ویژه های استانی هفته سوم بهمن - آکا

تبیان خراسان جنوبی

تجهیز بیش از چهارصد کتابخانه شبستان در خراسان جنوبی

مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از تجهیز چهارصد و شصت کتابخانه شبستان در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی: حجت الاسلام محمد سنجری تصریح کرد: در سال جاری بالغ بر 150 میلیون ریال به امر تجهیز کتابخانه های مساجد اختصاص یافته است.

به گفته وی، اعتبار فوق در جهت خریداری کتب مورد نیاز در موضوعات مختلف اعتقادی، اخلاقی، سیاسی، کمک آموزشی و ... صرف می شود.

وی خاطرنشان کرد: کتابهایی نیز جهت تشویق نونهالان مهد کودک ها و همچنین کتابهای احکام آموزشی تهیه شده که به زودی به صورت هدیه در استان توزیع می شود.

حجت الاسلام سنجری همچنین از اعطای اقلام فرهنگی شامل بنر، پرچم و ساعت با اعتباری بالغ بر یکصد میلیون ریال به مساجد استان خبر داد.

وی با بیان اینکه سال گذشته چهار مسجد محوری در استان شناسایی شده، اذعان داشت: به هر یک از این مساجد بالغ بر 20 میلیون ریال اختصاص یافته است.

مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به نیاز مساجد استان، 10 مسجد دیگر نیز در سطح استان شناسایی و برای هر یک از آنها بالغ بر 10 میلیون ریال از سوی مرکز و معادل این مبلغ نیز توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام سنجری یادآور شد: مبالغ فوق جهت اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی مساجد محوری استان هزینه می شود.

تبیان گیلان

برپایی نمایشگاه پوستر در گیلان

به مناسبت بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر ، نمایشگاه پوستر در گیلان به همت اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان : حجت الاسلام سید حسین گلمیرزاده ، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان ، با اعلام این مطلب افزود : به مناسبت بزرگداشت ایام دهه فجر نمایشگاه پوستر در 12 شهرستان برگزار می شود .

وی افزود : این نمایشگاهها از 12 لغایت 22 بهمن ماه همه روزه برای بازدید علاقه مندان دایر خواهد بود .

تبیان گلستان

گرامی‌داشت دهه مبارک فجر با حضور پرسنل گلستان برگزار شد 

از سوی پایگاه شهید کرمی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان، مراسم گرامی‌داشت دهه مبارک فجر با حضور پرسنل اداره کل تبلیغات اسلامی در محل نمازخانه این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان: حجت الاسلام و المسلمین ربانی روحانی محوری و اعزامی از تهران، در خصوص نفوذ انقلاب اسلامی در خارج از ایران، قرآن و انقلاب اسلامی و همدلی، یکپارچگی و وحدت امت اسلامی سخنرانی کرد.

وی گفت: 47 پایگاه علمی به صورت رسمی و قانونی به نام اهل بیت (ع) و 243 سایت علیه شیعه فعالیت می کنند و امروز وظیفه ما در پاسداری و حفظ ارزش های اسلامی سنگین است.

تبیان کهگیلویه وبویراحمد

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در دهدشت 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد: در این محفل نورانی که با استقبال چشمگیر و پرشور مردم دهدشت به ویژه نوجوانان و جوانان مواجه بود ، ابتدا یکی از قاریان شهرستان به تلاوت قرآن پرداخت ، سپس حجة الاسلام حسینی طلب رئیس ادارۀ تبلیغات اسلامی ضمن گرامی‌داشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی و تسلیت شهادت پیام رسان کربلا حضرت امام سجاد (ع) به حدیث ثقلین ( انی تارکم فیکم الثقلین ... ) اشاره کرد و گفت : بنا به فرموده پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) تا زمانی که جامعه ما به این دو گوهر گرانبها یعنی قرآن و عترت تمسک جویند گمراه نخواهند شد .

وی ائمه اطهار ( علیهم السلام ) را قرآن ناطق و مفسرین واقعی کلام وحی دانست و از خداوند منان توفیق حرکت در مسیر اهل بیت ( علیهم السلام ) را مسألت کرد .

در ادامه این محفل نورانی آقای رستمی قاری بین المللی و نفر اول مسابقات مالزی به قرائت پرداخت .

منبع : tebyan.net

تبلیغات