ویژه های استانی هفته چهارم بهمن - آکا

تبیان فارس

مردم شیراز در یوم الله 22 بهمن حماسه حضور آفریدند

مردم شیراز با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن، در آستانه سی امین فجر انقلاب اسلامی در حماسه باشکوه حضور خوش درخشیدند.

در این راهپیمایی که مسوولان استانی و محلی نیز در کنار مردم حضور داشتند ، مسیرهای میدان احمدی (شاهچراغ) خیابان‌های اطراف تا میدان امام حسین مملو از جمعیت بود ، مردم در صفوف بهم فشرده حضور خود را به رخ دشمنان مأیوس شده نظام کشیدند.

در این راهپیمایی محمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی به سخنرانی پرداخت و در پایان مراسم قطعنامه راهپیمایی قرائت شد.

محمد جهرمی گفت: دولت بدون توجه به حاشیه سازی های جناحی و سیاسی فقط به دنبال رفع مشکلات و توسعه کشور است.

وزیر کار و امور اجتماعی افزود: دولت در بخش هایی نظیر پزشکی، درمان، عمران، اشتغال زایی و.. به صورت مقتدرانه وارد میدان شده و در بخش اشتغال نیز به رغم افزایش سالیانه یک میلیون و 200 هزار نفر به جویندگان کار کشور، باز هم نرخ بیکاری را کاهش داده و این روند را دنبال می کند.

وی بیان اینکه تحریم های اقتصادی از اول انقلاب هیچ گونه خللی در روند کارهای کشور ایجاد نکرده است، بیان داشت: طی این مدت این تحریم ها کشور را در بسیاری از بخش‌ها مستقل و شکوفا کرده است به همین دلیل نباید از این دسته اقدامات دشمن هراس داشت.

جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود، عدم کفایت سیاستهای مقررات پولی و مالی برای تحقق چشم انداز 20 ساله را یکی از مشکلات موجود دانست و افزود: نظام بانکی ما باید متحول شود و دولت به صورت جدی در صدد اصلاح این نظام بانکی است.

وی تاکید کرد: باید بتوانیم به نظام بانکی قرض الحسنه بدون نرخ بالای سود تسهیلات بانکی که انگیزه سرمایه گذاری را کاهش می دهد، دست یابیم.

وزیر کار اظهار داشت: امسال به عنوان سال اتحاد ملی نامگذاری شده که حضور مردم در 22 بهمن نشانگر این اتحاد است.

تبیان خراسان رضوی

حضور چشمگیر اقشار مختلف مردم قوچان در راهپیمایی 22 بهمن

مردم همیشه در صحنه قوچان با دعوت تبلیغات اسلامی در مراسم راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : در این مراسم امام جمعه قوچان با بیان اینکه آنچه در سال 57 اتفاق افتاد یک معجزه بوده است ، گفت : انقلاب اسلامی ایران معجزه ای بود که دنیا را غافلگیر کرد .

حجه الاسلام مروج افزود : معجزه ای که همه تحلیلگران سیاسی وقوع انقلابی را براساس ایدئولوژی و مذهب محال می دانستند.

تبیان مرکزی

یادواره شهدای فصل زمستان در اراک برگزار شد 21/11/1386

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی : مهدی رضائیان کارشناس روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اعلام این خبر گفت : در این مراسم یکی از استادان حوزه و دانشگاه قم افزود: ایمان به خدا، پیروی از ولایت فقیه و حاکمیت مردم مستضعف جامعه از نعمت های الهی بود که در پیروزی انقلاب اسلامی به ملت ایران عطا شد.

وی افزود:حجت الاسلام شریعتی با اشاره به شخصیت معنوی حضرت امام خمینی(ره)، ایشان را فردی متکی به خدا عنوان کرد و اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) در برابر هیچ قدرتی تسلیم نشد و توانست نهضت اسلامی را به پیروزی برساند.

رضائیان اظهار داشت :وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران باید با آگاهی و بصیرت، اصلح ترین فرد را برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند.

وی تصریح کرد :حجت الاسلام شریعتی ترویج اندیشه های خرافی از سوی افراد ناآگاه در جامعه را از دیگر توطئه های شوم دشنمان عنوان کرد و افزود: همگان باید با هوشیاری این توطئه شوم دشمن را خنثی کنند.

کارشناس روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزود:در ادامه این مراسم محمد حسن آصفری، فرماندار شهرستان اراک با بیان اینکه خانواده های معظم شهدا برای دفاع از اسلام و انقلاب جوانان خود را فدا کردند، گفت: ایثارگری و شهادت طلبی فرزندان ایران اسلامی در دوران جنگ تحمیلی به عنوان فرهنگ و استراتژی جدید در دنیا مطرح شد.

وی گفت :رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در ادامه این مراسم افزود: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب الهی بود که بدون تکیه بر هیچ قدرتی به پیروزی رسید و به همه جهان صادر شد.

رضائیان اضافه کرد:جمشید مرادی افزود: مردم ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) بر علیه رژیم ستم شاهی قیام کردند و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

وی گفت : پس از پیروزی انقلاب دشمنان با ترور شخصیت های بزرگ انقلاب درصدد به انحراف کشاندن مسیر انقلاب بودند که با رهبری مدبرانه امام راحل(ره) آن دسیسه های شوم شکست خورد.

گفتنی است اجرای سرود، مداحی یکی از مداحان اهل بیت(ع) و برگزاری مسابقه و اهدا جوایز به 22 نفر از برگزیدگان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

منبع : tebyan.net

تبلیغات