نوژیان ، آبشار و تفرجگاهی در قله تاف - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نوژیان ، آبشار و تفرجگاهی در قله تاف ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییدنوژیان ، آبشار و تفرجگاهی در قله تاف
,مکان های دیدنی لرستان, مکان های دیدنی خرم‌آباد, آبشارهای خرم آباد,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

باید رقص ماهی‌های قزل‌آلا را در استخرهای پرآب پرورش ماهی ببینید و یک بعدازظهر را در دامنه کوه 80 پهلو یا جنگل اسرارآمیز کوه تاف بگذرانید، بعد پرسان پرسان از شیب ملایم کوه پایین بیایید تا به روستای نوژیان از توابع بخش مرکزی شهرستان خرم‌آباد در استان لرستان برسید و خانه‌های قدیمی را ببینید با سقف‌های گلی و درهای چوبی و باغچه‌های پرگل و آن وقت است که می‌فهمید جاذبه‌های گردشگری روستای نوژیان، فقط آبشار تاف (نوژیان) در 2.5 کیلومتری روستا نیست و همه اجزای آن دیدنی است.


تاریخ سکونت دائمی در روستای نوژیان، به حدود 100 سال پیش بازمی‌گردد. پیش از آن، این روستا به عنوان اتراقگاه عشایر مورد استفاده قرار می‌گرفته است.روستای نوژیان تقریبا در 40 کیلومتری خرم‌آباد واقع شده و بین کوه تاف (در خاور و جنوب خاوری) و کوه 80 پهلو (در جنوب و جنوب باختری) محصور شده است. این روستا از طریق شهر خرم‌آباد با جاده‌ای کامل و آسفالته قابل دسترسی است.شهرت نوژیان بیشتر به دلیل آبشار نوژیان است که حدود 100 متر ارتفاع دارد و آب را از دل کوهی به همین نام می‌گیرد و آن را در حوضچه عمیق و بزرگ زیر پایش می‌ریزد.


اگر پیشنهاد این هفته ما را برای سفر به روستای نوژیان پذیرفتید، فراموش نکنید به تفرجگاه جنگلی سرسبزی که در نزدیکی کوه تاف قرار دارد و برای پذیرایی از گردشگران ساخته شده هم سری بزنید.

مکان های دیدنی لرستان, مکان های دیدنی خرم‌آباد, آبشارهای خرم آباد, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='آبشار نوژیان' href='http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/safar1/news2016715530022846.html'>آبشار نوژیان</a></strong>,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='آبشار نوژیان' href='http://www.akairan.com/iranshenasi-irangardi/safar1/news2016715530022846.html'>آبشار نوژیان</a></strong> واقع در روستای نوژیان مکان های دیدنی لرستان, مکان های دیدنی خرم‌آباد, آبشارهای خرم آباد, آبشار نوژیان,آبشار نوژیان واقع در روستای نوژیان
نوژیان ، آبشار و تفرجگاهی در قله تاف گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات