loading...


,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: پنجمین دوره مسابقات حفظ کل، قرائت و درک مفاهیم قرآن کریم دوم تا ششم اسفند ماه امسال در کرمان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی عرب پور در گفت و گو با خبرنگاران ساماندهی، گزینش و سنجش نیروهای مستعد قرآنی در رشته‌های مختلف که در جلسات و محافل قرآنی فعالیت دارند را از اهداف برگزاری این مسابقات برشمرد.

وی افزود: در این رقابتها از هر استان پنج نفر از منتخبین محافل قرآنی شرکت خواهند داشت و تعدادی از داوران برجسته بین‌المللی کار قضاوت این مسابقات را برعهده دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عرب پور تشکیل کلاسهای آموزشی را از ویژگیهای این مسابقات ذکر کرد و افزود: منتخبین محافل قرآنی در این کلاسها به بعضی از فنون قرائت و حفظ قرآن آگاهی پیدا می‌کنند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان افزود:با توجه به حضور اساتید مجرب کشور در این کلاسها شرکت‌کنندگان آمادگی بیشتری برای حضور در رقابتهای سراسری بدست می‌آورند.

وی اضافه کرد: این رقابتها با عنوان طرح قرآنی" همایش، آموزش و سنجش" برگزار می‌شود و در بحث همایش و آموزش مسئولین دارالقرآنهای سراسر کشور به ارایه نکات آموزشی می‌پردازند.

حجت‌الاسلام عرب پور افزود: مراسم افتتاحیه این مسابقات روز چهارشنبه دوم و اختتامیه آن روز یکشنبه 6 اسفند ماه در تالار خانه شهر کرمان برگزار می‌شود و در مراسم اختتامیه نفرات اول تا پنجم هر رشته معرفی خواهند شد.

وی گفت: در حاشیه این مسابقات هر شب مجالس سخنرانی با استفاده از سخنرانان توانمند در مباحث قرآنی انجام می‌شود و علاوه بر آن در برخی از شهرستانها نیز محافل قرآنی برپا خواهد شد.

وی اضافه کرد: محوریت این سخنرانی‌ها شخصیت پیامبر گرامی اسلام(ص) و گرامیداشت سال پیامبر اعظم(ص) می‌باشد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: مراکز قرآنی مردمی نیز همزمان در سه نقطه شهر کرمان اقدام به برگزاری غرفه‌های نور خواهند کرد.

وی افزود: در این غرفه‌ها علاوه بر ارائه گزارشی از فعالیت مراکز یاد شده ، آثار قرآنی به نمایش و فروش گذاشته می‌شود.

منبع : tebyan.netتبلیغات