استان بوشهر
 

فرمانده پلیس راه‌استان بوشهرگفت: شمار تصادف‌های منجر فوت دراین استان در شش ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ‪ ۲۵‬درصد کاهش یافته‌است.

سرهنگ محمد بیران وند افزود:

مجموع تصادف‌های رخ داده در شش ماه امسال استان بوشهر۸۶۱ ‬مورد بوده است.

وی بدون اشاره به شمار کشته‌های این تصادفات، اظهارداشت: براساس گزارش پزشکی قانونی شمارفوت‌شدگان و مجروحان سوانح رانندگی در استان بوشهر در نیمه نخست امسال درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶ ‬درصد کاهش داشته‌است.

بیران وند بیان کرد: ازمجموع تصادف‌های به وقوع پیوسته در این مدت ‪۵۳۵‬ مورد مربوط به جاده‌ها، ‪ ۲۱‬مورد گردنه‌ها، ‪ ۱۱۵‬مورد تقاطع‌ها و مابقی نیز مربوط به سایر محورهای ارتباطی است.

فرمانده پلیس راه استان بوشهر گفت:همچنین از ۸۶۱ ‬مورد تصادف به وقوع پیوسته، ‪ ۲۳۸‬مورد در شب و مابقی در روز اتفاق افتاده است.

وی افزود:‪ ۵۶‬درصد رانندگانی که در تصادف‌ها مقصر بوده ‌اند از کمر بند ایمنی استفاده نکرده‌اند.

بیران وند گفت: دربین نوع وسایل نقلیه مقصر درتصادف‌ها موتورسیکلت‌ها با ‪۳۵ ‬درصد بیشترین و خودروهای سواری نیز با ‪ ۱۱‬درصد کمترین شمار را به خود اختصاص داده‌اند.

وی، سرعت غیرمجاز، رعایت نکردن فاصله، ناتوانی درکنترل وسیله نقلیه، رعایت نکردن حق تقدم و عدم مهارت در رانندگی را از جمله عوامل تصادف در استان بوشهر ذکر کرد.

فرمانده پلیس راه استان بوشهر گفت: بیشترین موارد تصادف در جاده‌های استان بوشهر مربوط به محور چغادک - بوشهر است و کمترین آن نیز حد فاصل چغادک - اهرم است.

منبع : tebyan.net

تبلیغات