تبریز پایلوت گردشگری زنان مسلمان جهان می‌شود - آکا

اولین جلسه هم اندیشی تشکیل کمیته گردشگری بانوان با حضور کارشناسان و نمایندگان زن ادارات و نهادهای استان آذربایجان شرقی تشکیل و نسبت به پایلوت بودن شهر تبریز در گردشگری زنان مسلمان جهان تأکید شد.

در این جلسه که  با حضور عشرت شایق نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و نمایندگانی از امور بانوان استانداری ، شهرداری ، نیروی انتظامی ، آموزش و پرورش ، محیط زیست ، تربیت بدنی ، اساتید دانشگاه و کارشناسان ، معاونین و مدیران سازمان در مرکز اطلاع رسانی گردشگری استان تشکیل شد ، خداوردی کریمی نژاد سرپرست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان شرقی با تشریح جایگاه زن در قرآن و با بیان اینکه زنان ایرانی می‌توانند الگویی نمونه برای زنان مسلمان و دیگر زنان دنیا شوند، افزود: ضروری است این الگو به نحو شایسته و منطبق با دیدگاه های قرآن و فرموده خداوند متعال به منظور تحکیم بنیان خانواده ها به جهانیان معرفی شود.

وی همچنین با اشاره به آموزه‌های دینی زن ایرانی اظهار داشت: زن ایرانی دارای آموزه های غنی دینی است و این آموزه ها به قدری در روح هر ایرانی طنین انداخته که حضور در اجتماع و فضای فرهنگی کشورهای اروپایی به هیچ وجه او را تهدید نخواهد کرد.

سرپرست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی در عین حال ابراز امیدواری کرد که با استمرار این جلسات و جمع آوری نظرات کارشناسان این حوزه ، کمیته گردشگری بانوان متشکل از افراد ذیصلاح ، توانمند و متخصص باشد.

تبریز پایلوت گردشگری زنان مسلمان جهان می‌شود - آکا

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با ارائه گزارشی از برپایی نمایشگاه توانمندی های زنان ایرانی در آنکارا به تأثیر مثبت این نمایشگاه در معرفی زن ایرانی به عنوان الگوی نمونه، به نگرش غیرواقعی آنها نسبت به توانمندیهای زن ایرانی اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه به لحاظ عدم معرفی صحیح و واقعی توانمندی های زنان ایرانی به جهانیان ، دیدگاه های غلطی در اذهان آنها نقش بسته است که این دیدگاه ها با حضور و معرفی توانمندیها و شایستگی ها، تغییر می یابد.

عشرت شایق با اشاره به ره‌آورد جلسات قبلی در این خصوص گفت: طرح گردشگری زنان مدتی است مطرح شده است که این مسئله در دیدار با مسئولان نظام مورد تأکید قرار گرفته و در این جلسات تبریز به عنوان پایلوت گردشگری زنان مسلمان مطرح شده است.

وی در عین حال عملکرد سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان را ستود و از کریمی نژاد به عنوان یک مدیر موفق یاد کرد.

براساس این گزارش، همچنین در این نشست نورالدین پورموسی قلی، معاون گردشگری سازمان طی سخنانی به نقش مهم و مفید زنان در خانواده‌ها اشاره و گفت: زنان نقش موثری در توسعه و ترویج سفرهای گردشگری دارند و اطلاع رسانی در این گروه مطمئناً به توسعه گردشگری می انجامد.

وی در عین حال به موانع موجود در توسعه گردشگری پرداخت و ضمن معرفی و تشریح پتانسیل های استان، ابراز امیدواری کرد که با تشکیل کمیته گردشگری بانوان ، اطلاع رسانی به منظور توسعه و ترویج گردشگری به بطن خانواده ها کشیده شود.

براساس این گزارش، کارشناسان و نمایندگان سازمان ها و نهادهای حاضر در نشست، هر یک به تشریح دیدگاه های خود در مورد گردشگری بانوان پرداختند.

منبع : tebyan.net

تبلیغات