loading...


چهارمین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اصناف با حضور اعضای ستاد احیاء و جمعی از مسئولین استان در محل سالن اجتماعات مجامع امور صنفی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین، در این مراسم آیت الله باریک بین، رئیس ستاد احیای امر به معروف استان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای بسیار مهم است گفت : در قرآن آیات فراوانی در این زمینه وجود دارد و خداوند بارها به این اصل مهم سفارش کرده است. نماینده ولی فقیه دراستان تصریح کرد : انسان باید اول خودش عامل به معروف باشد سپس دیگران را امر به آن کند و در اینصورت است که این فریضه معنای واقعی خواهد یافت. امام جمعه قزوین در پایان گفت : جامعه را باید به سمت ارزشها سوق دهیم و از منکرات دور سازیم و چنین جامعه‌ای است که الهی و اصلاح شده خواهد بود.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم، حجه الاسلام عزیزخانی، طی سخنانی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم بیان داشت : حضرت امام حسین (ع) هرچه داشت در راه خدا تقدیم کرد و هر عملی که انجام داد با اخلاص کامل و برای رضای خدا بود فلذا اعمال ایشان نماد عینی امر به معروف و نهی از منکر است و هدف آن حضرت نیز چیزی جز این نبوده است. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین در ادامه افزود : اگر الگوی ما در امر به معروف و نهی از منکر، امام حسین (ع) باشد قطعاً چنین ارشادی تاثیرگذار خواهد بود. معاونت تشکلهای مردمی ستاد احیای استان در پایان گفت : امر به معروف و نهی از منکر باید فراگیر شده و در همه جا بعنوان یک اصل مطرح باشد تا از این طریق بتوانیم فرهنگ ائمه (ع) را زنده نگه داریم.

لازم بذکراست در این مراسم جانشین ستاد احیاء استان قزوین و نماینده ستاد مرکزی احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور نیز پیرامون تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر اصناف و همچنین نحوه احیای این فریضه در بین اصناف توضیحاتی ارائه دادند.

منبع : tebyan.netتبلیغات