loading...


,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

همه ما وامدار قیام کربلا و نهضت سالار شهیدان حسین ابن علی (ع) هستیم . این محرم و صفر یعنی دین ما ائین ما عزت و شرف ملی ماست که باید حفظ شود . این علمها آهنی است که بی خاصیت است و حمل آن ثوابی ندارد قرآن گفته ؟ امام گفته ؟ در روایات امام (ع) است ؟ اینها چیست که در عزاداریها بلند می کنند .

آن شور حسینی و سینه زدنها آن پا برهنه شدنها آن ناله کردنها و زجّه زدنها همه اش ثواب دارد و شرف است ولی این علم چه خاصیتی دارد لذا بر شماست که از اینها فیلمبرداری نکنید و نشان ندهید این دوربین را به سمت این علمهای بی خاصیت نگه ندارید .

آن پرچمها آن پارچه نوشته ها ، از آنها هر چه بگیرید جا دارد آن آهن را با آن تاجها برای چه نشان می دهید ؟ این کار ساده و پر برکتی است که مسئولین صدا و سیما باید توجه داشته باشند . این پارچه نوشته و پرچمها در کربلا بود و این علم بی خاصیت نبود .

بر افراشتن علمها نه ثواب دارد و نه مطابق قرآن و روایات است . اگر خدای ناکرده این منبرها برداشته شود و این منبرها با مداحی های کم محتوا اداره بشود ، و سخنرانی عالمانه نباشد ف کم کم مثل هندوستان خرافاتی و بت پرستی می شود .

بنابراین ثرمایه ما این مساجد و حسینه ها است اگر خدای ناکرده اینها تضعیف بشود ، بت پرستی را در عصر کنونی می پذیرند . افتخار می کنم همنشینی پیامبر اعظم (ص) در مازندران که دیار فضلا و دانشمند است بر پا می شود .

من هر وقت این سرودهای محلی مازندرانی را می خوانم کاملا گوش می دهم . شاید این را به شما عرض کردم آن سرودی که بسیجیان چند سال قبل می خواندند گوش می دادم ( سرود دشمن ) تولید صدا و سیمای مازندران با این که چند سالی است از آن دور هستم اما باز هر وقت با لحجه محلی آن را میخوانم احساس وجد می کنم و کاملا گوش می دهم . در خون همه ما هست صدای و سیمایی را تقویت کند سرودهای محلی نغمه های محلی مداحی های محلی اینها چیزهای خوبی است ما مازندرانی فکر می کردیم الان هم مازندرانی فکر می کنیم و این نعمت خوبی است.

بخش پایانی عرضم این است که ما همیشه با اندیشه زندگی نمی کنیم . بخش مهم زندگی ما ، ما را انگیزه ها ترتیب می دهند نه اندیشه ها.

اشاره ام به ماه محرم و سیدالشهدا سلام الله علیه است . البته یک وقت ممکن است که آدم یک

منبع : tebyan.netتبلیغات