داغ‌ترین چشمه جهان در استان اردبیل قرار دارد - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد داغ‌ترین چشمه جهان در استان اردبیل قرار دارد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

داغ‌ترین چشمه جهان در استان اردبیل قرار دارد
,شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران

چشمه آبگرم معدنی قینرجه با دمای ‪۸۶‬درجه سانتیگراد بعنوان داغ‌ترین چشمه آب معدنی جهان در دامنه‌های ییلاقی کوه سبلان در شهرستان مشگین‌شهر واقع است.

این آب گرم که در ردیف آبهای کلرایدی جهان قرار دارد در فاصله ‪ ۱۲‬کیلومتری جنوب مشگین‌شهر و در منطقه بکری واقع شده که خروجی آب گرم آن ‪ ۹‬لیتر در ثانیه برآورد می‌شود.

تفاوت دمای آب این چشمه با آب خنک رودخانه مجاور آن در فصل زمستان و خلق مناظر زیبایی از یخ ، برف و بخار انسان را درباره رازهای خلقت و قدرت خالق هستی انگشت به دهان می‌کند.

فرماندار مشگین شهر درباره اقدامات انجام یافته درباره این آب گرم گفت: در سال‌های اخیر با سرمایه‌گذاری، اجرای طرح‌های گردشگری و نیز احداث مجتمع آبدرمانی قینرجه استفاده از این چشمه از حالت سنتی خارج و به صورت مدرن انجام می‌شود.

علی حیدری افزود: مجتمع آب‌درمانی قینرجه مشگین‌شهر موفق به ‌اخذ گواهینامه ایزو ‪ ۹۰۰۲‬کیفیت مدیریت شده است.

وی گفت:در جریان سفر دوم رییس جمهوری و هیأت دولت به استان اردبیل رونق بخش گردشگری این منطقه نیز تسریع شده است.

وی افزود:به استناد آیین نامه‌ها و مصوبات سفر دولت ‪ ۲۶‬منطقه در استان اردبیل به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شد که منطقه گردشگری قوتورسویی ، منطقه گردشگری قینرجه ، منطقه گردشگری ایلاندو و منطقه گردشگری شیروان دره‌سی در شهرستان مشگین شهر از جمله آنها است و طرح مطالعاتی و ایجاد زیرساخت‌های این مناطق سال آینده عملیاتی خواهد شد.

شهرستان مشگین شهر با داشتن بیش از ‪ ۲۰‬دهنه چشمه آب معدنی جایگاه ویژه‌ای از حیث گردشگری در استان اردبیل دارد.

همه ساله در فصول تابستان و زمستان گردشگران زیادی از مناطق مختلف کشور و جهان برای استفاده از زیبایی‌های بی‌بدیل این منطقه و شنا در آبگرم‌های آن به مشگین شهر سفر می‌کنند.

شهرستان مشگین شهر باحدود ‪ ۱۶۰‬هزارنفر جمعیت در شمال غرب اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسرای قانلی بولاغ ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد ، کهنه قلعه ، چند حمام قدیمی و آبهای گرم معدنی شابیل و قینرجه است.

 

منبع : tebyan.net

داغ‌ترین چشمه جهان در استان اردبیل قرار دارد گردآوری توسط بخش شهرهای استان تهران- دیدنی های استان تهران سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات