,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

با بهره‌برداری از پروژه 25 کیلومتری راه روستایی در استان هرمزگان، مسیر بندرعباس به بستک 165 کیلومتر نزدیک تر شد.

مدیرکل راه و ترابری استان هرمزگان دوشنبه در آیین بهره برداری از این پروژه گفت : برای احداث این قطعه راه ارتباطی مبلغ 51 میلیارد ریال هرینه شده است.

مهندس خداداد مقبلی با اشاره به‌اینکه پیمانکاری این پروژه قرارگاه خاتم الانبیا بوده، مشخصات این پروژه را، 10 متر عرض و 84 پل و ابنیه فنی ذکر کرد.

وی همچنین گفت: اداره‌کل راه و ترابری استان هم‌اکنون 300 پروژه راهسازی که 120 پروژه راه روستایی و مابقی راه اصلی و فرعی است، در مجموع به ارزش یک هزار و 350 میلیارد ریال در دست انجام دارد.

مهندس مقبلی، آزاد راه اسکله شهید رجایی - دشت‌امام ، احداث 256 کیلومتر بزرگراه مسیرهای‌بندرعباس -سیرجان‌و بندرعباس -خمیر -بوشهر و بندرعباس -سه راهی میناب ، محور بستک به لار-بندرعباس ، بهسازی محور میناب -جاسک بطول 65 کیلومتر را از جمله این طرح‌ها برشمرد.

مدیر کل برق منطقه‌ای هرمزگان‌گفت: امروز بطور همزمان 39 پروژه‌برق‌رسانی و تقویت شبکه در نقاط مختلف این‌استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مهندس عبدالرسول پیشاهنگ دوشنبه‌درآیین‌افتتاح طرح افزایش ظرفیت کهورستان با ارایه گزارشی پیرامون اثرات این طرحها افزود: اجرای این تعداد طرح در مجموع 200 میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

وی اظهار داشت : بااجرای 19 پروژه برق رسانی تعداد 432 خانوار روستایی از روشنایی برخوردار شدند.

وی همچنین گفت: با بهره‌برداری از مجموع 39 طرح بین 50 تا 100 درصد ظرفیت موجود برق روستایی این استان افزایش یافت که در نتیجه قطعی، خاموشی و عدم کشش شبکه برق را دیگر نخواهیم داشت.

مهندس پیشاهنگ از اجرای پروژه‌تقویت شبکه و افزایش ظرفیت گابریک‌از توابع جاسک بعنوان بزرگترین این پروژه‌ها یاد کرد که 50 میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

وی به عمر 70 ساله برق در این استان اشاره و ابراز داشت : پروژه‌های اجرا شده در دو دهه گذشته صدها برابر 40 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در این استان می‌باشد.

مدیرکل برق منطقه‌ای هرمزگان در ادامه افزود:در مدت یادشده تعداد مشترکین هرمزگان از 33 هزار به 336 هزار خانوار رسیده و تعداد روستاهای برق رسانی شده از هشت روستا به یکهزار و 500 روستا افزایش یافته است.

مهندس پیشاهنگ اضافه کرد: تعداد پست‌های برق در قبل از انقلاب تنها 8 پست بوده که به 85 پست در حال حاضر رسیده و همچنین تولید برق از 65 مگاوات به 2 هزار و 320 مگاوات در این استان افزایش یافته است .

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر کنگره شعر استانی با عنوان انفجار نور درسالن غدیر بندرعباس با حضور جمعی از شاعران محلی برگزار شد.

رییس حوزه هنری هرمزگان ودبیر این کنگره گفت: پس ازاعلام فراخوان 135 اثر از شاعران بندرلنگه،بندرعباس، قشم، میناب و رودان به دبیرخانه رسید که بیشتر این اشعار باموضوعات ولایت، پیامبراعظم (ص)، محرم وانقلاب اسلامی بود.

مهدی قاسمی‌زاده افزود: از 135 اثر رسیده به دبیرخانه 32 اثر برگزیده شد که شاعران برگزیده به قرائت اشعار خود پرداختند.

وی درادامه افزود: شاعران بایستی از اشعار خود در راه گسترش فرهنگ وهنر دینی استفاده نمایند و همواره در راه سیدالشهدا(ع) گام بردارند.

قاسمی‌زاده گفت: داوری این کنگره را دکتر علیرضا قزوه، استاد علی رضایی و استاد محمد علی بهمنی از شاعران بزرگ و معاصر کشور برعهده داشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان دراین مراسم ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: این کنگره یک کار جمعی است واعتقاد ما براین است که درمقوله فرهنگ و هنر بایستی کارها را بصورت جمعی پیش برد تا دراین راه بتوانیم موفق باشیم و درآینده گام‌های بزرگتری را برداریم.

حجت‌الاسلام شکرالله زندوی افزود: زبان شعر زبانی شیرین و ماندگاراست و در میان هنرها، شعرازجمله هنرهایی است که کمتر دستخوض ناملایمات شده وخلوص و جاذبه و سیاق خود را درجامعه ما حفظ کرده‌است.

این کنگره با همکاری حوزه هنری استان هرمزگان،اداره‌کل تبلیغات اسلامی، صداوسیما، سازمان ملی جوانان و اداره‌کل فرهنگ وارشاداسلامی با حضور جمعی از مسوولان اجرایی استان برگزارشد.

درپایان مراسم وپس از قرائت بیانیه هیئت داوران، جوایز نفرات برتر توسط مسوولان حاضر در مراسم به آنان اهدا شد.

منیع:

تبیان هرمزگان

منبع : tebyan.net

تبلیغات