ویژه اخبار استانی هفته اول اسفند - آکا

تبیان کرمان

همایش نقش رسانه‌ها در توسعه گردشگری و سفرهای ارزان قیمت در کرمان   

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در این همایش بر توسعه سفرهای داخلی و همگانی در راستای رسیدن به چشم‌انداز 20 ساله کشور تاکید کرد. علی کارنما از رسانه‌ها به عنوان یکی از عواملی که می‌توانند در کسب موفقیت برنامه‌های گردشگری موثر باشند، یاد کرد.

وی گفت: نقش رسانه‌ها در توسعه گردشگری و ارتقاء کیفیت آن در عرصه جهانی مورد توجه قرار دارد.

او استفاده از ظرفیتهای رسانه‌ها و بکارگیری فن‌آوری نوین اطلاعات و ارتباطات را در راستای پیشبرد صنعت گردشگری مورد تاکید قرار داد.

وی گفت: رسانه‌ها با توجه به نفوذ و اثرگذاری که بر لایه‌های مختلف جامعه دارند می‌توانند در ایجاد رغبت و اقبال عمومی نسبت به گردشگری بسیار موثر باشند.

کارنما بیان کرد: به رغم این موضوع گردشگری هنوز به عنوان یک ارزش مشترک در میان بنگاههای رسانه‌ای دیداری، شنیداری و نوشتاری مورد توجه جدی قرار نگرفته است و تنها بخش محدودی از آنها در این حوزه فعالیت می‌کنند.

وی ایجاد تعامل و وحدت رویه جدی میان مدیران کلان رسانه‌ها با متولیان گردشگری کشور را امری حیاتی و ضروری ارزیابی کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: رسانه‌ها به عنوان ابزارهای قوی می‌توانند در ارایه توانمندی‌ها و جاذبه‌های گردشگری کشور نقش مهمی ایفا کنند.

کارنما گفت: رسانه‌ها می‌توانند نه فقط معرف توان کشور در جذب جهانگردان بلکه در ترغیب بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در این حوزه و کمرنگ کردن تبلیغات سوء علیه کشورمان موثر و مفید باشند.

وی گفت: در بهمن ماه امسال 500 دقیقه برنامه از جاذبه‌های گردشگری استان کرمان برای پخش از شبکه جهانی جام جم ضبط شده است.

او اضافه کرد: برنامه صبح آمد سیمای جمهوری اسلامی نیز اسفند ماه امسال به مدت 5 روز با محوریت میراث فرهنگی کرمان پخش خواهد شد.

دبیر همایش مذکور نیز در نشست افتتاحیه این همایش اظهار امیدواری کرد: نگرش رسانه‌ها نسبت به مقوله گردشگری تغییر یابد و نقش موثرتری در توسعه این صنعت ایفا کنند.

دکتر افشین صفا همچنین بر حضور جدی رسانه‌ها به صورت یک جریان مداوم و موثر در توسعه صنعت گردشگری تاکید کرد.

تبیان فارس

مجوز کانون فرهنگی در شهرستان استهبان فارس صادر شد

با تلاش و پیگیری اداره تبلیغات اسلامی استهبان 15 کانون فرهنگی در مساجد مجوز فعالیت دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی فارس، با استقبال جوانان و نوجوانان از برنامه های فرهنگی و مذهبی بویژه اقامه نماز جماعت اداره تبلیغات اسلامی اقدام به شناسایی مساجد فعال نمود که در این راستا 15 کانون فرهنگی در مساجد شهرستان افتتاح و نسبت به پشتیبانی مادی و معنوی اقداماتی از جمله اهداء جوایز اعزام روحانیون و برنامه های ورزشی و اردوئی صورت گرفت.

یکی از ویژگی های کانون های مذکور جذب جوانان و نوجوانان در مرحله اولیه طرح می باشد که تاکنون بیش از 500 نفر مورد پذیرش و جذب قرار گرفته اند.

حجت الاسلام سید مهدی ساداتی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان استهبان گفت: این اداره نسبت به پشتیبانی مادی و معنوی از کانونهای فرهنگی طرح های ارسالی از اداره کل  تبلیغات اسلامی استان فارس را در اختیار این مرکز فرهنگی قرار داد.

تبیان خراسان رضوی

راه اندازی چهار کتابخانه جدید شبستان در سرخس

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی : حجت الاسلام بسکابادی با اعلام این خبر گفت : در مرحله اول نیز تعداد سه کتابخانه شبستان در مساجد جامع ، صاحب الزمان (ع) و امام علی (ع) سرخس راه اندازی شده بود که با  افتتاح چهار کتابخانه جدید در مرحله دوم اجرای طرح ، تعداد کتابخانه های شبستان در سرخس به عدد هفت رسیده است .

بسکابادی مساجدی که در مرحله دوم مشمول اجرای این طرح شده اند را مساجد صاحب الزمان (عج) مزداوند و عباس آباد ، فاطمه الزهراء (س) شهرک گاز و محمد رسول الله (ص) گنبدلی ذکر کرد .

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس در پایان با بیان اینکه تعداد کتب موجود در هر کتابخانه شبستان 130 جلد است ، اظهار امیدواری کرد : تعداد کتابخانه های شبستان و  کتب موجود در آنها افزایش یابد .

منبع : tebyan.net

تبلیغات