loading...
ویژه اخباراستانی - آکا

استان اصفهان

تقدیر دانشگاه هاروارد آمریکا از یک مرکز تولید نان کیفی در اصفهان

در یک برنامه زنده که به صورت ویدئو کنفرانس در معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی در حوزه پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر مانند چاقی سکته سرطان فشار خون قند خون چربی خون بین کارشناسان و متخصصان کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفت . این گزارش حاکیست در این جلسه علمی آقایان دکتر ادیبی معاون پژوهشی و دکتر صفوی رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت و خانم دکتر صراف زادگان رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق به ارائه مقالات خود پرداختند و همچنین 3 نفر از اساتید صاحب نظر دانشگاه هاروارد آمریکا نیز آخرین یافته های علمی خود را برای مقابله با بیماریهای غیرواگیر بیان نمودند گفتنی است در این برنامه زنده دکتر کوردون تامسون مسئول بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد و یکی از بازدیدکنندگان پروژه غذای سالم برای جامعه سالم که فروردین امسال در ایران حضور یافته بود با ارائه عکسی از بازدید خود از نان سرای خواجه اصفهان که همراه با مقاله ای در یکی از نشریات دانشگاه هاروارد بچاپ رسیده بود از فعالیت های علمی تحقیقاتی و تولیدی این واحد به عنوان یک مرکز نمونه بین المللی که توانسته موفقیت های چشم گیری در زمینه تولید غذای سالم برای جامعه سالم کسب نماید و با آموزش نانوایان و اجرا طرحی بین المللی سهم بزرگی در پیشگیری از بیماریهای عصر صنعتی ایفا نماید تقدیر نمود. در ادامه این گفت و گوی زنده دانشگاهی آقای محمدرضا خواجه مسئول نان برای حاضرین در سخنانی آخرین اقدامات خود را در زمینه بهینه سازی نان های سنتی و ترویج نان های سبوس دار بیان داشت . وی گفت : ماهانه 70 هزار کیسه آرد سبوس دار در اصفهان تولید می شود و 200 واحد از نانوایان اصفهان نیز با تغییر الگوی پخت ماهانه بیش از 20 میلیون قرص نان سبوس دار با ماشین های دوار و با رعایت اصول علمی و فنی تولید می کنند . وی ادامه داد تاکنون 500 تن از نانوایان سنتی اصفهان آموزش های مهارتی و علمی را فراگرفته اند . گفتنی است در این کنفرانس علمی کارشناسان تغذیه استان معاون بهداشتی معاون دارو و غذا کارشناسان مرکز تحقیقات قلب و عروق و دکتر یزدانی و زرگرزاده مسئولین روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز حضور داشتند.

استان بوشهر

سرنشینان یک شناور خارجی غرق شده در حوالی بندر بوشهر نجات یافتند

معاون عملیات دریایی اداره کل بنادر و کشتیرانی استان بوشهر گفت:14نفر ازسرنشینان یک شناورخارجی که در حوالی بندر بوشهر دچارسانحه شده بود توسط منطقه دوم نیروی دریایی سپاه نجات یافتند. کاپیتان سیاوش ارجمندزاده افزود: این شناور با ملیت پاناما ،14سرنشین داشت که10نفرآنان هندی، دو نفر پاکستانی و دو نفر دیگر نیز ملیت آفریقایی داشتند.

وی گفت:این شناور در موقعیت پنج مایلی بندر دلوار و 25 مایلی بندر بوشهر ساعت 30/3 دقیقه بامداد یکشنبه اعلام اضطرار و حریق در شناور کرده ‌بود.

ارجمند زاده گفت: همزمان با اعلام درخواست کمک دو فروند یدک کش آتشخوار و کمکی به همراه یک قایق ناجی از بندر بوشهر و جزیره خارک به منطقه اعزام شدند اما بدلیل بعد مسافت، هماهنگی با دیگر ارگان‌های دریایی نیز برای کمک به حادثه دیدگان انجام شد.

این مقاوم مسوول گفت: باحضور به موقع شناور کمکی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه سرنشینان شناور حادثه دیده نجات یافتند. وی افزود: شناورهای کمکی بندر بوشهر نیز هرچند در منطقه حادثه حضور یافتند اما بدلیل وقوع یک انفجار در شناور حادثه دیده امکان اطفای حریق فراهم نشد و نهایتاً شناور غرق شد.

ارجمند زاده گفت: شناور یادشده از کشور امارات عربی متحده حامل کاغذ و رایانه عازم بندر بوشهر بود.

معاون عملیات دریایی اداره کل بنادر وکشتیرانی استان بوشهرگفت: هم‌اینک سرنشینان شناور حادثه دیده به بندر بوشهر منتقل شده‌اند و تشریفات قانونی برای بازگشت آنان به کشورهای خود در دست اقدام است.

وی افزود: یکی از شناورهای کمکی اداره ‌کل بنادر و کشتیرانی استان بوشهر نیز در منطقه وقوع حادثه حضور دارد و وضعیت مسایل زیست محیطی را کنترل می کند.

استان یزد

تفاهم نامه همکاری میان شورای شهر و حوزه هنری استان یزد

نشست صمیمانه رئیس حوزه هنری استان یزد و رئیس شورای اسلامی شهر در محل شورای شهر استان یزد برگزار و درخصوص ایجاد تعامل و همکاری میان این دو مجموعه برای انجام هرچه بهتر فعالیت های فرهنگی هنری بحث و تبادل نظر شد .  

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد در این دیدار رئیس حوزه هنری استان یزد به بحث درمورد مسائل و مشکلات موجود بر سرراه مسائل فرهنگی وهنری پرداخته و خواستار کمک و همکاری بیش از پیش شورای شهر برای حل این کمبودها و حرکت بهینه درزمینه رشد کمی و کیفی فعالیت های حوزه هنری شد . 

محمد ملک ثابت تأمین مکان برای ساخت مجتمع فرهنگی و هنری ، ایجاد نگارخانه در چند نقطه شهر برای به نمایش گذاشتن هرچه بهتر آثار هنرمندان جوان استان و برگزاری برنامه های مشترک را از اهم نیازهای این مرکز دانست .

وی افزود در خصوص در خواست های حوزه هنری در شورای اسلامی شهر و کمیسیون های مربوطه بررسی کارشناسانه صورت پذیرفته و راهکارهای اجرایی در آینده نزدیک فراهم خواهد شد . 

در پایان این جلسه تفاهم نامه مشترک جهت همکاری های آتی بین حوزه هنری و شورای اسلامی شهر یزد منعقد گردید .

منبع : tebyan.net

تبلیغات