افتتاح بزرگترین واحد تولید خودرو در شمال غرب کشور - آکا

برای افتتاح بزرگترین واحد تولید خودرو در شمال غرب کشور در تبریز پرویز داودی ، معاون رئیس جمهور ساعت هفت و ده دقیقه صبح وارد تبریز شد.

پرویز داودی ساعتی قبل تهران را به مقصد تبریز ترک کرده تا در سفر یک روزه خود فاز نخست بزرگترین واحد خودرو سازی شمال غرب کشور را با سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد ریال در تبریز افتتاح کند.

براساس این گزارش، پروژه ایران خودرو تبریز با مشارکت بخش خصوصی و نسبت سهام 51 درصد ایران خودرو و 49 درصد بخش خصوصی در مساحتی بالغ بر 14 هکتار و ایجاد ظرفیت تولید 24 دستگاه خودرو در ساعت امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

این گزارش می افزاید، کارخانه ایران خودرو تبریز در 2 فاز به بهره‌برداری می‌رسد و از جمله اهداف تأسیس این شرکت می‌توان به ایجاد اشتغال برای بیش از 3 هزار نفر به صورت مستقیم اشاره کرد.

برپایه این گزارش، توسعه صنعت قطعه سازی در منطقه آذربایجان و ایجاد پایگاه‌های صادراتی از دیگر اهداف تأسیس این شرکت اعلام شده است.

فاز اول این کارخانه شامل راه اندازی سالن‌های تزئینات و مونتاژ است و در این مرحله بدنه رنگ شده همراه با قطعات از تهران به تبریز منتقل و در این شرکت خودروی کامل تولید خواهد شد.

میزان تولید خودرو با 5 دستگاه در ساعت شروع و با تکمیل فاز دوم به بیست و چهار دستگاه در ساعت خواهد رسید.

با توجه به اینکه شرکت ایران خودرو تبریز در مجاورت شبکه سراسری راه آهن قرار دارد، صادرات خوبی به کشورهای همجوار و قاره اروپا می‌تواند داشته باشد.

این گزارش حاکی است، ایران خودرو تبریز در 30 کیلومتری جاده تبریز ـ آذرشهر احداث شده و برای 25 هزار نفر بصورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال خواهد کرد.

همچنین،عملیات اجرایی نصب خط تولید شرکت ایران خودرو تبریز از اردیبهشت امسال آغاز شده و 2 هزار میلیارد ریال در فازهای مختلف آن سرمایه‌گذاری خواهدشد.

معاون اول رئیس جمهور امروز همچنین با افتتاح هتل 5 ستاره شهریار با سرمایه گذاری 300 میلیارد ریال در شورای اداری استان شرکت کرده و بعد از ظهر نیز در تالار معلم تبریز به دیدار جوان خواهد رفت.

منبع : tebyan.net

تبلیغات