آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تهران از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییدآبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور است که در مجاورت شهر سپیدان و در مرز استان فارس و استان کهگیلویه و بویراحمد واقع گردیده است. بعد از جاده ماشین رو، تا آبشار چند دقیقه پیاده روی لازم است که این راه هموارسازی و سیمانی شده است . اطراف این آبشار در فصل بهار بسیار سرسبز و دیدنی است.

آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور
,آبشار مارگون, آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور, شهر سپیدان,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

 

 

مسیر این آبشار و روستاهای اطراف در فصل زمستان برف گیر بوده و گاهی راه های ارتباطی کاملاً قطع می شود. این آبشار در حقیقت سرچشمه رودخانه است و در بالای کوه هیچ رودخانه ای نیست، بلکه از بدنه دیواره صخره ای کوه، بیش از چند هزار چشمه وجود دارد که آب از آنها به بیرون ریخته میشود. از این حیث این آبشار هم بزرگترین و هم مرتفع ترین آبشار چشمه ای در جهان است.

همچنین در ادامه مسیر رودخانه انبوه درختان، باغات سیب و ... به چشم می خورد. رودخانه حاصل از این چشمه ها بسیار پر آب بوده و تا سپیدان امتداد دارد.

,آبشار مارگون, آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور, شهر سپیدان,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

همانطور که در تصویر بالا پیداست، هیچ رودخانه ای در بالای این آبشار وجود ندارد. البته تصویر بالا تنها بخش قله آبشار است و آبشار بسیار عظیم تر از تصور است به طوری که ارتفاع آن نزدیک بیش از 120 متر و عرض آن حدود 400 متر تخمین زده میشود. هر چند آبشار چشمه ،ابعاد مشخصی ندارد، چرا که هر روز چشمه ای جدید در حاشیه آبشار ایجاد شده، و گاه نیز چشمه ای آبش کم یا قطع می شود.

,آبشار مارگون, آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور, شهر سپیدان,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

 

 

آب این آبشار در گرم ترین فصل سال بسیار خنک و زیر 10 درجه است، اما به علت جوشان بودن این آب، مانند آب چشمه، رفتن در آن یا نوشیدنش هیچ گونه عارضه ای مانند پا درد یا سرما خوردگی به دنبال ندارد.


در اولین فرصت حتماً از این طبیعت های زیبا دیدن فرمایید:

چشمه کوهرنگ و مناظر زیبای آن


آبشار سمیرم ، عروس زیبای زاگرس

چشمه دیمه مکانی زیبا برای تفریح

<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='آبشار مارگون' href='http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/safar1/news20167159334156526.html'>آبشار مارگون</a></strong>, آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور, شهر سپیدان, زیباترین آبشارهای کشور آبشار مارگون, آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور, شهر سپیدان, زیباترین آبشارهای کشور
آبشار مارگون یکی از زیباترین آبشارهای کشور گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات