نمایشگاه

نخستین نمایشگاه ملی "زنان نام‌آور و نان‌آور" روز دوشنبه با حضور معاون اجتماعی و شوراها و مدیر کل بانوان وزارت کشور در محل دایمی نمایشگاههای بین‌المللی قزوین گشایش یافت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین درآیین گشایش‌این نمایشگاه گفت: مقام و منزلت زن در اسلام مناسب‌ترین الگوی انسانی برای جوامع بشری است.

آیت‌الله هادی باریک بین با بیان اینکه تربیت انسانهای بزرگ از دامن زنان آغاز می‌شود، اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س) الگو و اسوه زنان جامعه است و زن مسلمان باید با شناسایی الگوی خود به جایگاه واقعی خویش برسد.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و انتخابات استانداری قزوین نیز دراین آیین گفت: برپایی این نمایشگاه سرآغاز و نقطه عطفی برای همه ارزش‌های ملی جمهوری اسلامی ایران نسبت به زنان خواهد بود.

علی شیرازی اظهار داشت: در این نمایشگاه از مجموعه فعالیت‌ها و زحمات زنان نان‌آور و نام‌آور سراسر کشور قدردانی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:این نمایشگاه در چهار هزار مترمربع وسعت و ‪ ۱۲۶غرفه برپا شده که ۱۶غرفه آن مربوط به توانمندیهای استان زنجان، ‪۱۰غرفه آذربایجان غربی، ‪۱۵غرفه آذربایجان شرقی ،۱۱غرفه اردبیل و ۷۴ غرفه نیز شامل توانمندیهای استان قزوین است.

شیرازی افزود: صنایع دستی، سفالگری، صنایع چوب، فرآورده‌های کشاورزی، نقاشی، سفره‌آرایی، شیرینی و آشپزی و برنامه‌های حجاب و عفاف از مهمترین برنامه‌های این نمایشگاه است.

مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین نیز دراین آیین زن را مظهر خلاقیت و عنصر اساسی خانواده برشمرد و گفت: زنان همواره در تاریخ فراز و نشیبهای فراوانی را طی کرده‌اند و گاهی در حد یک کالا و گاهی در حد یک موهبت‌الهی در نظر گرفته شده‌اند.

معصومه معصومی‌فر اظهارداشت: اسلام غبار خواری را از چهره زن زدود و به وی منزلت اجتماعی بخشید و مقام و شخصیت زن را احیا کرد که اگر اسلام نبود امکان نداشت زن هویت واقعی خود را پیدا کند.

وی، برگزاری جشنواره ملی زنان نان‌آور و نان‌آور را حرکتی در مسیر معرفی توانمندی‌های زنان کشور و ایجاد تعامل بین این قشر دانست و افزود: این جشنواره می‌تواند الگوی شایسته‌ای از زنان مسلمان موفق ایرانی در تمام عرصه‌ها به جهانیان ارایه کند.

نمایشگاه و جشنواره "زنان نان‌آور و نام‌آور" از روز دوشنبه تا ‪۱۷دی ماه امسال باحضور نمایندگان استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان‌غربی، زنجان و اردبیل در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین دایر است.

منبع : tebyan.net

تبلیغات