگاه, محمد ایبان باکران, آرامگاه محمد ایبان باکران مقبره پیر باکران, مغول خان الجاتو, آرامگاه, محمد ایبان باکران, آرامگاه محمد ایبان باکران
مقبره پیر باکران آرامگاه مردی پرهیزکار گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات