از روستای هزاوه زادگاه امیر کبیر دیدن کنید: - آکا,زادگاه امیرکبیر, مکانهای تفریحی اراک, مکانهای تاریخی اراک,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

 

شاید کمتر کسی استان مرکزی را به عنوان یک منطقه گردشگری بشناسد اما حقیقت این است که این استان، با جاذبه های تاریخی و روستایی خود یکی از بهترین مقاصد گردشگری در مرکز کشور محسوب می شود.

اگر گذارتان به استان مرکزی افتاد، پیشنهاد می کنیم سری به روستاى هزاوه بزنید که زادگاه امیرکبیر است. این روستا در فاصله 18کیلومترى شمال غربى شهرستان اراک قرار دارد و جزئی از دهستان فراوان، بخش فرمهین به شمار می آید.

,زادگاه امیرکبیر, مکانهای تفریحی اراک, مکانهای تاریخی اراک,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

مطالعات باستانشناسى بر روى تپه تاریخى هزش در این منطقه نشان می دهد که روستای هزاوه قدمتی طولانی دارد و عمر آن با توجه به سفال هاى پیدا شده از تپه، به قرن پنجم هجرى می رسد.

اگر گذارتان به هزاوه افتاد، می توانید مقبره شاهزاده احمد را بر روى بلند ترین قسمت روستا در محله بالا ببینید که عمر آن به دوره ایلخانان مى رسد.

بافت مسکونی روستا هم آنقدر پیچیده و جالب است که به تنهایی می تواند جذاب ترین بخش سفر شما را رقم بزند. خانه هاى سنگى و گلى که به صورت پلکانى بر دامنه شیب کوه ها قرار گرفته اند، چیزی است که شما در هزاوه به وفور می بینید. این خانه ها اکثراً از گل، سنگ و چوب ساخته شده و داراى سقف هاى مسطح هستند.

,زادگاه امیرکبیر, مکانهای تفریحی اراک, مکانهای تاریخی اراک,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

بد نیست بدانید که روستاى هزاوه در بیشتر ایام سال معتدل و نسبتا سرد است و ساکنان این منطقه براى مقابله با سرمای هوا ساختمان هایشان را رو به جنوب ساخته اند تا حداکثر استفاده را از خورشید ببرند.

دیوار خانه ها اکثرا ضخیم و از جنس خشت، چینه و گل است و در تمام این خانه ها اتاق کرسى به چشم می خورد.

بیشتر مردم هزاوه به کشاورزی و باغداری مشغول هستند و بهترین محصول آنها انگور است.

اگر به هزاوه سفر کنید می توانید سری به محله های کیور، میان ده، محله پایین، محله چاله، سرآسیابها، تره زار و ده بالا بزنید و مسجد شبستان‌ دار، درخت سرو کهنسال و حمام قدیمی این روستای وسیع را ببینید.

,زادگاه امیرکبیر, مکانهای تفریحی اراک, مکانهای تاریخی اراک,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

منبع:.tebyan.net

زادگاه امیرکبیر, مکانهای تفریحی اراک, مکانهای تاریخی اراک, آثار باستانی اراک, جاذبه های تاریخی و روستایی اراک, روستاى هزاوه, تپه تاریخى هزش, دوره ایلخانان, مکانهای دیدنی روستاى هزاوه,گردشگری , مکان های تفریحی ایران,مکان های تاریخی ایران,مکان های تفریحی جهان,مکان های تاریخی جهان,آثار باستانی ایران,آثار باستانی جهان زادگاه امیرکبیر, مکانهای تفریحی اراک, مکانهای تاریخی اراک, آثار باستانی اراک, جاذبه های تاریخی و روستایی اراک, روستاى هزاوه, تپه تاریخى هزش, دوره ایلخانان, مکانهای دیدنی روستاى هزاوه,گردشگری , مکان های تفریحی ایران,مکان های تاریخی ایران,مکان های تفریحی جهان,مکان های تاریخی جهان,آثار باستانی ایران,آثار باستانی جهان


مرتبط با گردشگری

  • قلعه زیبای دزک چهارمحال و بختیاری
zavaran

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات