ثبت نام مجلس در حوزه شیراز 5/47% افزایش داشته است - آکا

رییس ستاد انتخابات شهرستان شیراز اعلام‌کرد: ثبت نام برای نمایندگی مجلس دوره هشتم درحوزه ‌انتخابیه‌ شیراز نسبت به ‌دوره گذشته ‪ ۴۷/۵‬درصد افزایش داشته است.

ابراهیم عزیزی عصرشنبه در جمع خبرنگاران افزود: استقبال برای ثبت نام نمایندگی مجلس در شیراز بی‌نظیر و بسیار خوب بود و درمجموع ‪ ۲۳۰‬نفر برای نامزدی انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در شیراز ثبت نام کردند. وی بابیان‌اینکه ثبت نام تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس در دوره هفتم ‪۱۵۶‬ نفر بود گفت: افزایش تعداد ثبت نام‌کنندگان در شیراز درحالی است که شرط مدرک تحصیلی ثبت نام در این دوره به مقطع کارشناسی ارشد ارتقا یافته است.

عزیزی اظهارداشت :۲۱۳‬نفر از این داوطلبان با مراجعه‌حضوری در فرمانداری شهرستان شیراز و۱۷‬نفر از طریق وزارت کشوروسایت مجلس ثبت نام کرده‌اند. به گفته وی،۲۷‬نفر نیز برای نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه سروستان ثبت نام کردند که آمار کلی شهرستان شیراز و سروستان به۲۵۷‬نفر می‌رسد.

سروستان از بخش‌های تابعه شهرستان شیراز به شمار می‌رفت که مدت زیادی ازارتقای‌این‌بخش به شهرستان نمی‌گذرد به‌همین دلیل‌امور انتخابات آن همچنان زیر نظر شهرستان شیراز انجام می‌شود.

عزیزی با بیان اینکه مشخصات ‪ ۲۱۳‬نفر از داوطلبان که در شیراز ثبت نام کرده اند، آنالیز شده است، گفت: ‪ ۱۹۰‬نفر از این افراد مرد و۲۳‬نفرزن هستند.

فرماندار شیراز، افزایش حضور ثبت نام‌کنندگان، استقبال بیشتر جوان‌ترها و نیزافزایش تعداد افرادتحصیلکرده در این دوره را از ویژگی‌های بارز داوطلبان برشمرد و گفت:‪ ۹۴‬نفرازاین افراد دارای کارشناسی با پنج سال سابقه اجرایی،۸۳‬نفر کارشناسی ارشد،۳۱‬نفر دکترا و پنج نفر نیز دارای مدرک فوق دکترا هستند.

به گفته عزیزی،۱۰۳‬نفر از ثبت نام‌کنندگان بین۳۰‬تا۴۰‬سال،۷۲‬نفر بین۴۱‬تا۵۰‬سال،۳۴‬نفر بین۵۱‬تا۶۰‬سال و چهار نفر نیز بین۶۱‬تا۷۰‬ سال سن دارند. وی گفت: ‪ ۱۳‬نفراز افرادی که‌برای نمایندگی مجلس حوزه انتخابیه شیراز اما از تهران ثبت نام کرده اند، مرد و چهار نفر آنان نیز زن هستند.

به گفته عزیزی، بالاترین سن ثبت نام‌کننده در شیراز متولد سال۱۳۲۱‬است.

عزیزی ادامه‌داد: پرونده ثبت نام‌کنندگان به وزارت کشور ارسال شده‌است تا پس از اعلام نتیجه استعلام مراجع چهارگانه و بررسی صلاحیت‌ها ، نتایج در زمان مقرر اعلام شود. فرماندار شیراز با بیان‌اینکه انتظارداریم افرادی که برای نمایندگی مجلس ثبت نام کرده‌اند، نگاه خدمت صادقانه داشته باشند، گفت:افرادی در لیست ثبت نام‌شدگان مشاهده‌می‌شود که در دوره‌های قبل حتی در انتخابات شوراهای اسلامی ردصلاحیت شده‌اند اما باز در این‌مرحله از انتخابات مجلس هشتم نیز نام نویسی کرده‌اند.

وی اضافه‌کرد: به‌نظرمی‌رسد این افراد بیشتر نگاه سیاسی به موضوع داشته‌اند تا خدمت صادقانه در حوزه مجلس ، بجا بود با نگاهی همراه با اعتقادات عمیق خدمتگزاری به قضیه نگاه می‌کردند.

عزیزی در پاسخ به سوالی مبنی بر تخلفات غیر مجاز تبلیغاتی پیش از موعد نامزدهای احتمالی گفت: چند مورد محدود در شهرستان گزارش شده‌است که پیگیری کرده‌ایم.

قراراست انتخابات هشتمین دوره‌مجلس شورای اسلامی ‪ ۲۴‬اسفندماه‌امسال برگزار شود.

منبع : tebyan.net

تبلیغات