آکایران :ایران با داشتن مزیت های فراون همچون کیفیت بالای خدمات
,گردشگری , سلامت , فرصت ,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

آکاایران: گردشگری سلامت فرصتی جدید برای ایران

گردشگری سلامت این روزها تبدیل به یکی از زیرمجموعه های تخصصی صنعت گردشگری شده است که از یک طرف اشتغال زا خصوصاً برای متخصصان کشور مقصد است و همچنین درآمدزایی و ارزآوری بسیاری برای کشوری که میزبان گردشگران خواهان سلامت اند، است. این نوع از گردشگری چنان پیشرفت کرده است که بنا به آمارهای سازمان جهانی گردشگری در هر سال پیش از دو میلیارد مسافر به منظور استفاده از خدمات گردشگری سلامت از جمله درمان های پزشکی یا استراحت در مراکز خاص بیمارستانی با دیگر موارد به کشورهای مقصد سفر می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از کشورها با برنامه ریزی بلندمدت توانتسه اند از ظرفیت های خود در زمینه گسترش این شاخه از گردشگری استفاده کنند.

کوبا، یک نمونه موفق

به طور مثال کشور کوبا با توجه به این که یکی از بهترین سیستم های بهداشتی و خدمات پزشکی جهان را دارد و آب و هوای خوب و طبیعت بکر بسیاری هم در این جزیره دریای کارائیب موجود است اکنون به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری سلامت تبدیل شده است. کوبا که تا همین سال گذشته تحت تحریم های شدید آمریکا قرار داشت توانسته بود با استفاده از گردشگری سلامت هزاران گردشگر از اروپا و کانادا و حتی خود آمریکا جذب کند و همین موضوع کمک شایانی به این کشور کرد. ارز فراوانی وارد کوبا شد که دولت این کشور از همان ارز استفاده کرد و سیستم بهداشتی و درمانی اش را بیرای شهروندان کوبایی با خدمات بسیار بالا به صورت رایگان ارائه داد. در واقع می توان گفت گردشگری سلامت نجات دهنده سیستم رایگان پزشکی در کوبا بود. از این زاویه می توانید از میزان اهمیت گردشگری سلامت مطلع شوید.


گردشگری سلامت چیست؟

سازمان جهانی گردشگری (WTO) گردشگری سلامت را این گونه تعریف می کند: «استفاده از خدماتی که به بهبود یا افزایش سلامتی و روحیه فرد با استفاده از آب های معدنی، آب و هوا یا مداخلات پزشکی، منجر شده و در مکانی خارج از محل سکونت فرد- که بیش از 24 ساعت است- به طول انجامد، گردشگری درمانی نامیده می شود». بر اساس همین آمارها گردش مالی که در گردشگری سلامت در سرتاسر جهان و کشورهای مختلف وجود دارد تا دو تریلیون دلار هم در سال می رسد. با این وجود متأسفانه سهم کشور ما از این درآمد بسیار ناچیز است. در حالی که بدون اغراق ایران ظرفیت های فراوانی برای این صنعت دارد.
بنا به گزارش آکاایران : گردشگری سلامت می تواند

منبع : گردشگری سلامت فرصتی جدید برای ایران


  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات