loading...
نخستین روز سفر رییس جمهوری به فارس - آکا

رییس جمهوری وهیات دولت دربیست و هفتمین سفر استانی خود صبح دوشنبه وارد شیراز مرکز استان فارس شدند وتا بعدازظهربامردم ‌شهرستانهای شیراز، کازرون، ممسنی، سپیدان و مرودشت دیدن کردند.

دکترمحمود احمدی نژاد در جمع مردم شیراز دراستادیوم شهدای ارتش این شهر گفت:شیراز قلب تپنده فارس و فارس نگین انگشتری ایران زمین است.

وی فارس را آیینه تمام نمای فرهنگ و تمدن پرسابقه ایرانیان،قبل و بخصوص بعد از اسلام عزیز دانست و گفت: فارس مهد اندیشمندان، متفکران، فیلسوفان، ادیبان، هنرمندان و پایگاه استعداد، خلاقیت و تدبیر ایرانیان است.

وی گفت:امروز صبح قبل از خروج از منزل استمداد از حضرت حافظ کردم و گفتم که می‌خواهم بروم شیراز و فارس، تفال زدم به دیوان حافظ آمد:

خوشا شیراز و وضع بی‌مثالش، خداوندا نگه‌دار از زوالش        به‌شیراز آی و فیض روح قدسی بخواه از مردم صاحب کمالش

رییس جمهوری در دیدار از نخستین شهرستان استان فارس به کازرون در 160 کیلومتری غرب شیراز عزیمت کرد و در جمع مردم این شهرستان گفت:آنان که فکر می‌کنندبا فشار و صدور قطعنامه‌های پی‌درپی می‌توانند زبان عده‌ای ازعناصر خود را باز و درصفوف ملت ایران رخنه ایجاد کنند، در اشتباهند.

احمدی‌نژاد افزود: دشمنان می‌دانند و بارها تجربه‌کرده‌اند که با فشارها و تبلیغات وحتی بامحاصره سنگین اقتصادی که بیش از 20 سال علیه ملت ما انجام دادند، نتوانستند اراده ملت ما را متزلزل کنند.

رییس جمهوری سپس عازم شهرستان ممسنی در 185 کیلومتری غرب شیراز شد و در جمع مردم این شهرستان اظهارداشت: ملت ما اهل گفت و گو و منطق است و منطق ملت ما منطق عدالت، قانون و برابری همه در برابر قانون است و با منطق زورگویان، خودخواهان و سلطه طلبان متفاوت است وامروز استفاده کامل از همه حقوق هسته‌ای، خواسته‌ای متعلق به آحاد ملت ایران است.

وی گفت:اگرتصور می‌کنند با تبلیغات، فشار روانی و صدور قطعنامه می‌توانند جلو حرکت ملت ما را بگیرند، بدانند که اشتباه می‌کنند.

رییس جمهوری همچنین در جمع مردم سپیدان در 100 کیلومتری شمال غرب شیراز گفت: دوستی با ملت ایران به نفع قدرت‌های زورگو و ملتهای آنان است و دشمنی با ملت ایران جز خفت و زبونی حاصلی برای آنان نخواهد داشت.

وی افزود:به‌فضل الهی ملت ایران قله‌های عزت و پیشرفت رایکی پس از دیگری فتح خواهد کرد و این ملت تا فتح همه قله‌ها ایستاده و خواهدایستاد.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه منطق ملت ما عدالت، توجه به کرامت و حقوق انسانها،قانون و صلح و پیشرفت برای همه است افزود: ملت عزیز ایران با صبر و حلم توانست گردنه‌های سنگین را در طول 28 سال گذشته با وجود تحریم ها با افتخار پشت سر گذارد و امروز دشمنان را به اطاعت از خود وادار کند.

رییس جمهوری همچینن گفت:ماموریت هر فرد ایرانی، ساختن همه جای ایران به بهترین شکل است.

دکتر محمود احمدی‌نژاد عصر دوشنبه به دنبال بیست و هفتمین سفر استانی به فارس دراجتماع مردم شهرستان مرودشت که در 45 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است افزود:همه‌دست دردست هم ایران را آنگونه می‌سازیم‌که‌محصولات کشاورزی وصنعتی مختلف به‌دست پرتوان ملت ما تولید بشود.

وی گفت: قدرت‌های دنیا ملت ایران متحد، یکدل و با توکل بر خدا ایستاده است و سرسوزنی از حقوق بین‌المللی خود عقب نشینی نخواهد کرد.

رییس جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت:بیش از 25 سال است که برخی قدرت‌های زورگو ملت ما را تحریم کرده‌اند اما به یاری خدا هرروز شما قله‌ای از علم، فن‌آوری و پیشرفت را فتح می‌کنید.

رییس جمهوری در این شهرستان گفت: آب‌گیری سد سیوند هم در همین سفر آغاز خواهد شد. سد سیوند روی رودخانه پلار ساخته شده است.

در سفرهای امروز رییس جمهوری به هر یک از شهرستانهای استان فارس‌مقامات این استان از جمله نماینده ولی فقیه، استاندار فارس، ائمه جمعه، فرماندار و نمایندگان مجلس گزارشی از توانمندیها و مشکلات مردم بیان کردند.

رییس جمهوری در نخستین روز سفر خود به استان فارس عصر دوشنبه به شیراز بازگشت.

احمدی نژاد، شامگاه دوشنبه با جمعی از ایثارگران این استان دیدار خواهد کرد.

رییس جمهوری در سفر پنج روزه خود به استان فارس قرار است با مردم هر 24 شهرستان این استان دیدار کند.

مهمترین خواسته‌های مسوولان محلی شهرستانهایی که امروز رییس جمهوری از آنها دیدن کرد، توجه به راههای ارتباطی، حل مشکل اشتغال، رفع محرومیت، تامین آب مورد نیاز و تجهیز نیروگاه برق بود.تبلیغات