باغ فین در کاشان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد باغ فین در کاشان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییدباغ شاه در فین , قصری مرکب از شاخصهای معماری صفویان , زندیان و قاجاریه است. این بنا به خاطر ذخیره فراوان آبش ( چشمه سلیمانی) , باغی با درختان ستبر, یک استخر با فواره های بسیار و یک حمام تاریخی ( جاییکه امیرکبیر به قتل رسید) بسیار مشهور است.

باغ فین در کاشان
,باغ فین کاشان, باغ شاه در فین, قصر,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

 

 

ساختمان اصلی پارک و صوفه به زمان سلطنت شاه صوفی و شاه سلیمان ( پادشاهان صفویه ) نسبت داده می شوند که بعدها , دیگر شاهان صفوی آنرا گسترش داده و به مرمت آن پرداخته اند. بنای باقیمانده فعلی مرکب از دو صوفه است که به شاه عباسی و فتحعلی شاهی شهرت دارند و یک بنا که آنرا کریم خانی می نامند و حمام معروف که در قسمتی از پارک واقع شده و ساختمانی که هم اکنون موزه می باشد .

,باغ فین کاشان, باغ شاه در فین, قصر,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

 

 

صوفه شاه عباسی در حقیقت یک ساختمان دو طبقه است که در مرکز پارک واقع گردیده و روبروی دروازه باشکوهی قرار دارد . در مرکز صوفه استخر زیبایی نیزوجود دارد . بر روی دیوارها و سقف صوفه , اثرهایی از نقاشیهای رنگی دوران صفویه را می توان مشاهده نمود. این نقاشیها شامل منظره هایی از صحنه های شکار و تصاویر شاهزادگان و غیره می باشد.

,باغ فین کاشان, باغ شاه در فین, قصر,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهرانکتیبه صوفه از سنگ مرمر ساخته شده که تنها تعدادی از قطعات آن باقی مانده اند. صوفه دیگرکه مشهور به فتحعلیشاهی است را در سال 1226 هجری شمسی ساخته اند و در قسمت داخلی این ساختار نقاشیهای دیگری وجود دارند که منظره های مختلفی را همچون کتیبه های گچی با دست نوشته های نستعلیق نشان می دهند اما بیشتر نوشته های آن از بین رقته اند. شاعری به نام خاوری و خطاطی به نام محمد تقی حسینی این شاهکارها را در سال 1226 هجری شمسی انجام داده اند.

 

 

 

,باغ فین کاشان, باغ شاه در فین, قصر,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

 

 

 

 

 

<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='باغ فین کاشان' href='http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/safar1/news2017713455380368.html'>باغ فین کاشان</a></strong>, باغ شاه در فین, قصر, معماری صفویان <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='باغ فین کاشان' href='http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/safar1/news2017713455380368.html'>باغ فین کاشان</a></strong>, باغ شاه در فین, قصر, معماری صفویان


مرتبط با گردشگری

  • بدنام‌ترین باغ تاریخ !
باغ فین در کاشان گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات