تولد «نوزاد بندانگشتی» در همدان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تولد «نوزاد بندانگشتی» در همدان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

تولد «نوزاد بندانگشتی» در همدان
,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

زنده ماندن یک نوزاد بندانگشتی در همدان موجب شگفتی پزشکان شد.

یک زن 27 ساله همدانی در نخستین زایمان خود با سزارین در بیمارستان تامین اجتماعی این شهر، دختری به دنیا آورد که فقط 700 گرم وزن دارد.

وزن نوزادان هنگام تولد به طور معمول حدود سه کیلوگرم است و به همین خاطر پزشکان پس از تولد این دختر بندانگشتی امید چندانی به زنده ماندن وی نداشتند اما این دختر به حیات خود ادامه داد.

او اکنون 24 روزه است و وضع عمومی اش رضایت بخش توصیف می شود. بیشتر نوزادانی که زیر یک کیلوگرم وزن دارند در همان نخستین روزهای زندگی شان فوت می شوند و اکنون زنده ماندن این بچه استثنایی، شگفتی ساز شده است.

پیش از این در آلمان در نمونه یی مشابه یک نوزاد زودرس که به اندازه کف یک دست بود با تلاش پزشکان زنده ماند. این نوزاد به نام «کیمبرلی» در هفته بیست و پنجم بارداری مادرش به دنیا آمد و به طرز معجزه آسایی زنده ماند. او فقط 300 گرم وزن داشت و درون دستگاه نگهداری می شد. نوزاد آلمانی اکنون دو کیلو و 300 گرم وزن دارد و هیچ خطری تهدیدش نمی کند و پزشکان همدانی نیز امیدوارند بتوانند دختر بندانگشتی را از مرگ برهانند.

 

منبع : tebyan.net

تولد «نوزاد بندانگشتی» در همدان گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات