حتماً از آ بشار آسیاب خرابه دیدن کنید!! - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حتماً از آ بشار آسیاب خرابه دیدن کنید!! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییدآسیاب خرابه (خارابا دییرمان) یکی از زیباترین مناطق دیدنی آذربایجان شرقی است. این آبشار به علت وجود ویرانه های یک آسیاب آبی به آسیاب خرابه معروف است.

حتماً از آ بشار آسیاب خرابه دیدن کنید!!
,آبشارهای ایران, آبشار, آبشارهای دیدنی ایران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

 

 

برای رسیدن به این مکان بسیار دل انگیز باید از جاده مرند-جلفا به هادیشهر (علمدارگرگر) وارد شد و با عبور از یک جاده خاکی در نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان و گذشتن از یک جاده فرعی، به دره ای باصفا رسید که محل آسیاب خرابه است. از تبریز تا جاده فرعی جلفا به علمدار 106 کیلومتر است. از علمدار تا آسیاب خرابه 27 کیلومتر راه خاکی است.

,آبشارهای ایران, آبشار, آبشارهای دیدنی ایران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

این منطقه چشمه ای دارد که آب آن از کوه کیامکی تامین می شود. در مظهر چشمه، درختان انجیر روییده اند، آب پس از تبدیل به آبشاری بسیار زیبا، ته دره به یک رشته جویبار می پیوندد و به سوی شمال دره جریان می یابد. در سمت راست ته دره آبشارهای فراوانی به وجود آمده است. تمام سطح دیواره ها پوشیده از خزه و گیاهان آبزی است. صدها آبشار کوچک و بزرگ و صدای یکنواخت ریزش آب، چشم انداز بدیع و هوای خنک، از جاذبه های دلپذیر آن است.

 

 

 

,آبشارهای ایران, آبشار, آبشارهای دیدنی ایران,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

 

 

 

ارتفاع آبشار اصلی آسیاب خرابه حدود 10 متر و. مساحت محوطه آن 200 مترمربع است.

 

 

 

 

آسیاب خرابه,خارابا دییرمان, آسیاب خرابه یکی از زیباترین مناطق دیدنی آذربایجان شرقی آسیاب خرابه,خارابا دییرمان, آسیاب خرابه یکی از زیباترین مناطق دیدنی آذربایجان شرقی


مرتبط با گردشگری

حتماً از آ بشار آسیاب خرابه دیدن کنید!! گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات