قلعه فلک الافلاک آثاری زیبا در خرم آباد - آکااین قلعه زیبا و دیدنی با 5300 متر مربع مساحت بر فراز تپه ای در مرکز شهر خرم آباد، با چشم اندازی فوق العاده زیبا قرار گرفته است. حریم این تپه باستانی، از شرق و جنوب غربی به رودخانه خرم آباد و از غرب به خیابان و محله دوازده برجی و از سمت شمال به خیابان فلک الافلاک محدود می شود.

قلعه فلک الافلاک آثاری زیبا در خرم آباد
,قلعه, فلک الافلاک, قلعه فلک الافلاک,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

نام قدیم آن که به دوران ساسانیان بر می گردد، دژ شاپور خواست بوده و دارای 8 برج مدور و دیوارهای بلند و مستحکم است. وسعت محوطه باستانی که محل واقعی تحولات تاریخی بناست، حدود 400×300 متر مربع و ارتفاع تپه با احتساب دیوارهای بنا از سطح خیابانهای مجاور حدود 40 متر است. فضای داخلی بنای فعلی به چهار تالار نسبتاً بزرگ حول دو حیاط و تعدادی تالار و اتاق تقسیم شده است. ابعاد حیاط اول 5/22×31 متر و ابعاد حیاط دوم 21×29 متر است. در ورودی بنا در سمت شمال و در بدنه برج شمال غربی تعبیه شده است.


دورتا دور قلعه را پرتگاهی مخوف فرا گرفته که دارای پوشش گیاهی ست و راه ورود به فلک الافلاک را دشوارتر می کند.نام این قلعه به مفهوم آسمان نهم و بالاترین فلک است که به طورمجازی دست نیافتنی بودن آن را می رساند.


<strong><a class='mjtip' style='color:#000' title='فلک الافلاک' href='http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/lorestan-didaniha/6466.html'>فلک الافلاک</a></strong>, قلعه <strong><a class='mjtip' style='color:#000' title='فلک الافلاک' href='http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/lorestan-didaniha/6466.html'>فلک الافلاک</a></strong>, خرم آباد, ایران زمین, آثار باستانی خرم آبا <strong><a class='mjtip' style='color:#000' title='فلک الافلاک' href='http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/lorestan-didaniha/6466.html'>فلک الافلاک</a></strong>, قلعه <strong><a class='mjtip' style='color:#000' title='فلک الافلاک' href='http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/lorestan-didaniha/6466.html'>فلک الافلاک</a></strong>, خرم آباد, ایران زمین, آثار باستانی خرم آبا


مرتبط با گردشگری

  • بازار قیصریه اصفهان یکی از آثار زیبای اصفهان
  • نارنجستان قوام شیراز عمارتی زیبا
قلعه فلک الافلاک آثاری زیبا در خرم آباد گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات