جهان اسلام نیازمند زبان مشترک است - آکا

نماینده ولی فقیه دراستان فارس و امام جمعه شیرازگفت:زبان مشترک معیاری برای رسیدن به وحدت در جهان اسلام است و داشتن زبان مشترک یک نیاز اساسی برای جهان اسلام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس، آیت الله محی‌الدین حائری شیرازی روز یکشنبه در آیین اختتامیه طرح یاران یاسین در شیراز افزود:مردم کشورهای اسلامی ضمن آنکه باید زبان مادری خود را خوب بدانند باید به فراگیری زبان عربی نیز بپردازند چراکه دو میلیون مسلمان اگر با زبان مشترک به حج بروند، حماسه‌ای بزرگ به پاخواهدشد.

نماینده ولی فقیه دراستان بر لزوم رواج پول کالایی به عنوان پول اسلام به جای پول اعتباری تاکید کرد و گفت: بهره زاییده پول اعتباری است در حالی که اگر پول کالایی رواج یابد هم ارزش پول حفظ می‌شود و هم ربا از بین می‌رود.

وی افزود: حزب الله فرزند کربلا است و مفتیهای عربستان چوبی که از سید حسن نصرالله و حزب الله خوردند از کربلا خورده اند.

امام جمعه شیراز با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که باید اسرائیل از صحنه روزگار محو شود گفت: مفتیهای عربستان می گویند کربلا باید با خاک یکسان شود.

آیت الله حائری شیرازی انحدام قبور امام حسین (ع) و ابوالفضل (ع) را سند معتبر و مهمی مانند اخفا قبر حضرت زهرا (س) دانست و اظهار داشت: تبیین حاصل پر شدن عالم از ظلم و جور است و به دلیل پر شدن دنیا از ظلم و جور تبیین حاصل شده است.

وی تصریح کرد: عصر ما عصر تبیین و رشد است، در عصر ما مشخص می شود چیزی که آخرش ربا است از اول قابل قبول نیست.

نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری اظهار داشت: عصر ما عصر استفاده از بهره نیست بلکه عصر تحول در امور بانکی است.

طرح آموزشی یاران یاسین باهدف آموزش شیوه‌های نوین تبلیغی دربرخورد با جوانان به مدت پنج روز با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، آموزش وپرورش و حوزه علمیه قم با شرکت ‪ ۸۰‬نفراز طلاب در شیراز برگزار شد.

این طلاب درطول سال با حضور در مدارس به دانش آموزان آموزشهای فرهنگی و تبلیغی می‌دهند.

منبع : tebyan.net

تبلیغات