loading...


هروقت چند روز تعطیل می‌شود مسافرت‌ها هم رونق می‌گیرند. این بار با تعطیلات عید فطر فرصت مناسبی پیش آمده تا چند روزی از شهرهای شلوغ و دودآلودتان دور شوید .

 

عید فطر امسال یکشنبه و دوشنبه است و فرصت مناسبی برای سفر. امسال بخت با مسافران یار بوده و دو تعطیلی خیلی خوب پیش‌رو دارند؛ اولی برای همه ایرانی‌ها و دومی فقط برای تهرانی‌ها. اولی همین تعطیلات عیدفطر است و دیگری هم تعطیلات تهران برای برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها. انتخاب اینکه می‌خواهید کجا بروید ممکن است برایتان سخت باشد. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید جایی را برای سفر انتخاب کنید بهتر است شهرهای خنک، ناشناخته‌تر و همین‌طور شهرهایی را که بیشتر دوست دارید یا تا به حال نرفته‌اید را انتخاب کنید.

 

البته برای سفر به نقاط بکر باید خودتان برنامه‌ریزی کنید چرا که آژانس‌های مسافرتی معمولا شهرها و نقاط معروف را معرفی می‌کنند و حتی اگر یک آژانس مسافرتی جای ناشناخته‌ای را معرفی کند خیلی زود بقیه آژانس‌ها هم سفر به آن منطقه را تعریف می‌کنند و آن منطقه از بکر بودن خارج می‌شود.

 

اگر هم به شهری می‌روید که دوست یا آشنایی دارید و مشکل اقامت ندارید بهتر است پیش از سفر تمام جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی مقصد مورد نظر را از طریق اینترنت یا دفترچه‌های راهنمای گردشگری پیدا کنید و همین‌طور مسیرهای دسترسی را معین کنید تا  وقتی به آنجا سفر کردید نهایت استفاده را از وقت‌تان بکنید. در این نوشتار هم چند نمونه از بسته‌های مسافرتی آورده شده که اگر خواستید با تور سفرکنید حدود قیمت‌ها و امکانات مورد‌نظر را بشناسید. این را هم در نظر بگیرید که به دلیل اوج سفر در تعطیلات عیدفطر قیمت تورها از سایر زمان‌ها گران‌تر شده است.

 

کیش

تعطیلات عید فطر کجا برویم؟ - آکا

هتل پنج ستاره: صبحانه ، ‌ناهار ، ‌شام، ‌یک گشت با کشتی تفریحی، به مدت سه شب و چهار روز ، ‌450 هزار تومان

 

هتل چهار ستاره: صبحانه و ناهار، بدون گشت، ‌سه شب و چهار روز ، 420 هزار تومان

 

هتل سه ستاره:‌صبحانه و ناهار، بدون گشت، سه‌شب و چهار روز، 385 هزار تومان

 

تورهای کیش معمولا گشت ندارند اما می‌توانید از تخفیف‌هایی که این تورها دارند استفاده کنید.مانند تخفیف برای پا‌رک دلفین‌ها، تخفیف برای کشتی و تفریحات دریایی. همچنین در تمام این تورها ترانسفر فرودگاهی بر عهده برگزارکننده تور است.

 

هرچند هوای این روزها برای سفر به کیش گرم است اما تاکسی‌ها، ‌هتل‌ها و مراکز خرید همگی از سیستم تهویه مناسب برخوردارند. ضمن آنکه برای لذت بردن از آفتاب سوزان کیش، ‌این زمان فرصت مناسبی است.

 

شیراز

تعطیلات عید فطر کجا برویم؟ - آکا

شیراز هم جزو شهرهای گرم است اما اگر فرصت دیگری برای سفر به این شهر ندارید تعطیلات خوبی برای دیدن تخت جمشید و سایر جاذبه‌های گردشگری تاریخی این شهر به وجود آمده که می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

هتل پنج ستاره: دو شب و سه روز با ‌صبحانه 425 هزار تومان

 

هتل چهار ستاره: دو شب و سه روز با صبحانه 342 هزار تومان

 

هتل سه ستاره: دو شب و سه روز با صبحانه 290 هزار تومان

 

سفر با هواپیما خواهد بود و تمام گشت‌های شهری و خارج از شهری شیراز جزو ‌این برنامه می‌شود. از جمله حافظیه، ‌سعدیه، ‌بافت تاریخی، ‌شاهچراغ، ‌خواجوی کرمانی، ‌تخت جمشید، ‌نقش رستم و ‌نقش رجب.

 

اگر بخواهید با اتوبوس به این شهر زیبا سفر کنید حدود یکصد هزار تومان از قیمت‌هایی که دادیم کمتر هزینه خواهید کرد. اتوبوس‌تان هم اتوبوس ویژه یا همان vip خواهد بود.

 

تورهای ویژه

تعطیلات عید فطر کجا برویم؟ - آکا

کمک به زلزله‌زدگان: یکی از آژانس‌های گردشگری اقدام جالبی برای کمک به زلزله‌زدگان استان‌های آذربایجان کرده است و آن هم تور یک روزه طالقان و آبشار کرکبود است که روز جمعه 27 مرداد‌ماه برگزار می‌شود. قیمت این تور از تورهای یک روزه عادی کمی‌ گران‌تر است و حدود 50 هزار تومان است. ضمن اینکه برگزار‌کننده فقط راهنما و وسیله حمل و نقل در اختیار شما می‌گذارد و صبحانه یا ناهار را باید خودتان ببرید. راهنما نیز دستمزدش را به زلزله‌زدگان اهدا می‌کند.

تعطیلات عید فطر کجا برویم؟ - آکا

زندگی با عشایر: تور ویژه‌ای هم برای تعطیلات عید فطر وجود دارد . زندگی دو روزه با عشایر مورک فرصتی است که همیشه پیش نمی‌آید. این تور روزهای یکشنبه و دو‌شنبه هفته آینده برگزار می‌شود. روستای مورک یک روستای عشایر‌نشین نزدیک اصفهان است. سفر زمینی خواهد بود و یک شب در سیاه چادر می‌خوابید. صبحانه با برگزارکنندگان است اما ناهار و شام را خودتان باید تهیه کنید. عشایر آنجا  پخت و پز می‌کنند و می‌توانید از آنها غذا بخرید. همچنین تجربه نخ‌ریسی و کشک‌سابی و کره‌اندازی را هم خواهید داشت.

 

تعطیلات عید فطر کجا برویم؟ - آکا

منبع : bartarinha


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مسیر مسافرت در عید , پیشنهاد سفر عید , سفر عیدتبلیغات