برج آزادی پس از 40 سال مرمت می‌شود - آکا

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران از مرمت برج آزادی پس از 40 سال خبر داد و گفت: در این زمینه هماهنگی‌های لازم را با سازمان میراث فرهنگی انجام داده‌ایم تا به این اثر تاریخی شهر خدشه‌ای وارد نشود.

حجت‌الله ملاصالحی افزود: بازسازی اطراف برج آزادی تا 22 روز دیگر به اتمام و پروژه افتتاح و آماده بهره‌برداری می‌شود.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اشاره به این‌که فضای سبز و سنگ‌کاری اطراف برج به اتمام رسیده است، گفت: شن‌ریزی دور برج نیز رو به پایان است. وی خاطرنشان کرد: آب‌نماهای اطراف برج بعد از 22 بهمن سال جاری نصب خواهد شد. به گفته ملاصالحی، کار نورپردازی‌های برج آزادی در حال اجراست و کلیه وسایل آن به سیستم روز دنیا مجهز شده است.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اشاره به عملیات نور پردازی در میدان آزادی گفت: با اجرای این کار مشکل نور میدان آزادی برطرف و همچنین از این پس تمامی جشن‌‌‌های ملی در این مکان برگزار خواهد شد.

وی گفت: فاز اول پروژه در 22 بهمن سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و به محض این‌که شرایط جوی مساعد باشد فاز دوم که کار بازسازی خود برج است را آغاز خواهیم کرد.

برج آزادی پس از 40 سال مرمت می‌شود - آکا

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران ادامه داد: هماهنگی‌های هم با سازمان میراث فرهنگی انجام داده‌ایم تا به این میراث اثر تاریخی شهر خدشه‌ای وارد نشود.

وی اظهار داشت: در بازسازی برج نمای ظاهری آن تغییر نمی‌کند، فقط برج را پس از 40 سال برای نخستین بار مرمت و بازسازی خواهیم کرد.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران اظهار داشت: یک لایه روکش روی برج کار خواهیم کرد تا آلودگی هوا را جذب نکند.

به گفته ملاصالحی، برای فاز اول پروژه حدود 4 میلیارد تومان هزینه صرف کرده‌ایم و برای فاز دوم نیز همین مقدار حدوداً باید هزینه کنیم.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: کار طراحی و مشاوره بازسازی برج را انجام داده‌ایم و به محض آماده شدن شرایط جوی کار را آغاز خواهیم کرد.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته بار ترافیکی این میدان به خیابان‌های اطراف منتقل می‌شود و تقریباً این میدان به پیاده راه تبدیل می‌شود.

منبع : tebyan.net

تبلیغات