loading...

,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

نمایشگاه بزرگ کتب علوم قرآنی در شهرستان "بم" به کار خود پایان داد.

در آئین اختتامیه این نمایشگاه، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر هماهنگی فعالیت‌های قرآنی کشور، گفت : برگزاری این نمایشگاه در بم و استقبال مردم نشان داد که اعتقادات و باورهای مذهبی مردم این شهرستان پس از زلزله نه تنها آسیب ندیده بلکه محکم تر و استوارتر شده است.

دکتر "علی خواجه‌پیری" در ادامه به وضعیت فرهنگی و هنری بم اشاره کرد و افزود: با توجه به زیرساخت‌های مناسب فرهنگی و هنری که در این شهرستان در حال شکل‌گیری است و نیاز مردم به مسائل فرهنگی و هنری، توجه مسئولان به این مهم باید ویژه و اجرایی شود.

فرماندار بم نیز در این آئین، گفت: دستاوردهای نظام در سایه قرآن و عترت به دست آمده است.

"مجید اعتمادی" افزود: با وقوع زلزله، نیازهای مردم این شهرستان به مسائل دینی و فرهنگی بیشتر کرد که گسترش مبانی فرهنگی و هنری و تلاش برای پاسخ دادن به نیازهای مذهبی و اعتقادی آنها در اولویت کار مسئولان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بم نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از عملکرد نمایشگاه‌کتب علوم قرآنی در این شهرستان، گفت: این نمایشگاه در زمینی به مساحت دو هزار و 800 ?مترمربع با 56 غرفه فروش کتب و 14 ?غرفه جنبی از دوم اسفندماه دایر شد.

"محمدعلی جوشایی" افزود: در مدت ده روز برپایی نمایشگاه ‌بزرگ کتب‌علوم قرآنی، استقبال گسترده‌ای از سوی مردم شهرستان بم از نمایشگاه شد.

او گفت: خرید کتاب به ارزش بیش از 800 میلیون ریال 60 ?دوره تفسیر قرآن و 150 ?دوره فرهنگ معین و لغت نامه توسط مردم بم، نمونه بارز استقبال مردم از نمایشگاه بوده است.

جوشایی همچنین برپایی مراسم شبی با قرآن، نشست هنری در سرای اهل قلم، تحریر رایگاه 1500 نام متبرکه الهی، مسابقات قرآنی و ارائه آثار هنری قرآنی را از جمله سایر برنامه‌های اجرا شده در زمان برگزاری این نمایشگاه ذکر کرد.

نمایشگاه بزرگ کتب علوم قرآنی در شهرستان بم با به نمایش گذاشتن 14 هزار عنوان کتاب از دوم اسفندماه آغاز بکار کرده بود.

منبع : tebyan.netتبلیغات